reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Cukrzyca ciążowa ...i życie po niej

Elim moja gin powiedziała mi, że ciężarną wysyła się do diabetologa jak ma cukry powyżej 93 na czczo, bo takie wyniki są sygnałem, że mogła pojawić się cukrzyca ciążowa, ale te kilka punktów raczej nie szkodzi Maleństwu, bo przecież norma glukozy we krwi na czczo to 100. Mam wrażenie, że jak diabetolog dał Ci zielone światło na te poranne przekroczenia to chyba wie co robi. Masz bardzo ładne cukry, a to znaczy, że dobrze prowadzisz swoją cukrzycę:) Ja też tych porannych cukrów nie ogarniam, mimo insuliny, raz jest w normie, a za chwilę już ponad 90 czasem przy identycznym posiłku zjedzonym dzień wcześniej...i bądź tu człowieku mądry.. A o której mierzysz na czczo?
Ja tą hemoglobinę glikolizowaną miałam robioną właśnie na zlecenie diabetologa po pierwszej wizycie i wyszła mi 4,9%- powiedział, że to bardzo dobry wynik i że przed ciążą nie było śladu żadnej cukrzycy.
Dorota ja anemię miałam przez prawie całą pierwszą ciążę, mimo, że na dietę poszłam dość późno i Córcia urodziła się zdrowiuśka:happy: i teraz już też mi wyszły słabe wyniki, wiec przepisała mi leki krwiotwórcze i w miarę możliwości kazała mi jeść produkty bogate w żelazo. Im dalej tym Dzidziuś więcej będzie zabierał, ale leki powinny zrobić swoje, wiec nie martw się na zapas, może nie będzie tak źle:)
 
reklama
Hey Dziewczyny! No ja już po wizycie u diabetolog, na szczęście powiedziała, że i tak nieźle wybrnęłam z tej infekcji, jak co mam zwiększać insulinę i następna wizyta w grudniu. Uff bo już trochę ciężko było mi ogarnąć opiekę do synka;)!
Dorota hehe powiem Ci, że ja też tak na początku myślałam;p! Słowo "paski" mnie tak zmyliło. U mnie ta hemoglobina była robiona na początku właśnie żeby sprawdzić czy nie było cukrzycy przed ciążą, na szczęście ok.
Mkas ee jak do 8 zjadasz to spokojnie! Bardzo dobrze nawet, ja podobnie. Ciekawe jak u mnie z anemią, wizyta dopiero za dwa tygodnie:(
Elim a który jesteś tydzień? Może już nie ma sensu włączać insuliny? Zresztą też mi się wydaje, że warto zaufać lekarzowi, tym bardziej że ogólnie masz takie ładne wyniki:)!
ZgadnijKto halo, jak tam?? Urodziłaś? Kciuki zaciśnięte...

Napisane na ALE-L21 w aplikacji Forum BabyBoom
 
Mkas u mnie właśnie to tak jest, że mierzę różnie.. Bo ze mnie taki nocny marek ze późno chodzę spać 1-2 wstaję ok 10 :) A ostatni posiłek w okolicy 22-23
saszowata dopiero 28 a niektóre dziewczyny dopiero w tym okresie robią krzywą. Tak tak na wyniki nie narzekam skoro glikowana wyszła 4.5 to tak sobie myślę, że ja wcale nie mam tej cukrzycy.To tylko zmowa lekarzy którzy chcieli mnie odchudzić chyba :) Tak czy siak na pewno wychodzi to na dobre :)
 
Witam nowe slodziutkie :)
Ale sie tu dzieje ;)
My mamy cc w pon albo wtorek zalezy jak dotrwam bo szyjka sie juz skraca, i rozwarcie na palec juz jest :oa mnie tylko leciutko brzuch pobolewa jak na okres, :o nawet na niego uwagi nie zwracalam.
Koniec juz z tymi dietami :D w pon bylam zalamana bo proby skoczyly i to duzo bo ponad 100 o_O wczoraj mialam ochote zjesc cos niedozwolonego z tego szczescia ale oparlam sie pokusie ta wtroba chyba trzyma mnie bardziej w ryzach niz cukier. Trzymajcie za nas kciuki bo poki co sie ciesze a xa chwile bede panikowac
 
Elim no tak, to czas jeszcze masz;) ale wynik super to faktycznie się nie przejmuj!
ZgadnijKto o raju, to ostatni weekend w dwupaku! Współczuję jeszcze tych problemów z wątroba, ale to już tylko kilka dni i będzie po! Trzymaj się dzielnie! Będzie dobrze:)!!

Napisane na ALE-L21 w aplikacji Forum BabyBoom
 
Dziewczyny, jakiś czas temu zaczął mnie boleć żołądek po jedzeniu. Zaobserwowałam, że to po jajkach (ale nie jestem pewna na 100%). Nigdy wcześniej tak nie miałam. Czy to może być związane z dietą cukrzycową czy powinnam przyczyny szukać gdzieś indziej? Miała któraś z Was podobne przeboje? Dodam jeszcze, że dietę trzymam twardo, więc w sumie same lekkostrawne rzeczy jem.
 
Saszowata zazdroszczę- ja muszę latać do diabetologa co 2 tygodnie...i ciągle kombinuję kto z Córcią zostanie:blink: Wczoraj byłam i dopytałam o te ketony- mój diabetolog mówi, że ketony mogą występować u każdej ciężarnej w śladowych ilościach-choć nie muszą, ale mierzenie on zaleca dopiero jak normy cukru po posiłkach są znacznie przekroczone (od 150 wzwyż), a u mnie takie właściwie nie występują, więc nie ma takiej potrzeby.
Elim Szczęściaro:D wstawać o 10 marzenie:D Uwierz mi, ze ja też nie jestem stworzona do wczesnego wstawania:D, ale jak dłużej pośpię to cukier już do bani, a nie chcę podnosić tej insuliny cały czas, więc coś za coś, eh.. Może jak Ty byś wstawała wcześniej to też te cukry poranne inaczej by wyglądały, może przerwa miedzy posiłkami jest za duża i organizm wyrównuje sobie braki cukru biorąc zapasy z wątroby- gdzieś coś takiego czytałam, że jak poziom cukru w nocy spada za bardzo to rano następuje wyrzut z wątroby i stąd cukry na czczo wychodzą wysokie, ale każdy organizm jest inny, wiec trudno stwierdzić.
ZgadnijKto jeszcze chwilka i będziesz miała Maleństwo przy sobie:) no i koniec z dietą :D:D Trzymam kciuki za szczęśliwe rozwiązanie!!! :):):)
Kekk mi jest czasem po posiłkach niedobrze, jakby mdłości z pierwszego trymestru wróciły, ale nie mogę nazwać tego bólem żołądka, wiec nie wiem czy mamy to samo.
 
Hey! KekkestKek - oj współczuję z tym jajkiem i niestety nie pomogę, bo duuużo ich zjadam i nic... może taka chwilowa nietolerancja?
Mkas a spróbuj zagadać z diabetolog? Mnie chciała umówić pod koniec listopada, ale zagadałam jak sytuacja wygląda i że 5 grudnia i tak mam połówkowe i po prostu było by mi łatwiej i się zgodziła:) zobaczymy jak będzie dalej hehe. Spróbuj, tym bardziej jak masz takie dobre wyniki!
Miłego weekendu;*

Napisane na ALE-L21 w aplikacji Forum BabyBoom
 
Ja jestem objęta jakimś programem dla cukrzyków (KAOS) i tam jest wymóg wizyt co 2 tygodnie pod "groźbą" wywalenia z programu i koniecznością ponownej rejestracji w poradni z nowym skierowaniem itd...coś czuję, że za każdą odhaczoną wizytą, stoją pieniążki, choć ta niczego nowego nie wnosi..., ale lekarz jest spoko, więc spróbować zawsze warto:) miłego weekendu:D
 
reklama
Ahaaa takie buty... To faktycznie nie ma co kombinować, tylko korzystać! Ale w sumie dobrze, wiesz że zawsze będziesz na bieżąco pod kontrolą! Lepiej tak niż czekać na pierwszą wizytę po półtorej miesiąca, bo słyszałam że i tak bywa;/... Dziewczyny a jaki chleb jecie? U mnie najlepiej się sprawdza ig z pobliskiej piekarni, ale jednak ile można, czasem przydała by się jakaś odmiana...

Napisane na ALE-L21 w aplikacji Forum BabyBoom
 
Do góry