reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Cukrzyca ciążowa ...i życie po niej

cześć dziewczyny!!
Dawno mnie nie było widze wiele nowych słodkich na orum.
Nie ma mnie juz tak często bo Antek i ja borykamy sie z innymi problemami - brzuszkowymi:(
pisze zapytać jak to jest z normami po porodzie w prawdzie całkowicie olałam diete odkąd Mały jest juz poza brzuchem ale załeczałm sie martwić o siebie czy nadal musze mierzyc po 1 godzinie czy tak jak nie ciązowe osoby po 2 norma do 120??
Przy okazji jakis sposó na gazy u niemowlaka????\plisssssss
Pozdrawiam
 
reklama
Kinia po 2h 135-140. Nie ma norm po godzinie, nad czczo 105.

Na vbrzuszek herbatak koperkowa, jak nie pomaga i nadal są kolki polecam LEFAX ale niemiecki. Stosowałam go i naprawde pomógł, zresztą do tej pory mam bo mama przywiozła:)
 
Gratulacje dla Majki! :) Biedna.. najpierw ją skurcze wymęczyły, potem cięcie...
Mnóstwa pozytywnej energii dla Niej i oczywiście Jagódki :)

Wanda- Dziewczyny już w zasadzie napisały co i jak, dopiszę tylko że z własnego doświadczenia też bym polecała eksperyment z zamianą wieczornego mleka na np. 2 kanapki z wędliną i serem żółtym- a nuż się poprawią poranne cukry...
U mnie po nabiale po 1h cukier jest z reguły wysoki, a po 2h bardzo spada (nawet do 60), może więc to jest u Ciebie przyczyna- hipoglikemia nocna z następującą po niej poranną hiperglikemią na czczo. Tym bardziej, że insulina wieczorna też cukry obniża... Najlepiej by było, żebyś sprawdziła, jaki cukier masz ok. godziny 3 w nocy- nie powinien być niższy niż 60...
Ale nie twierdzę, że to jest przyczyna, niemniej warto spróbować- mięso i ser żółty (z uwagi na tłuszcz) trawią się dłużej i trzustka ma się czym zajmować...

Inna sprawa, że u mnie trwało ok 2-3 tygodnie zanim się glikemie wyregulowały, na poczatku miałam skoki do 155 :szok: (to po spagetti, a taka byłam dumna z siebie, że znalazłam zdrowy, razowy, żytni makaron, niezbyt smaczny zresztą)... :baffled:
Po śniadaniach zdarzały mi się cukry rzędu 120-125, byłam pewna że dostanę od razu insulinę, ale ginekolog potraktowała to jako błędy dietetyczne i tylko pieczywo musiałam zamienić na chrupkie.

A bardzo ważne (jak już pisała mama_Ola) to się nie denerwować- potwierdzam, to baaardzo wpływa na cukry, wiem bo sama straszny nerwus jestem... Nerwy to u mnie odruch bezwarunkowy...

Tak więc- powodzenia, mam nadzieję że cukry na czczo się wyregulują...

Jeśli się powtarzam z "radami", to sorki, ale nie bardzo jestem w stanie przeczytać wstecz całego Forum :)

Pozdrawiam!
 
Dzięki za rady kobietki:-).
U mnie był problem wysokich cukrów po nocnej kanapce też. Dopiero 10 dzień na mleku jestem, a na insulinie już miesiąc. Ale oczywiście spróbuję, muszę sobie tylko coś na posiłek o 19:30 wymyślić bez chlebowego, bo ja nie daje rady zjesć I kolacje z chlebem i po 2,5 godzinie znowu. Bo pełna jestem i nie mieszczę.

No i zmierzę cukier w nocy, w końcu i tak wstaję na siusiu.


Szkoda Majeczki! Prawie pełne rozwarcie i taki klops!!!:szok: Najważniejsze żeby z Jagodą ok było! Wtedy mama też szybko do siebie dojdzie. Swoja drogą to dziwne, że małej z nią nie ma. U nas po cc dziecko jeszcze na operacyjnej jest kładzione mamie na ramieniu, potem przejmuje malucha tata czy babcia, jak wraca się na sale to już czeka w tym plastikowym cosiu na ciebie, i cały czas już zostaje. Tylko do badań i naświetlań zabierają.
 
A ja jestem załamana. Chciałam sobie kupic biustonosz do karmienia, od 3 dni jeżdze i szukam :baffled: Te z fiszbinami wszystkie mam za ciasne pod biustem a jak ubrałam taki bez fiszbin to wyglądałam w nim jak własna babcia :szok::szok:

A u mnie oberwanie chmury, leje i grzmi a chciałam iść posiedzieć na ogródku :/
 
Ostatnia edycja:
Super, że Jagódka już jest po tej stronie brzuszka - ale się biedna Majka musiała namęczyć a tu i tak cc:szok:
a Jagódka rzeczywiście kruszynka

tak czy tak - Majka gratulacje!!!
Na vbrzuszek herbatak koperkowa, jak nie pomaga i nadal są kolki polecam LEFAX ale niemiecki. Stosowałam go i naprawde pomógł, zresztą do tej pory mam bo mama przywiozła:)
Ja mam kuzynkę w Niemczech i też poleca właśnie ten Lefax:tak;
 
Witam
U mnie dziś do 15 upalnie - dwa spacerki zaliczyłam i cukier po sytym obiadku 99 :-), a to wczorajsze 71 po kolacji to może też dlatego ze potem spacerowałam??
mama_ola chyba za Twoim przykładem zacznę się zaopatrywać bo aż mi głupio.
wwwanda jestem entuzjastką allegro i widziałam te paki ubranek naprawdę ładne - zadowolona jesteś? Ja to muszę chyba do ostatniego usg poczekac - za 2 tygodnie, bo ostatnie miałam robione w 20 -21 tygodniu i wtedy była dziewczynka, ale czy to się potwierdzi:szok: nie wiem.
maria28 aureolcia a jak pieski reagują na nowych domowników . My mamy od 2 miesięcy małego spanielka- jeszcze nie ma 4 miesięcy i trochę się zastanawiam jak to będzie.
 
A mój cukier po porannej sałatce grzeczny - równo 100. A nawet 1 kromeczkę zjadłam do tej sałatki :blink:

Zakupiłam też mąkę sojową i chcę wypróbować przepis majki. Tylko nie dzisiaj, bo po tych rannych zakupach mam już dość stania i grzecznie odpoczywam :)

elmoo - ja się po prostu boję, że potem to nie będę miała sił. Nasz synek z kolei ujawnił swoją płeć już w 12 tc :-) Potem się tylko potwierdzało. Zresztą za każdym razem wypina pupę i prezentuje się w całej okazałości. Gorzej z pokazywaniem buziaczka. Już dwa podejścia do usg 3d mieliśmy i nic z tego. Może to w 32 tc wyjdzie? Już niedługo :blink:
 
reklama
Do góry