reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Cukrzyca ciążowa ...i życie po niej

Witam :-)
Kochane życzymy Wam Wesołych Świąt!
Pogody w sercu, radości, dużo zdrówka i niskich cukrów
:-)

Aga śliczna jest Twoja Piasneczka :-D

My dopinamy wszystko na jutrzejsze chrzciny więc zmęczenie daje się już ostro we znaki.
Mam nadzieje, że Mały nie będzie się darł w kościele. Ostatnio ma fazę, że jeśli zagada do niego ktoś nieznajomy to ryk na maksa. No nic może jakoś poradzimy :happy2:
 
reklama
Dziewczyny ktore juz rodzily: jak wyglada sprawa cukru przy porodzie sn i cc??
Mam na mysli co bedzie gdy spadnie? I skad mam to wiedziec? Beda mi mierzyc czy sama mam to robic?
Wiadomo ze w trakcie wysilku sn napewno spadnie.
A co z kolei po cc gdy sie lezy i nie je?
 
Nancy, ja rodziłam sn. Poród trwał 10,5 h, nie mogłam jeść i pić w razie konieczności cc. Cukier mierzyłam sama, położna co jakiś czas przychodziła i przypominała mi o tym. Miałam też kroplówkę z glukozą, ale jakie pomiary cukru mi wychodziły, to zabij mnie, a Ci nie powiem, bo kompletnie nie pamiętam :p
 
Gusiak88 nie wiedzialam, ze takie sa "procedury". Moja kolezanka w dniu porodu dostala insuline i to byl jeden jedyny raz kiedy ja przyjela. A jak ja mam cukry w miare ok to tez bede musiala mierzyc i bede miala kroplowke z glukoza? A kiedy dziecko ma niedocukrzenie i co to dokladnie jest?

Nanncy dziekuje za podjecie tego tematu, bo sama jestem ciekawa a nie pomyslalam, zeby napisac :).
 
Ja po porodzie SN sama mierzyłam cukier.. Poród mnie trochę wymęczył i pod prysznicem mdlałam.. położne leciały po glukometr, że pewnie mam spadek cukry i co dziwne 2-3 godz po porodzie miałam cukier ponad 200 :eek: i cały dzień męczyłam się z za wysokim.. dopiero na następny dzień się unormował :tak:
 
Witam poświątecznie :)
Nanncy u mnie nie było żadnych pomiarów cukru - właściwie to nawet o tym nie myślałam. Z racji indukcji porodu też byłam na czczo i właściwie cały dzień nic nie jadłam tylko kilka łyków wody. Dopiero po porodzie sprawdzałam swoje wyniki. A i chyba Dominika miała sprawdzany poziom cukru jak tylko się urodziła.
Natkusia ogromne gratulacje!!! U mnie jeszcze z tydzień po porodzie wyniki były dość wysokie. bezpośrednio po porodzie nie miarzyłam, ale na drugi dzień po obiedzie miałam 177.
 
reklama
hej NANCY ja przy tym porodzie (cc)musiałam wstawić się rano do szpitala na czczo,odrazu podłączyli mi kroplówki nawadniające, w czasie ciecia miałam już glukoze podłączoną żeby czasem nie spadł cukier..jak już zostałam przewieziona na sale pooperacyją to musiałam mierzyć cukier co 2 godziny wychodził przewaznie w granicach 80 ale jak już spadał do 60 to mi podkrecali glukoze żeby podskoczył...mój Kacper urodził się z niedocukrzeniem także przez 2 dni był dokarmiany sztucznym jedzeniem żeby sie te cukry podnosiły.biedny był tak wkłuty po kazdym jedzeniu badali mu cukier

A dodam jeszcze ze jak wstawałam na drugi dzien to pierwszy raz w życiu odjechałabym bo tak mi cukier spadł że ledwo do łóżka z łazienki doszłam,odrazu mnie położył i glukoza na maxa...
 
Ostatnia edycja:
Do góry