reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Cukrzyca ciążowa ...i życie po niej

Mi dietetyczka mowila zebym obiad rozbila i np zjadla zupe a po godzinie 2 danie, jeszcze nie probowalam to nie wiem jakby cukry skoczyly. A zupke gotujesz ns warzywach czy dahesz jakies mieso?
 
reklama
Dziewczyny wytłumaczcie mi proszę. Ponieważ ostatnio bardzo mało jadłam to mam małe ilości ketonów w moczu. Dużo piję i jem wiecej zmuszam się, jem późną tłustą kolację ale przez to na czczo dziś i wczoraj miałam wynik 110. Jak chcę zwalczyć ketony to cukier wyższy. Jak sobie z tym poradzić. Na kolacje dwie kromki chleba Gracham z serem lub chudą szybką i warzywami


Jestem w 35 tygodniu. Skończony 34
 
Dziewczyny wytłumaczcie mi proszę. Ponieważ ostatnio bardzo mało jadłam to mam małe ilości ketonów w moczu. Dużo piję i jem wiecej zmuszam się, jem późną tłustą kolację ale przez to na czczo dziś i wczoraj miałam wynik 110. Jak chcę zwalczyć ketony to cukier wyższy. Jak sobie z tym poradzić. Na kolacje dwie kromki chleba Gracham z serem lub chudą szybką i warzywami


Jestem w 35 tygodniu. Skończony 34
Rozbij kolację. Zjedz np. o 20 kanapkę z razowca z pastą z makreli, masłem. Przed snem zjedz to samo.

Wysłane z mojego SM-A500FU przy użyciu Tapatalka
 
Basaaaasia nie wiem jak jest u Ciebie ale mi cukier podnosił chleb graham, ale za to żytni moglam jesc spokojnie. Może to.wina chleba? Spróbuj zmienić na inny i zobaczysz.
Co do jedzienia to mnie diabetolog kazała jesc 5 posiłków dziennie. Ale owoc tylko do drugiego sniadania lub wczesnego podwieczorku.
Jesli chodzi o mięso to moglam jeść każde, byleby gotowane. Np jak na obiad robiłam schabowego czy pieczeń to zawsze.sobie ugotowalam pozostałym zrobilam normalnie. Wiec to nie jest powiedziane, że możecie tylko kurczaka, indyka czy wołowina. Aa no i np ja też dosc czesto robiłam piers z kurczaka.podsmażyłam na suchej patelnii i podlalam wodą i dusilam do miekkosci pod przykryciem i u mnie cukry po tym też były ok.

Napisane na ALE-L21 w aplikacji Forum BabyBoom
 
Dziewczyny dzisiaj bylo ciezko cukry super ale impreza u rodzicow i trzeba bylo sie opanowac mimo ze wszytko tak pieknie pachnialo:( az mi sie plakac chcialo ze nie moglam nic skubnac ze stolu. Pierwsza kolacja za mna pierwszy raz zrobilam kromke z zoltym zerem zobaczymy co wyjdzie. Cukry dzisiaj ponizej 100 a ja najedzona :)
 
Witam słodkie mamy.

Pisałyście o mleku. Ja wykluczyłam mleko całkowicie ze względu na to, że nawet bardzo mała ilość podnosi mi cukier. Mogę pić jogurty, kefir, a nawet śmietanę w małych ilościach, ale mleko odpada.
Niestety podobnie jak Basia i Eve największe problemy mam z cukrem po śniadaniu. Na czczo jest ok., a już po 3 kromkach pieczywa razowego skacze do 140. Na śniadanie jem maks 2 kromki i wtedy nie przekracza 120. Jeśli chodzi o obiady na mieście to jadam je dosyć często ostatnio i jakoś mi nie szkodzą. Nawet wczoraj zjadłam ryż w warzywami , pieczony schab i do tego sałatka grecka i cukier po 1 godz 75:szok: To chyba zasługa tego ,że obiad zjadłam w galerii, a później godzinę cały czas chodziłam po sklepach.:happy2: Jednak wysiłek super działa. Generalnie po obiedzie zawsze mam dobry cukier ale jadam obiad złożony tylko z jednego dania. Ziemniaki, ryż, niedosładzane surówki i mięsa mogę jeść, ostatnio zjadłam gołąbki- cukier też ok. Boje się zup i na razie ich nie próbowałam.
Znalazłam też sposób na zaspokajanie ochoty na słodycze. Kupiłam masło orzechowe na dziale dietetycznym, bez żadnych słodzików i w domku dosładzam sobie taką kanapeczkę z masłem orzechowym -ksylitolem. Jogurty naturalne z owocami też nim traktuję. Jest słodko , a cukier nie skacze

Zgadnijkto- szybko się przyzwyczaisz do nowego sposobu jedzenia. Na początku też byłam załamana, ale można się przyzwyczaić...

Edytka- syn po kilkunastu godzinach prób porodu naturalnego urodził się ostatecznie przez cc. Powodem cięcia była niewspółmierność porodowa, czyli za małe rozwarcie w stosunku do skurczy .

To się rozpisałam...
Miłego dnia słodziutkie.
 
reklama
Mi dziś cukier na czczo 115, a po śniadaniu 148 czyli wysoko. Jutro mam ginekologa to mu pokażę. Po dwóch godzinach juz mi spadł cukier do 120. Ciekawe czy jak od jutra mi się zaczyna 36 tydzień to na ostatnie tygodnie mogą mi włączyć insulinę? Ciekawe bo tyle miesięcy cukier wzorowy i nagle tak do góry. A u diabetologa byłam tylko raz bo miałam się zgłosić dopiero jak mi pójdą cukry do góry. Wiec nawet nie mam swojego lekarza


Jestem w 35 tygodniu. Skończony 34
 
Do góry