reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Cukrzyca ciążowa ...i życie po niej

@HappyBabyMama No to teraz jestem załamana. Ja już bywam głodna i zła. A przeżyć na jeszcze bardziej skąpej diecie te 6 tyg... Płakać mi się chce :(
Mi właśnie wyszedł wynik na accu chek nano 101, na drugim gluko 90... ten sam palec. Nic już nie rozumiem. Działa ta insulina czy nie działa. Zwiększyć znów dawkę? Czy uznać że glukometry robią mnie w balona?:mad:
 
reklama
@HappyBabyMama No to teraz jestem załamana. Ja już bywam głodna i zła. A przeżyć na jeszcze bardziej skąpej diecie te 6 tyg... Płakać mi się chce :(
Mi właśnie wyszedł wynik na accu chek nano 101, na drugim gluko 90... ten sam palec. Nic już nie rozumiem. Działa ta insulina czy nie działa. Zwiększyć znów dawkę? Czy uznać że glukometry robią mnie w balona?:mad:
Również chodzę wiecznie głodna. Też mam tak że na dwóch różnych glukometrach mam inne wyniki. Nie wiem od czego to zależy. Mój glukometr to contur plus. Wczoraj zjadłam na kolację 3 małe kanapki z pomidorem po 1h wynik 120 a w nocy 94 zaś rano 82. Muszę popracować nad nocnym wynikiem tylko jak [emoji14]. Muszę zjeść małą drugą kolację ehhh.
 
Część. Śledzę Was od jakiegoś czasu. Chcialam prosić o radę. Moje wyniki po obciążeniu:93,117,147. Pani ginekolog nie zareagowala pomimo ze w pierwszym badaniu morfologii i moczu mialam cukier 94 oraz obecne ketony w moczu. Sama poszlam za namowa położnej do diabetologa. Dostalam glukometr i mierze. W zasadzie moje wyniki na czczo mieszcza sie w 85-90 i największy problem mam z cukrami po sniadaniu. Co jakis czas mialam np 148, 172 itd (diabetolog nic zlego nie powiedzial). Dzisiaj po zjedzeniu dwóch kromek chleba Ig z szynka chuda ogorkiem i szczyporkiem+3 rzodkiewki mam cukier 146. Czytam Wasze posty wiekszosc z Was po mniejszych wynikach ma insuline. Od czego to zależy? Jakie wyniki spowoduja zainteresowanie diabetologa? Jestem w 29 tyg ciąży. Pozdrawiam
 
zmień ginekologa i diabetologa... Taka moja rada, mi diabetolog reaguje na 141 już...
Wczoraj dzwoniłam do diabetologa, znowu mi się zdarzyły wysokie wyniki. Po obiedzie miałam wczoraj 190!!! Przerażona od razu zbadałam z innego palca i 160, aż 30 różnicy, ale jednak nadal bardzo wysoko. Pani dr pierwsze co zapytała czy piję wodę, bo miałam wyniki idealne a znowu zaczęły rosnąć i moja odpowiedź była dla niej oczywista - no ostatnio to zaniedbałam. Więc zalecenie, o którym bezwzględnie należy pamiętać - dużo wody! Ok 2-3 litrów dziennie, to podstawa. To samo powiedział mi ginekolog, bo ciśnienie zaczęło również skakać.
Wczoraj mieliśmy wizytę - 33+3, mały waży ok. 2700, ciężko było dokładnie określić bo jest ogromny wiercipięta, zawsze mu się aktywność największa włącza podczas wizyty :p
 
Już sam nie wiem. Jednego ginekologa juz zmieniłam. Diabetolog kolejny miesci sie 100km od mojego zamieszkania. Jedynym problemem sa te sniadania. Wiem co musze robic. Jesc maksymalnie jedna kromkę chleba. Potem moge praktycznie zjesc wszystko i cukry sa w normie nawet slodycze. Dzisiaj zjadlam dwie i juz wysoko. Ja pije sporo wody z cytryną. Moze z rana mniej bo robie herbate slaba. Czy masz insulinę czy jesteś na samej diecie?
 
Mam insulinę i to sporo, bo skakało. Aha - jeśli chodzi o moje śniadania, to ciemne pieczywo bardzo mi podnosilo, zmieniłam na białe. Po pewnym czasie kategorycznie też musiałam odrzucić mleko, bo po mleku był makabryczny skok. Teraz kawa z mlekiem do II śniadania, jedna dziennie, mleka jako takiego w ogóle nie piję i to dla mnie największa kara, bo mleko uwielbiam ;)
 
reklama
@Otoona Ale przecież wynik 82 rano jest rewelacyjny. Nad czym tu pracować? Ja na kolację jadam jedną kanapkę i wyniki do D że tak to ujmę :p
Tak wiem, że rano wynik super. Ciekawa jestem tyko co diabetolog powie o cukrze nocnym powyżej 90 bo nic mi nie mówiła na ten temat jaki powinien być. Ostatnio zaczęłam jeść trochę więcej bo martwi mnie chudniecie przy tej diecie i cukier po posiłkach zaraz większy jest ehhh. Chyba przyda mi się druga insulina po posiłkach. Dziś na śniadanie zjadłam 2 małe kanapki z pomidorem i szynką, doo tego herbata gorzka i cukier po 1h 120. Niby okej ale to górna granica dla mojej diabetolog. Ona jest taka bardzo restrykcyjna widzę.
 
Do góry