reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Cukrzyca ciążowa ...i życie po niej

Chleb sie sprawdzil zjadlam 2 kromki i cukier ekstra ;)

90natka musze znalezc odpowiedni chleb i bedzie dobrze, ja po posilkach cukier mam tak 100 -110 bo boje sie kombinowac zeby nie przekraczac i moze dlatego. A jem sporo w ciagu dnia bo jem pi 1 kromce ale co 1h, 1,5h tak mi doradzala dietetyczka na sniadania i tak sie trzymam. A ketony sprawdzalam tez w dzien i wtedy ich nie ma wylaza w nocy :/ zjem pozniej ta kromke z serem i mleko moze to cos da...

Zjadlam 2 kolacje i czuje sie najedzona az boje sie testowac :o moze to przez herbatki bo dzisiaj mi zimno to pije praktycznie po kazdym posilku i czuje tskie mile ciepelko hehe.

Kliska u mnie w czwartek wybije 31tc :D
 
reklama
Rano na czczo 94 - identycznie jak w dwóch ostatnich badaniach z laboratorium.
Po śniadaniu: 120, więc nie jakaś patologia chyba... śniadanie normalne raczej, czyli nie dietetyczne. Może trochę za słodko. No i kawa z mlekiem, ale taka malutka ;-)
Ból brzucha i mięśni i ospałość, mimo kawy. Jak jeszcze trochę pomierzę, to będę wiedziała, czy to samopoczucie ma związek z wyższym cukrem, czy nie.
Zostały mi dwa paski :-(
Gin za tydzień.
Diabetolog za miesiąc.

PS. Po drugim śniadaniu po 1h 119.

Jadę po paski do "znajomej znajomych" - położnej i akurat ma paski :-)
 
Ostatnia edycja:
Mamaasiaj, kup sobie te paski, serio, lepiej jak będziesz kontrolować ten cukier niż jak ja zrobisz, że mi się paski skończyły i się rozleniwiłam w przestrzeganiu diety. Nie jadłam wtedy słodyczy, ale pozwoliłam sobie na zero kontroli czy minęło co najmniej 1,5 godziny od posiłku.
Ja dzisiaj na czczo 76, po śniadaniu: 2 kromki chleba razowego ze słonecznikiem z Biedronki + pasztet dziadkowy z Sano + ogórek kiszony - wynik 88 po godzinie, a po II śniadaniu po jajecznicy z dwóch jaj z kurkami + jedna śliwka - wynik 86 po godzinie. Znów sobie zadaję to pytanie: GDZIE JEST TA CUKRZYCA? Zobaczymy co mi wyjdzie po obiedzie i kolacji... Ketonów w moczu brak...

Zrobiłam ostatnio muffinki z mąki razowej bez cukru, nie wiem jaki po nich był cukier, ale jak chcecie to zrobię je jeszcze raz i sprawdzę :) Były z orzechami włoskimi i żurawiną (chociaż w przepisie były rodzynki). Jak okaże się, że cukier ok, to Wam wyślę przepis :) Jest z neta, ale ja go przerobiłam trochę, bo jak dla mnie słabe proporcje były i brakowało mokrych składników.
 
Kliska, jestem po rozmowie z tą położną, doświadczona kobieta, pracuje na Karowej, teraz już nie przy porodach, ale wzięła mój telefon i tak pogadała z rejestratorką przychodni, że tamta pięknie wyśpiewała cukier po godzinie i dwóch, choć w rozmowie ze mną wzbraniała się, że nie (a mój lekarz w poniedziałek powiedział mi przez telefon, że cukier zły na czczo i żeby dzwonić na Karową do diabetologa). Skuteczna kobieta, nie ma co ;-)

Okazało się, że cukier wyszedł odpowiednio: 95-105-88. I ona mówi, że na jej oko to tu żadnej cukrzycy nie ma. Po co ten rejwach z diabetologiem i w ogóle. Że w ogóle w tak młodej ciąży nie robi się obciążenia glukozą. No mi ręce opadły...

Dała mi jednak ten zapasowy glukometr z 10 paskami, żebym mierzyła tylko na czczo i z jedzeniem starać się zdrowo, ale bez głodzenia się. I żeby pokazać na tej wizycie lekarzowi notatki. Chociaż czuję, że on i tak wyśle mnie do diabetologa.

I bądź tu człowieku mądry... :-(

PS. Wyczytałam właśnie, bo to nie dawało mi spokoju, że od 2014 roku zmieniły się normy i jeśli którykolwiek z wyników przekroczy odpowiednio: 92-180-153, to rozpoznaje się u ciężarnej cukrzycę ciążową. Więc według tego to mam cukrzycę. Co za głupota. Cztery ciąże z podobnymi wynikami na czczo i żadnej cukrzycy. A teraz niby jest, bo zmieniły się normy. Chyba wszystko to dlatego, żeby więcej tych pasków sprzedawać...
 
Ostatnia edycja:
Jestem zalamana siedze czekam na meza i lzy same sie leja, wizyta u diabo ok, poki co czekamy bo rano nie zawsze sa podwyzszone wyniki ketonow mniej a ja juz nie chudne ale zrobila mi proby watrobowe i jedna wartosc jest ponad norme kazala skontrolowac przez gina. Nie musze sie tak czesto kluc uff od caasu do czasu bede kontrolowac inny posilek niz tylko glowne ale ja mierzylam ok 12 razy dziennie :oops: czyli po kazdym posilku plus jeszcze w nocy.
Jutro ide do labo iz robie sobie wszystkie badania nim do niego pojde. Wisi grozba cholestazy :( dieta w cukrzycy i cholestazie sie wyklucza, rany 2 miesiace w szpitalu kezec tez nic przyjemnego jedynyne swiatleko to to ze u mnie w miescie jest patologia ciazy gdzie lecza cholestaze....
Tak wim tylko 1 wynik jest podwyzszony ale od paru dni wedza mnie rece myslalam glupia ze to przez to ciagle mycie orzed kluciem bo jak posmaruje kremem to jest duza ulga, ale czasem swedza mnie tez uszy i cale cialo ale ostatnio wogole sie niczym nie smarowalam i moze to przez sucha skore...

Sorry ze chaotycznie i z bledami ale musialam sie wygadac:(:(:(
 
Jestem zalamana siedze czekam na meza i lzy same sie leja, wizyta u diabo ok, poki co czekamy bo rano nie zawsze sa podwyzszone wyniki ketonow mniej a ja juz nie chudne ale zrobila mi proby watrobowe i jedna wartosc jest ponad norme kazala skontrolowac przez gina. Nie musze sie tak czesto kluc uff od caasu do czasu bede kontrolowac inny posilek niz tylko glowne ale ja mierzylam ok 12 razy dziennie :oops: czyli po kazdym posilku plus jeszcze w nocy.
Jutro ide do labo iz robie sobie wszystkie badania nim do niego pojde. Wisi grozba cholestazy :( dieta w cukrzycy i cholestazie sie wyklucza, rany 2 miesiace w szpitalu kezec tez nic przyjemnego jedynyne swiatleko to to ze u mnie w miescie jest patologia ciazy gdzie lecza cholestaze....
Tak wim tylko 1 wynik jest podwyzszony ale od paru dni wedza mnie rece myslalam glupia ze to przez to ciagle mycie orzed kluciem bo jak posmaruje kremem to jest duza ulga, ale czasem swedza mnie tez uszy i cale cialo ale ostatnio wogole sie niczym nie smarowalam i moze to przez sucha skore...

Sorry ze chaotycznie i z bledami ale musialam sie wygadac:(:(:(
Ja miałam cholestaze I cukrzycę razem w obu ciazach. Teraz od 28tyg. Urodziłam w 34+2 przez cholestaze ale urodziłam dwójkę dzieci. W pierwszej ciąży dałam rade do 37tc. diety się wykluczają ale da się. Jak coś pisz chętnie coś podpowiem czy pomogę z doświadczenia.

Napisane na GT-I9305 w aplikacji Forum BabyBoom
 
Kamiladon z nieba mi spadlas :) co konkretnie mozna jesc? Jakie bylo to swedzenie? Bo dlo ie mnie swedza cale ale nie bez przerwy, podrape i po jakims czasie przechodzi, stopy w ogole nie, tylko martwi mnie ten wynik aspan bo jest az 60 alat byl w normie i diabo kazala skontrolowac. Jakie leki?
Jak dzieciaczki? W domu juz jestescie?
 
Jutro przed południem wszystko napisze.tak na szybko to Oprócz aspat alat trzeba sprawdzić bilirubine i kw. żółciowe. Te ostatnie są najgroźniejsze dla dziecka i przez ich poziom miałam wcześniej zakończona ciążę.

Napisane na GT-I9305 w aplikacji Forum BabyBoom
 
reklama
Do góry