reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

reklama

Cukrzyca ciążowa ...i życie po niej

Witam słodziaki,
ja na razie tylko Was podczytuje, bo wizyta u gina jutro. Ja po na czczo miałam 90 a po 50 gr i godzinie 155 i trochę się tym martwię. Ale większym zmartwieniem jest dla mnie ponowny spadek wagi o 1,5 kg(na początku ciąży schudłam 6 ale w 22 tc wyrównałam do wagi sprzed ciąży a teraz znowu spadek). Tym bardziej, że od 3 tygodni jem straszne ilości jedzenia i ciągle jestem głodna(jem więcej niż mąż:zawstydzona/y:).
Mam nadzieję, że gin coś poradzi.
Viev widzę że super miałaś opiekę na Klinicznej, ja mam lekarza z Klinicznej i tam zamierzam rodzić, więc licze na jego większe zaangażowanie.

Effcia opieke mialam super to fakt. Rodziły tez w trakcie mojego pobytu dwie dziewczyny z cukrzycą.Nie urodziły wielkich dzieciaczków tak jak co niektórzy straszą> Jedno i drugie maleństwo mialo do 3300 wagę. Połozne sa bardzo fajne i zyczliwe. A ja mimo wszystko wolałabym rodzic u siebie w Pucku, bo wiesz u siebie to zawsze inaczej tymbardziej że córe tez tu rodziłam:)Pozdrawiam:):-)
 
reklama
Witajcie cukiereczki!
Dziś na czczo miałam 88, po godzinie od śniadania 105? i zjadłam płatki na mleku 3,2% - więc nie rozummiem - czy mogę podgryźć jednego batonika? Bo tak mi się chce, że szok:zawstydzona/y:
 
Szwedka
Możesz. Zmierz oczywiście po godzinie i obserwuj potem czy ten batonik nie robi Ci galimatiasu w kolejnych pomiarach (ojawia się to tym, że jesz normalnie jak zawsze a cukry nie wiadomo skąd lecą w górę)

Ja natomiast się chyba rozkalibrowałam :crazy:

Czegoś takiego jeszcze nie było.
Rano jest dobrze, ale potem :angry:
Wczoraj po obiedzie - warzywa na patelnię (nie miałam czasu na coś normalnego, domowego) 164 !!!!! :no:
Po kolacji - chleb oskroby jedna krótka kromka - 155 !!!
Rano zmierzyłam cukier 95 (białam się że będzie strasznie dużo po tym poprzednim dniu)
Zjadłam więc kawałek sojowego oskroby z wędliną i co? z jednego palca 183 z drugiego 154 (tak czy tak, dużo jak ch..... i nie wiem skąd to) :crazy::crazy::crazy:
I teraz co?
Nie miałam nigdy takich cukrów, czasami zdarzyło mi się zdobyć po śniadaniu 142 (raz w tygodniu, może rzadziej)
Nie wiem co się dzieje :no:

A przez 3 poprzednie dni miałam po takich kanapkach zawsze nie więcej niż 130

Coś musiało mnie rozchwiać :-(

Buuuuu :-:)-:)-(
 
Mimo słońca za oknem mi nie jest specjale wesoło:( Dowiedzialam sie że wynik z posiewu szyjki macicy jaki robiono mi w szpitalu wyszedł dodatnio. JUz nic nie rozumiem takie samo badanie mialam robione w 3m-cu i było ujemne.Muszę teraz odebrac ten wynik i udac sie do gin. :(
 
Witam sie ponownie. Zrobiłam powtórną krzywą cukrową, tym razem z obciążeniem 75 g. Moje wyniki sa następujące.
Na czczo 82 ( 74-106)
po godzinie 149
po dwóch 119

Nigdzie nie ma norm, oprócz internetu oczywiście, więc proszę o pomoc w interpretacji. Jesteście z tym na pewno na bierząco.
Z góry dziękuję i pozdrawiam.
 
Dzięki moniqsan za pozwolonko. Za 15 min zmierzę po obiedzie i jak będzie niziutki, to sobie pozwolę - a co:-D.
selena - wg mnie twoje wyniki są ok. Ja po 2 godz. miałam 141 i to o ten jeden za dużo, a tak pewnie było by ok, więc nie masz się co martwić:tak:
 
selena
jest dobrze :tak:
Normy to po godz do 180 i po dwóch do 140

view

Witaj w klubie.
Mnie też przy okazji wizyty diabetologicznej wyszedł Streptococcus.
Trudno.
To dość popularna bakteria, kobietom nie zagraża, dziecku dopóki jest w macicy również.
Ważna jest ochrona antybiotykowa w czasie porodu (co 4 godziny podaje się AB zgodnie z antybiogramem), potem bada dzidziusa (czy nie został zakażony i ewentualnie on też dostaje AB)
Lekarz przepisał mi też globulki robione i brałam przez 10 dni.
Ale tego się raczej nie da pozbyć :no: Raczej na pewno. Odnawia się i siedzi w Tobie jak wrzód na du.. :baffled:
Najgorsze, że dotyczy też zwykle męża i żeby jakiekolwiek leczenie miało sens jego też należy przebadać (zrobić posiew itd)
 
selena
jest dobrze :tak:
Normy to po godz do 180 i po dwóch do 140

view

Witaj w klubie.
Mnie też przy okazji wizyty diabetologicznej wyszedł Streptococcus.
Trudno.
To dość popularna bakteria, kobietom nie zagraża, dziecku dopóki jest w macicy również.
Ważna jest ochrona antybiotykowa w czasie porodu (co 4 godziny podaje się AB zgodnie z antybiogramem), potem bada dzidziusa (czy nie został zakażony i ewentualnie on też dostaje AB)
Lekarz przepisał mi też globulki robione i brałam przez 10 dni.
Ale tego się raczej nie da pozbyć :no: Raczej na pewno. Odnawia się i siedzi w Tobie jak wrzód na du.. :baffled:
Najgorsze, że dotyczy też zwykle męża i żeby jakiekolwiek leczenie miało sens jego też należy przebadać (zrobić posiew itd)
O szlag to mnie pocieszylaś heh Jak będe juz miala wyniki i po wizycie u gin bede wiedziala co i jak dam znać:) pozdrawiam a cukier póki co mam w normie:)
 
I po wizycie, w poniedziałek powtórka badań z obciążeniem 75 mg i jak wyjdzie ponad 140 po 2 godzinach i szybki telefon i wizyta 3 dniowa w szpitalu:-(.
Mam nadzieję, że wynik będzie w normie
 
reklama
Mimo słońca za oknem mi nie jest specjale wesoło:( Dowiedzialam sie że wynik z posiewu szyjki macicy jaki robiono mi w szpitalu wyszedł dodatnio. JUz nic nie rozumiem takie samo badanie mialam robione w 3m-cu i było ujemne.Muszę teraz odebrac ten wynik i udac sie do gin. :(

Zadam głupie pytanie, co to za badanie posiew z szyjki macicy i po co się je robi? Nie przypominam sobie, żebym miała takie robione ;-(
 
Do góry