reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Cukrzyca ciążowa ...i życie po niej

ja jestem :)
ale sama ze soba nie bede gadac ;p
wczoraj wogole cukrow nie mierzylam :/ taki bunt i foch na te poranne wysokie cukry :(
dzis 102 rano :( po sniadaniu ok..
zdazylo wam sie od wielkiego zdenerwowania dostac lekkiego krwawienia ??
 
reklama
AgMich: barzdo bardzo się cieszymy twoim sukcesem :-). Zaglądaj i opowiadaj!


Witajcie mamuśki:-)
Ostatnio lekarz rodzinny kazał mi zrobić na tarczycę i niby TSH w porządku, ale trójglicerydy norma poniżej 155 a u mnie 249!!!!!! Cholesterol 248!!! a norma do 250.
Zastanawiam się tylko o ile wynik jest podwyższony z powodu ciąży?

Cholesterol w ogóle olej i go nie badaj w czasie ciąży! Ja sobie na własną rękę sprawdziłąm i wyszło mi 400 z hakiem ;-). Moja gin jak zobaczyła wyniki badań to od razu skreśliła ten cholesterol i powiedziała, że takich badań się w ciąży nie robi. :-)

emka: KTG na wypisie z Karowej jest od 34 tygodnia i ja tak robię. Nie kazali mi do tej pory płacić, bo jak pytają dlaczego robię to wymieniam cukrzycę, nadciśnienie itp. Na zyczenieu w Orłowskim kosztuje 20 zł. Ostatnio wyszłedł mi bardzo zawężony zapis, bo jak ta głupia poszłam głodna (5 godzin po śniadaniu!) na zapis i mnie już chcieli położyć, ale odmówiłam. Wieczorem przysłam na poprawkę najedzona i już było ok. i Wczoraj też byłam na kontroli i też ok. Tak więc zjedz coś nawet tuż przed zapisem, żebyś się nie stresowała:tak:

gabrielka: mi na szkole rodzenia mówili, żeby nie jeść pełnoziarnistego tylko albo białe, albo żytnie ale nie pełnoziarniste.

aasica: ja nie mam insuliny

Od dwóch nocy bardzo ładnie śpię i w związku z tym wstaję koło 6 rano i jak wtedy mierze cukry to mam ponad 90 (nawet 97)! A jak mierzyłam koło 9, bo odsypiałam nocki nieprzespane to miałam 82-87... Chyba musze wcześniej ostatni posiłek przez to jeść, żeby przerwa była jednak dłuższa, bo ponoć powinno być 10 godzin przerwy nocnej, a mi wychodzi koło 8 teraz... przetestuję dzisiaj.

Po konsulatacji z ordynatorem w szpitalu ustaliliśmy, że czekamy na SN do 4 stycznia, a potem kładziemy mnie na oddział i się zobaczy. Tak więc turlam się do Nowego Roku!
 
czyli jak cos mam isc z wypisem RMUa na izbe przyjec i sie zglosic na ktg tak ? :)


jem wlasnie kanapke z pasztetem domowym i schabem domowym :|| ciekawe jakto bedzie ;)
 
Witam słodziutkie.

Kurosław i jak tam dziś Twoje cukry z rana?? ja dziś też od 6 nie śpie, ale ze względu na to że leżałam i nie chciało mi się wstać to zmierzyłam dopiero po godzinie i było 80.
Tyle że jak zjem śniadanie a potem znów się położę to zawsze wysoko bo 111....po 1 kromce:-(....więc leżenie u mnie zakazane.

Tak marzę o tym żeby się tak najeść i pójść spać:zawstydzona/y:....

Emka a u Ciebie jak tam po tym pasztecie domowym??

Po silnym stresie dostałam tylko bóli brzucha.
Co do krwawienia to raz było ale sadze że dzień prędzej za bardzo poszalałam z ciężkimi torbami i generalnie było to chyba bardziej z wysiłku.

Rybka jak tam Twoje samopoczucie?
 
Witam Was jak zwykle rano! No może troszkę później niż zwykle ale Piotruś ma wolne a Adaś śpi więc i ja nie załuje sobie godzinki dłużej w łóżku. U mnie dzisiaj rano 90 więc ok bo norma u nieciężarnych na czczo jest do 110.:-)

Emka kiedy masz wizytę u diabetologa? Wysokie te Twoje cukru na czczo. Co do ktg to ja miałam zalecenie od 32tyg raz w tyg a od 36 dwa razy w tyg. Jednak u nas w szpitalu można robic w każdej chwili gdy tylko coś niepokoi więc byłam czestym gościem bo robiłam nawet trzy razy w tyg.

Kuroslaw to Twój maluszek bedzie rok starszy do mojego!:-D;-)

Aasica rzeczywiście jakoś cicho się zrobiło. Może to cisza przed burzą porodów!

Rybka jak się czujesz?

Iza jak twoje cukry? U mnie po serniczkach i bananach i ryżu zawsze w normie aaa i zapomniałam o bułkach z miodem. Ale i tak jem razowy chlebek i staram się w miarę diety karmiących zdrowo odżywiać. To chyba kolejny plus diety cukrzycowej.

Czy ktoś wie jak Mgielka?
 
dzis o 9 mialam 112 :/ aku czeka nie mam nadal :/ moze przedzwonie do szpitala do poradni i spytam o co w tym chodzi i jak powiedza by sie zglosic to pojde ? hm ?
 
AgMich to dobrze ze cukry w porządku.

Powiedz mi a po 1h dla nieciężarnych jakie masz normy.....
wczoraj szukałam w necie i znalazłam znowu różne wersje:baffled::baffled::baffled:......

więc jestem ciekawa do ilu możesz mieć.

Tu któraś pisała jak pamiętam do 180po 1h.....a ja znalazłam takie :
- do 135
-do 140
-do 160 :confused:
 
witajcie po świętach

my nadal 2w1:tak::tak::tak::tak:

w pierwsze święto było krucho skurcze co 2-3minuty ale przeszło chyba fenoterol zaczyna porządnie działać;-);-);-)

święta miłe spokojne pełne radości prezentów i z małą ilością jedzenia:wściekła/y::wściekła/y::wściekła/y:

cukry mam straszne do śniadania mam już 40 j insuliny!!!!!!!!:wściekła/y::wściekła/y::wściekła/y:
do obiadu 15j a na noc 30j masakra

jutro mam wizyte u gina i u diabetologa i aż się boję
bo niby do 40j można samemu dozować a potem dają pompę insulinową:szok::szok::szok:
ale zobaczymy

ważne że mały nadal u mnie w brzuchu:tak::tak::tak::tak:

AGA raz jeszcze gratulacje

emka cukry masz spore ale ja po insulinie mam takie np 118 na czczo:wściekła/y::wściekła/y::wściekła/y:

koszmar:baffled::baffled::baffled:

słodkiego dnia
 
emka: na KTG albo RMUA albo książeczka ubezp. podstemplowana. No i nie wiem w którym szpitalu robisz, mam tylko informacje o tym jak w Orłowskim to się odbywa.
aasica: eksperyment nie wyszedł, bo ani nie zjadłam dużo wcześniej, bo o 21.45 ani nie wstałam wcześnie -zmierzyłam po 9 rano i było 88. Dzisiaj kolejne podejście do wczesniejszego nocnego posiłku :-). A co ty za krwawienie miałaś??? Ja bym to sprawdziła... no ale ja mam łożysko brzeżnie przodujące, więc bym już dawno na Izbie była nawet po lekkim krwawieniu...
Aga: na odwrót: mój będzie rok młodszy :-). Gdzie te zdjęcia twojego szczęścia?! nie wmówisz mi, że nie zrobiłas! :-) A cukry bez insuliny na czczo masz super! po paskudnie niezdrowych posiłkach mierzyłaś? (mam na myśli białe bułeczki oczywiście ;-))

31 grudnia jest pełnia. Ciekawe czy mój wilkołak i tym razem będzie szalał :cool2:
 
reklama
a jak pojde na Karowa to mi wypisza recepte na paski ?? czy musze sie umowic na wizyte ??

dostalam aku czek. zmierzylam cukry i aku czekiem 84 a optium xido 97 :|
 
Do góry