reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Cukrzyca ciążowa ...i życie po niej

reklama
A ja dziś na śniadanie kromka chleba żytniego z sałatą i pomidorem, jajecznica z dwóch jajek ze szczypiorkiem, mandarynka i kawa z odrobiną mleka, cukier po godzinie 165, najwyższy jaki miałam do tej pory. Kawa? Mandarynka? Czy to, że od trzech dni mam za wysoki cukier to znak, że jednak dieta nie StarcZy i będę musiała brać insulinę?
 
A dlaczego? Bo mi lekarka powiedziała, że jak owoce to najlepiej rano, po obiedzie już nie jeść. Jedna mandarynka by spowodowała taki skok?
 
A dlaczego? Bo mi lekarka powiedziała, że jak owoce to najlepiej rano, po obiedzie już nie jeść. Jedna mandarynka by spowodowała taki skok?
Rano (mysle o sniadaniu) nasz organizm gorzej radzi sobie z cukrami, dopiero okolo 11-12 polecane sa owoce, bo organizm radzi sobie z nimi wtedy o wiele lepiej...
Ja jem owoce o kazdej porze, poza śniadaniem właśnie i nie mam problemu z cukrami

Napisane na HUAWEI VNS-L21 w aplikacji Forum BabyBoom
 
jak dla mnie chleb :) i fakt owoców na śniadanie sie nie powinno jeść chociaż mi nie wywala cukru po owocach z rana
mi się tak dziś zachciało mleka :) wiec sobie zjadłam z płatkami owsianymi i cukier 143 :/
 
A ja dziś na śniadanie kromka chleba żytniego z sałatą i pomidorem, jajecznica z dwóch jajek ze szczypiorkiem, mandarynka i kawa z odrobiną mleka, cukier po godzinie 165, najwyższy jaki miałam do tej pory. Kawa? Mandarynka? Czy to, że od trzech dni mam za wysoki cukier to znak, że jednak dieta nie StarcZy i będę musiała brać insulinę?
A jak mozna wiedziec ktory tydz ciazy masz? Mnie od samego poczatku uprzedzala i diabetolog i moj ginekolog, ze dieta moze nie starczyc u mnie, ze wzgledu na wysokie cukry juz przed 12 tc. Teraz jestem w 23 i sie dwa tygodnie temu pozegnalam z sama dieta. Na szczescie nie mam problemu z cukrami po posilkach. Nawet jak pozwole sobie rzadko na paczka, drozdzowke to mam tak okolo 106 po zjedzeniu.
 
29, dieta dopiero od dwóch tygodni, w pierwszym tygodniu po nawet trzech kanapkach z tego samego chleba było ok, teraz jedna i cukier skacze. Nie wiem czy to kwestia właśnie tego że ciąża się rozwija i nie starcza sił trzustce. Dopuszczam do siebie myśl, że to ta mandarynka, ale po jednej aż taki skok cukru? Wczoraj też miałam tak.wysoki bez owoców rano, też kanapka i dwie parówki do tego. Mogę nie jeść pieczywa, ale co wtedy zjeść na śniadanie? Przecież muszę zjeść węglowodany żeby ketonow nie było
 
reklama
29, dieta dopiero od dwóch tygodni, w pierwszym tygodniu po nawet trzech kanapkach z tego samego chleba było ok, teraz jedna i cukier skacze. Nie wiem czy to kwestia właśnie tego że ciąża się rozwija i nie starcza sił trzustce. Dopuszczam do siebie myśl, że to ta mandarynka, ale po jednej aż taki skok cukru? Wczoraj też miałam tak.wysoki bez owoców rano, też kanapka i dwie parówki do tego. Mogę nie jeść pieczywa, ale co wtedy zjeść na śniadanie? Przecież muszę zjeść węglowodany żeby ketonow nie było
A po parowkach nic Ci nie jest? Cukier nie szaleje? Widzisz kazda ma inaczej. Po czym innym rosna cukry i to taka loteria co zjesc a co nie. Trzeba rzeczywiscie prubowac caly czas. Tylko mega frustrujące to jest jak sie zje cos lekkiego a tu bach... Ja np wyzszy cukier (ale nie ponad norme) mam po pieczonym miesie niz po smazonym.
Jak uda mi sie ogarnac do konca temat insuliny, zeby ladny byl cukier na czczo to bedzie bajka.
Dobrze, ze ciaza nie trwa wiecznie. Czlowiek powinien sie cieszyc, a zamiast tego wieczny stres.
 
Do góry