reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Cukrzyca ciążowa ...i życie po niej

Czy mogłybyście mi polecić trochę produktów pewników:
1. Jakie mleko pić?
2. Co wy jecie na śniadanie. Kanapki wiem, ale poza kanapkami. Czy macie sprawdzone jakieś płatki z mlekiem ?


Jestem w 35 tygodniu. Skończony 34
 
reklama
Baaasia nie ms chyba zadnych pewnikow w cukrzycy ciążowej, rax jeden chleb na śniadanie podbije cukier a ns kolacje norma i odwrotnie, ale np chleb probody jest polecany, rowniez chleb z biedronki 7 ziaren, 7 zbóż. Ja jestem obecnie w 15 tyg, potrafię zjeść grshamke i trochę białego pieczywa i jest ok, ale muszę pomieszac z ciemnym. Ogólnie pieczywo mogę jesc, (jeszcze). Cukier mierzymy po godz, musi się miescic w 120, na czczo do 90. możesz tez sprawdzać produkt mierząc czy cukier nagle nie rośnie, ja np moge jeść mufinki z lidla, mierzył am cukier po 15,30,45,60 minutach, max wyniósł 110, ale nie wiem czy to nie zasługa kawy! Ostatnio sie dowiedziałam ze zbija cukier, podobnie jak kiszona kapusta i ogórki. Oraz ruch oczywiście.

Mama czwórki, ja pierwsza corcie niecukrzycowa urodziłam z waga 3320, druga cukrzycowa 3300, teraz zobaczymy. Siostra moja miesiąc temu urodziła 3100, 51 cm. My mamy z siostra zbyt wysoki poziom cukru na czczo, i insulinę w tej ciąży biore od początku. Siostra tez brała, po posiłkach zawsze cukry miala idealne a tez wiem ze mogła jeść białe pieczywo. Odnośnie ubranek to sama kupowałam na 62-68 bo mówiłam ze dzidzia szybko urośnie i faktycznie urosla ale na 1 miesiąc potrzebne te malutkie bo jeśli dzidzi ponizej 4, kg to same kosci.
 
Baaasia polecam strone słodkiemamy.pl tam jest sporo podpowiedzi jak komponować posiłki, i co najważniejsze trzeba jesc, to dla Twojej dzidzi, wytrzymasz, poza tym po porodzie nowe diety znowu nastana bo kolki, alergie, to taki wstęp do karmienia piersią. No chyba ze nie będziesz karmić, ale to jednak b zdrowo i wygodnie a jsk tanio ;)
Moj glukometr to Countur Plus, razem z nim dostałam książeczki słodkie mamy.pl, tam różne przepisy, przeliczniki czego ile można, wskazówki, porady.
 
Na śniadania polecane sa np jajka, dzis usmazylam na masle jajecznice z 4, zjadlam prawie sama, plus bułkę grahamke i cukier 90, bardzo czesto tak mam po śniadaniu ze jestem na jedzona na full a cukier niski, zjadam wtedy jakiś owoc na ktory mam ochotę. Mleko na śniadanie nie jest raczej zalecane wg słodkiemamy.pl ale musisz sprawdzać jak to jest u Ciebie. ja kiedyś wypiłam kakao, zjadlam bulke z żółtym serem i cukier piękny byl. ketonow zapominam mierzyć....
 
Ja miałam tez tylko dieta bez insuliny.

Mama czwórki racja zawsze będą jakies różnice w wynikach. Ja mierzylam kiedys Tym samym jeden po drugim żeby z ciekawości zobaczyc i wynik był inny. Poza tym czasem cukier po godz wcale nie musi spadać. Ja robiłam eksperyment z drożdżówka.kawałek taki mały zjadłam i po godz było koło 110 a po dwóch już ponad 120 więc dalej roslo
 
O tak jajecznica cacy ;) jeszcze jakieś parówki lepsze też ;) mleko zależy u kogo. Ja czasem piłam kakao na mleku naturalne gorzkie oczywiście ;) ale raczej w ciągu dnia Nie na śniadanie.

Edytka jak tam ;)
 
Ja dzisiaj właśnie kupiłam chleb probody, zjadłam 2 kromki na śniadanie z wedliną z kurczaka i ogórkiem kiszonym i cukier 105.
Na razie chudnę, a jestem w 12 tc. Zapewne czeka mnie insulina, żebym mogła więcej jeść.

Wysłane z mojego SM-A500FU przy użyciu Tapatalka
 
Dzięki dziewczyny za podpowiedzi
A co się robi jak pojawią się ketony, ja mam mało. Dużo piję


Jestem w 35 tygodniu. Skończony 34
 
reklama
Witam.
Kupuję w końcu większość ubranek na 62 , ale trochę też na 56. Spodziewam się teraz chłopca, a już jednego synka mam i urodził się duży mimo , że cukrzycy nie miałam - ponad 4200 i 62 cm, tyle ze w 42 tyg. Teraz będę miała planowe cc w 38 więc dzidziolek pewnie będzie mniejszy.

Ja też korzystam ze stronki słodkiemamy- fajny jest ten kalkulatorek posiłków. Jeśli chodzi o jajko to mi też nie szkodzi. Jem np. 2-3 ziemniaki do tego jajko sadzone i surówka i cukier mam po takim obiadku bardzo ładny. Co do chleba to dużo słodkich mam poleca chleb 7 ziaren z Biedronki. Faktycznie nie podnosi cukru, ale jak dla mnie smak jest niestety nie do przyjęcia:eek: Są jednak dziewczyny , którym ten chlebek odpowiada i jedzą go przez całą ciążę.
Mleka zwykłego nie piję w ogóle bo podobno płynne produkty mleczne bardziej podnoszą cukier. Jeśli już to albo mleko sojowe (można też migdałowe- ma mniej cukru ale ja nie lubię) lub jogurt naturalny i do tego muesli fit też z Biedronki( nazwy nie pamiętam, a jestem poza domem) dosładzam trochę ksylitolem i jest ok.. Dzisiaj na drugie śniadanie jadłam właśnie 150gr jogurtu naturalnego, do tego 3 łyżki muesli i ksylitol- cukier po godz 95.

Basia- Evee dobrze Ci napisała. Jak organizm jest głodzony to czerpie z tkanki tłuszczowej, a nie z energii jaką dostarcza pożywienie i wtedy pojawiają się ketony. W ciąży nie wolno się głodzić bo to szkodzi dziecku. Nie rób przerw większych między posiłkami jak 2,5 maks 3 godziny- jedz nie dużo ale często i zacznij liczyć węglowodany- są źródłem energii.Wejdź sobie na tą stronkę o której pisały dziewczyny słodkiemamy.edu.pl tam są bardzo dokładnie rozpisane diety i kalkulator dzięki któremu sprawdzisz, czy spożywasz odpowiednie ilości węglowodanów. Jedz więcej ciemnego pieczywa razowego z mąki żytniej, ciemnych makaronów, kasz , owoców ( uwaga na cukier)i warzyw.
 
Do góry