reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Cukrzyca ciążowa ...i życie po niej

mamaasiaj, mnie też zdziwiło, że ty tak wcześnie miałaś test obciążenia - przecież go się robi dopiero w 24-28 tydzień ciąży. Jak dla mnie ta pierwsza norma jest do 100, a nie do 92, więc gdzie ta Twoja cukrzyca - jak dla mnie to ty jej nie masz.
ZgadnijKto, współczuję :( Ale głowa do góry zostały 2 miesiące!! :)
Ja dzisiaj przesadziłam z obiadem, ale miałam szkołę rodzenia, a wcześniej nic nie zjadłam i byłam już strasznie głodna, wyszedł cukier mega wysoki 141 :( Mam nadzieję, że to jednorazowy wynik. Jutro dietetyk, więc porozmawiam sobie i będę mieć ustaloną dietę - zobaczymy co powie :)
 
reklama
I zapomnialam o tych kwasach ;( jutro polece do labo jeszcze raz...mam nadzieje ze to przez to ze corcia lubie sie ukladac z prawej strony i tylko cos przycisnela, jeszcze mam nadzieje...

Kliska jak to bedzie rzeczywiscie cholestaza to bedzie mniej niz 2 miesiace. Poczekam az Kamikadon cos napisze i bwde troszke madrzejsza bo poki co to nic nie wiem
 
Dziewczyny, czy to prawda że jakiś czas temu zmnijszyli normy cukrzycowe? Rodzilam 12 lat temu i w 32 tyg wyszło 137, czy teraz byłoby to zakwalifikowane jako cukrzyca?

Napisane na E2105 w aplikacji Forum BabyBoom
 
Ja to w necie wczoraj wyszukałam. Ale by się zgadzało z tym, że z wynikiem na czczo 95 mój lekarz już przez telefon kazał zapisywać się do diabetyka:

PS. Wyczytałam właśnie, bo to nie dawało mi spokoju, że od 2014 roku zmieniły się normy i jeśli którykolwiek z wyników przekroczy odpowiednio: 92-180-153, to rozpoznaje się u ciężarnej cukrzycę ciążową.
 
Ja też tyłam w każdej ciąży po 20-25 kilo i lekarz nie wiedział dlaczego. Szczególnie pod koniec, po np. obiedzie u mamy leciało 2-3 kilo w przód. Teraz zaczęłam dietę cukrzycową, żeby ograniczyć kalorie akurat tuż przed badaniem krwi, a i tak na czczo wyszło 94. Potem powtórka: 95. Ale jak na razie ani kilograma na plus (11 tydz.). Więc może działa. Mam 3 kilo nadwagi po poprzedniej ciąży i ogólnie z 8 kilo do zrzucenia, mam 160cm wzrostu i chcę ważyć 56-58, teraz ważę 65. Nie widzę inaczej, żeby nie przybrać więcej niż 10 kilo. Inaczej będzie masakra, nie dam rady kondycyjnie.
 
Hejka co do cholestazy to straszna cholera ale da się donosic ciążę. Z leków można na spokojnie brać silimarol (ziołowe tabletki brałam cała ciążę 3x1 tab) + essenciale fort 3×1 tab. Jeśli masz lekarza który zna się na tych powikłaniach lub połóżą cie na patologii to dostaniesz pewnie ursofalk na receptę. Ten lek niby nie jest dla ciężarnych ale ja brałam w obu, siostra również a sprowadzali go dla mniej z niemieć bo w Polsce wtedy nie był sprzedawany. I obie ciążę siostra donosiła i ja pojedyncza również. Co do diety to cukrzycowa/watrobowa się wykluczają w jakiś 80%. Ja stosowałam cukrzycowa +niskotluszczowa. Do tego jeśli możesz przy cukrzycy owoce to przy wątrobie musisz je jeść bez skórki i ogólnie jak najmniej surowych warzyw czy owoców. Ja jadłam chuda wędline drobiowa, gotowany kurczak, gotowany brokuły, pomidor bez skórki i pestek, jogurt naturalny, biszkopt bez cukru, nektarynki i jabłka bez skórek, pieczony indyk bez skóry, kasza jag lana, paprykę i cukinię gotowana, chrupkie pieczywo, makaron z pszenicy durum, piłam tylko wodę mineralną a jak mnie przycisnelo na słodkie to trochę coli light. A i dania przy wątrobie nie mogą być ani gorące ani zimne... raczej do terminu cie trzymać nie beda. Ale na diecie i lekach do 37/38 powinnaś dać radę choć końcówkę raczej spędzisz w szpitalu. Przynajmniej mój lekarz miał takie podejście. Teraz urodziłam w 34 tc ale dzieci była dwójką wiec i hormonów więcej i ucisk na wątrobę tez większy. Jak coś pytaj. Dasz radę!!!!

Napisane na GT-I9305 w aplikacji Forum BabyBoom
 
Owocow jadlam malo ale zapychalam sie warzywami najczesciej kapusta pekinska :( a czy ogorki kiszone mozna jesc? Makaron z durum wywala mi cukier jadlam ten pelnoziarnisty a nie wolno. A zwykle pieczywo? Np takie ig ono jest pszenne nie wywala cukru choc jakos specjalnie sie nie najadam kupilam w biedrze jakis z nasionami glownie slonecznik i siemie lniane niby ciemny ale waroie watpie ze z zytniej maki. Z miesa i tak jem tylko chude i na parze bo inne mi wywala cukier, tylko kasze musze zmienic albo jesc ziemniaki bo dobrze toleruje.
Kiszone kapusty mozna? Albo konserwowe warzywa? Czy koreczki sledziowe w occie? Mleko? Bo pije zeby ketony zwalczyc
Ciaza pewnie i tak bylqby wczesniej rozwiazana bo gin wspominal o cieciu bo mam wade macicy, do tego cukrzyca i ta cholestaza jak wyjdzie....
 
reklama
Kamiladon odebralam wyniki:
Ast 25,34
Alt 55,44
Birulibina 4,87
Fosfataza 104,97
GGTP 14,60
Leciec juz z tym do gina czy czekac na kwasy jeszcze?
Alat i fosfataza podwyzszona, choc od poniedziałku bo robilam do diabo to spadly bo wtedy alat byl 60 a aspat 29,5
 
Do góry