reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Cukrzyca ciążowa ...i życie po niej

tak nasz synuś ma powiększone komory mózgu i ma za dużą główkę w porównaniu z kością udową a w 19 tyg okazało się że ma też naczyniaka mózgu ale się na szczęście wchłonął:tak::tak::tak:

z moim brzuchem coraz gorzej mam już skurcze :-:)-:)-( po 2 no-spach nic:no::no:
 
reklama
A u mnie na obiad dzisiaj jajecznica i dwie kanapki.:zawstydzona/y: Nie chcaiło mi sie wymyślać nic innego. :zawstydzona/y:

Emka ja musiałam mierzyć w nocy o 23 i 3 nad ranem od kiedy zaczęły mi fiksować cukry poranne. U nas jest norma do 90 a ja miałam op 95 do 100. Mierzyłam tak przez tydzień i były w niocy za wysokie. powinny być między 60-90 a ja miałam zawsze powyżej 100. Tak dostałam na noc insulinę długo działającą i teraz mam spokój. Później mierzyłam w nocy żeby zobaczyć jak ta insulina działa. Na poczatku było ok na 4j ale po tygodniu okazało się za mało i teraz mam 5j chyba, że zjem coś więcej to zwiększam sobie:zawstydzona/y:;-)

Rybka odpoczywaj dużo bo mały ma jeszcze czas. Dzisiaj dzień chyba jakiś do niczego bo ja też kiepsko się czuję a kłucia przeniosły się niżej i kłuje mnie tak w spojeniu łonowym. Najgorzej jest jak wstaje albo robię coś na stojąco. Ja bym się nie pogniewała jak mały by już wyskoczył ale Ty masz jeszcze czas więc nogi razem i dużo leż. ja podobnie jak Ty mam zalecenia traktować WW i godziny posiłków jak świetość!!!
 
Emka pisałam Ci już, że zawyża i to bardzo. Iza też pewnie Ci to napisze bo ona też wyrzuciła go na dno szafy. Jak byś poszperała na początku tego wątku to więcej dziewczyn go zamieniło na inny.

Iza a jak u CIebie z cukrami?

nie wiem, nie zrobiłam tej krzywej, bo jak rano się zerwaliśmy do szkoły, to zapomniałąm i śniadanie zjadłąm :sorry: a i tak do szkoły nie poszliśmy, bo się wszyscy rozkaszleli :confused2: w sumie dobrze, bo musiałabym samochód zamiatać :-p

potwierdzam, optium xido zawyża, jakkolwiek wymiana glukometru nie uchroniła mnie przed insuliną..
 
Iza ja też zamiatałam autko a okazało się, że przedszkole nieczynne bo Pani się rozchorowała.:confused2: Mnie też to nie uchroniło przed insuliną. Ale sama wiesz ile spokojniej podchodziło się do mierzenia cukru. A insulina nie jest zła no nie?:-) Nie wiem czy widziałaś ale Gabrielka się rozpakowała!!!
 
Hej paple! Weekend a wy tylko w necie ;-)

Gabrileka gratulacje! czekamy na zdjęcia i wrażenia!

U mnie wszytsko ok. Maleństwo sie baaardzo rozleniwiło od piątku, ale daje oznaki zycia, wiec nie panikuję. Dzisiaj i tak jade na KTG po południu. Cukry rano super -poniezej 90 zawsze, w sobote nawet 82.
AgMich: rozbawiłas mnie wpisem sobotnim, ze przestały cie pachwiny bolec bo mnie wczoraj! jak reka odjał! juz sie nie czuję jak emerytka :-). Zastanawiam sie tylko czy spokój maluszka + brak tego bólu to nie cisza przed burzą...:sorry:
Poza tym nie strasz emki: ty mierzysz cukry po 2 godzinach a my po 1 -wiec moze miec troche wyższe :-) (to było o jakims konkretnym posiłku, ale nie pamiętam juz o czym było;-))

Rybka: na czczo do 85! wyśrubowane strasznie! ja przed ciążą nawet miałam 88-94! Nie dawaj się skurczom!

emka: Jezeli chodzi o barszczyk to sprawdz na kartonie czy cukrem nie doprawiany ;-), a cola light jest z aspartamem -zakazany w ciąży!!! To już lepiej zwykłej łyknij.

Dziewczyny, które mierzą po frytkach i innych grzeszkach: nie cieszcie sie jak jest po godzinie mało tylko zmierzcie tez po dwóch! Cukry rosna po tłustych posiłkach dłużej!

Ja na przykład wczoraj zjadlam słodka małą bułeczke nadziewana serem białym = jabłko na II sniadanie i po godzinie miałam 115. I co z tego jak po półtorej było juz 136 :cool2:.

A i na mnie chleb oskroby działa gorzej niz mestemacher. Oskroba dodaje słód jęczmienny i to dlatego. Emka: sprawdzaj na etykietkach czy nie ma własnie takich dodatków w chlebie (słód, karmel), który jesz, bo chleb chlebowi nie równy!

No i pora obiadowa :-) Uciekam!
 
No nareszcie babo się odezwałaś;-):-p Nikogo nie chciałam wystraszyć :-p Mój maluszek też zrobił sie leniwy. To chyba taki wiek;-) Daj znać jak było na ktg!
 
reklama
to odstawiam kole lajt wiec ;(
juz nie ma nic co lubie ;(
:laugh2:
ja zaraz tez obiadek :D
a chlebus czytam :) po 1 kanapce 125 :/ to i tak duzo :/ :D


obiad 3 ziemniaki kotlecic z cieleciny kapusta czerwona :D
 
Ostatnia edycja:
Do góry