reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Cukrzyca ciążowa ...i życie po niej

A ja jutro mam wizytę u diabetologa i bardzo się stresuje bo znowu waga poleciała w dół a miałam też parę przekroczeń i znowu się nasłucham, że to ze mną jest coś nie tak :crazy:
@Amea a co Ci powiedział lekarz na wagę synka w tym 34 tc? Skomentował to jakoś?
Moja ginekolog nie zwróciła uwagi na słaby przyrost mojej wagi (przez prawie 5 tyg przybrałam ok. 400g). Jak to stwierdziła dziecko co ma zabrać to zabierze. Mi tez zdarzały sie przekroczenia,wzięłam na luz. Jezeli dziecko ma dobra wagę to co tutaj sie samobiczowac.
Trzymaj sie i napisz co powiedzial diabetolog.

I dziewczyny eureka,migdały super na zgage. Może nie dzialaja od razu,ale dzisiaj o niebo lepiej:)
 
reklama
Dawno mnie tu nie było ale szukms wsparcia psychicznego w drugiej ciąży ;) obecnie 29 i 6 dni . Od miesiąca zdiagnozowano cukrzycę od dwodw tygodni insulina na noc. Właśnie czytam co jecie i jakie macie rady ;) pozdrawiam ;)
 
Dawno mnie tu nie było ale szukms wsparcia psychicznego w drugiej ciąży ;) obecnie 29 i 6 dni . Od miesiąca zdiagnozowano cukrzycę od dwodw tygodni insulina na noc. Właśnie czytam co jecie i jakie macie rady ;) pozdrawiam ;)
Witaj :). U mnie cukrzyce w trzeciej ciąży zdiagnozowano zaraz na początku. Też mam insulinę na noc. A na co dzień co jesz ? Ja mam jutro wizytę u diabetologa z zobaczymy co znów powie i wymyśli.
 
W dzień różnie ;) nie mam zaleconej jakiejś diety ale zero slodyczy, białego pieczywa. Generalnie coraz bardziej zmniejszam porcje bo cukier skacze. Schudłam już 2 kg na takim ograniczeniu cukru ;) podstawa jest mało a często. Króluje fińskie pieczywo z chuda wędlina ;) A masz może problem z ketonami ? Już nie wiem co jeść wieczorem.
 
W dzień różnie ;) nie mam zaleconej jakiejś diety ale zero slodyczy, białego pieczywa. Generalnie coraz bardziej zmniejszam porcje bo cukier skacze. Schudłam już 2 kg na takim ograniczeniu cukru ;) podstawa jest mało a często. Króluje fińskie pieczywo z chuda wędlina ;) A masz może problem z ketonami ? Już nie wiem co jeść wieczorem.
Ja dopiero 1 kg przytylam sukces normalnie. Ja mam dietę niestety ale mówię sobie byle wytrzymać do października. Nie mam problemów z ketonami jak narazie. A o której jesz ostatnia kolację? Ja jem ostatnia kolację o 22 zazwyczaj jedną kanapkę z pomidorem (chleb orkiszowy). Może masz za mało posiłków w ciągu dnia.
 
Ja diabetologa mam za tydzień. Jak na razie eksperymentuje z insuliną. Na czczo jeszcze nie miałam mniej niż 98 ;)
Ja obecnie na czczo mam od 80 do 90 więc dla mnie jest super. A jaka masz insulinę? Ja mam Lantusa. Działa dopiero po kilku dniach jak zwieksze dawkę. Ostatnio od dłuższego czasu jestem na 7 jednostkach.
 
@Devushka Właśnie nic nie skomentowała że to źle tylko uznała że jest 2 tyg do przodu według usg. I jak coś znów się zacznie to zaprasza na porodowkę ;) Kazały mi też już normalnie wrócić do życia. Koniec leżenia co mnie cieszy bardzo aczkolwiek strasznie mi się rozleniwił kregosłup i chodzę jak pokraka. Zrobiłam więc maraton po galerii handlowej żeby dokupić brakujące rzeczy do wyprawki i czuję się o wiele lepiej niż leżąc. Nawet skurcze które miałam zniknęły... teraz to mam cykora że będzie siedział ile wlezie haha :)


@Rielle A czy fińskie pieczywo nie jest na miodzie czy innym słodkim czymś? Bo to że ciemne to nie znaczy że dobre przy cukrzycy. Poza tym im lżejsze tym nam lepiej cukier się trzyma. Może spróbuj graham ;) I na noc nie polecam nabiału. Chuda szynka na kromkę lepiej się sprawdzi. Chociaż mimo mojej diety i insuliny ostatnio już nie mam mniej niż 92 rano. Z tym że to już praktycznie koniec i trochę się mniej przejmuję skokami. Lada dzień koniec z igłami! :D
 
Ostatnia edycja:
@Devushka Właśnie nic nie skomentowała że to źle tylko uznała że jest 2 tyg do przodu według usg. I jak coś znów się zacznie to zaprasza na porodowkę ;) Kazały mi też już normalnie wrócić do życia. Koniec leżenia co mnie cieszy bardzo aczkolwiek strasznie mi się rozleniwił kregosłup i chodzę jak pokraka. Zrobiłam więc maraton po galerii handlowej żeby dokupić brakujące rzeczy do wyprawki i czuję się o wiele lepiej niż leżąc. Nawet skurcze które miałam zniknęły... teraz to mam cykora że będzie siedział ile wlezie haha :)


@Rielle A czy fińskie pieczywo nie jest na miodzie czy innym słodkim czymś? Bo to że ciemne to nie znaczy że dobre przy cukrzycy. Poza tym im lżejsze tym nam lepiej cukier się trzyma. Może spróbuj graham ;) I na noc nie polecam nabiału. Chuda szynka na kromkę lepiej się sprawdzi. Chociaż mimo mojej diety i insuliny ostatnio już nie mam mniej niż 92 rano. Z tym że to już praktycznie koniec i trochę się mniej przejmuję skokami. Lada dzień koniec z igłami! :D
Zazdroszczę że już masz koniec z kluciem się i dietą. Mnie już boli bo mam zrosty chociaż masuje uda...
 
reklama
Cześć dziewczyny byłam dzisiaj u diabetologa i w sumie nie potrzebnie się stresowałam bo miała dobry dzień i nie skomentowała ani spadku wagi ani tej wysokiej hemoglobiny glikowanej ☺️ Dostałam dodatkowo insuline przed obiadem żeby cukry po podwieczorku były mniejsze i na kolację mogę zjeść coś więcej żeby ketony przestały się pojawiać :)
 
Do góry