reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Cukrzyca ciążowa ...i życie po niej

Haha :D no to rozumiem, że Wasze święta będą na ksylitolu, a ja nie wiem czy jeść pierogi z grzybami czy ze względu na karmienie sobie odpuścić... Niby nie ma diety dla kobiet karmiących, ale ja się obawiam, aby mała nie miała problemów i żebyśmy my mogli jakoś funkcjonować.
 
reklama
A ja się pochwalę, że lekarz powiedział, że mam bardzo ładne wyniki :) W związku z tym pozwoliłam sobie na kawałek serniczka. Z drżącym sercem sprawdzałam potem cukier, ale na szczęście był w porządku :) W święta też zjem kawałeczek, mam nadzieję, że to nie będzie przesada, ale podobno od czasu do czasu troszkę można, jeśli wyniki są dobre (tak mówiono na tym magicznym szkoleniu, na którym byłam).
 
A u mnie z tymi cukrami jakaś załamka.. tzn w dzień wszystkie w normie, ale ten na czczo robi co chce.. Diabetolog kazał podnosić mi insulinę jak będę miała trzy wyniki złe pod rząd, a ja mam dwa złe, a potem jeden dobry albo jeden zły jeden dobry i tak w kółko -paranoja jakaś... Jem o tej samej porze wieczorem, podobne posiłki, mierzę też o tej samej godzinie rano, ale nie mogę nad tym zapanować i jakoś mnie to przerasta czasami, bo jak na te w dzień mogę coś poradzić, to na ten na czczo nie mam nijak wpływu i taka niemoc mnie ogarnia:( Wybaczcie, że tak smęcę, ale już dość mam powoli, taka huśtawka od ponad tygodnia...
Dorota a ta stewia lub/i ksylitol nie szkodzą w ciąży? Bo spotkałam się z różnymi opiniami na ten temat i w sumie to sama już nie wiem.
Kliska ja akurat pierogi z kapustą i grzybami czy samymi grzybami z bólem serca sobie odpuściłam, bo to jednak ciężkostrawne, a moja Córcia miała na Wigilię niecałe dwa tygodnie skończone, wiec wolałam nie ryzykować. Nie ma diety matek karmiących i ja w sumie jadłam wszystko na co miałam ochotę, łącznie np. z rzeczami smażonymi i tylko obserwowałam jak Córcia to znosi, ale takich rzeczy typowo ciężkostrawnych czy wzdymających unikałam na wszelki wypadek, jak Ty cytrusów.
Kekk gratuluję dobrych cukrów, oby tak dalej:) Mi jeszcze powiedzieli, ze jak już muszę "nagrzeszyć" to żeby wcześniej zjeść jakieś warzywo, bo spowolni wchłanianie cukrów prostych i ten skok nie będzie taki duży.
 
Kek, gratulacje za dobre cukry.
Mkas, ja w sumie nie miałam problemów z cukrami na czczo, ale może te Twoje wyniki nie są jakieś straszne - o ile przekraczasz normę? Może być też tak, że glukometr Ci zawyża - to nie są dokładne pomiary.
Chyba będę ostrożna z tymi pierogami, ale no na pewno sobie zjem z 2 lub 3. Ja też jem smażone i w ogóle i mała to jakoś znosi :) Bólów brzuszka nie było, a alergii na jakieś coś też nie było.
 
Na szczęście nie są to duże przekroczenia, głównie jakieś 92, raz się zdarzyło 96, a dziś np. idealne, eh nie ogarniam...:baffled: Pewnie, że coś tam sobie skubnij i po prosu obserwuj:)
 
Matylda nie pomogę,nie mam takiego problemu.
Mkas z tego co wiem są to naturalne zamienniki cukru,ale nie zagłębiałam sie tak jeszcze,zapytam dokładnie diabetolog jak bede na wizycie.Ksylitol to mi radziła któras tutaj z dziewczyn
 
Mkas rozumiem Twój problem z cukrem na czczo doskonale. Ja od jakiegoś czasu z nim walczę i zawsze gdy już myślę, że znalazłam złoty środek po 2-3 dniach cukier pokazuje mi, że jednak nie.. więc próbuję dalej :) Diabetolog nic nie mówi bo dała mi normę do 100..
Może to zaleta tego, że ciąża starsza.. Na początku też takie miałaś? U mnie zaczęło się to tak chrzanić z rana od 27 tc, przynajmniej tak mi się wydaje. Bo na diecie jestem od..hmm.. 16 może 18 tc.
 
Babeczki a ja mam pytanie, dość chyba wstydliwej natury. Czy wam się też zdarza odczuwać dużą suchość pochwy?? słyszałam że u cukrzyków to niestety normalna dolegliwość. lekarz zalecał jakieś żele regenerujące i nawilżające np mucovagin. Stosowałyście może? albo co polecacie?
Też mi się to przytrafiło,Matyldo, i również jestem cukrzykiem. Z tego co kiedyś się dowiadywałam, to faktycznie typowa dla nas przypadłość. Bądź co bądź mało komfortowa ale jednak łatwo ją można zneutralizować. A mucovagin sama stosowałam dość długo, bo jest bezpieczny dla kobiet w ciąży, więc bez problemu możesz go używać :)
 
reklama
Hey Dziewczyny!
Kliska jakże spóźnione ale najlepsze życzenia urodzinowe;) spełnienia marzeń! Super że wyniki się poprawiły!!
KekkestKek gratuluję wyników i tylko tak dalej!
Mkas powiem Ci szczerze, że ja bym pewnie zwiększyła dawkę insuliny, boję się że i tak tego nie unikniesz a O ile mniej nerwów;)!
Elim z tego co pamiętam koło 30tc jest jakiś skok cukrów, więc się nie przejmuj tym bardziej jeśli jesteś w normie wg swojego lekarza!
A u mnie nieciekawie, nie wiem czy nie będę musiała brać też insuliny do kolacji, już dwa skoki miałam koło 140:( póki co kombinuje z jedzeniem, ale ciężko idzie... boli mnie tylko to, że wtedy już w ogóle cały dzień z zegarkiem w ręku... grrr...
Trzymajcie się Słodkie;)


Napisane na ALE-L21 w aplikacji Forum BabyBoom
 
Do góry