reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

reklama

Cukrzyca ciążowa ...i życie po niej

reklama
Cukrzyca ciążowa wyskoczyła mi przy drugiej ciąży. Dieta też nic nie dawała więc musiałam zacząć brać insuline. Zastrzyki nie są takie straszne da się przyzwyczaić A uwierz mi ja dostaję histerii na widok igły. Pamiętam mój pierwszy zastrzyk, chyba z 10 minut modlilam się nad tym udem ale przelamalam się i zrobiłam. Będzie dobrze nie panikuj i nie denerwuj się bo wtedy cukier też się podnosi. Diete moja polega na regularnym jedzeniu, unikaniu produktów z wysokim indeksem glikemicznym oraz nie jem słodyczy które kocham.
Po jakim czasie dostalas insuline? Ja sie wciąż ludze ze moze te cukry ranne sie unormuja bo dopiero tydz jestem na diecie.. Ale to chyba tylko podbudowuje sama siebie przed strachem, najgorsse te zachcianki ciazowe masz ochote na ciastko... A tu niestety slodycze odpadaja😓
 
Po jakim czasie dostalas insuline? Ja sie wciąż ludze ze moze te cukry ranne sie unormuja bo dopiero tydz jestem na diecie.. Ale to chyba tylko podbudowuje sama siebie przed strachem, najgorsse te zachcianki ciazowe masz ochote na ciastko... A tu niestety slodycze odpadaja[emoji29]
W tej drugiej ciąży dostałam 2 tyg od momentu gdy diabetolog próbował mi pomóc aby cukry uregulować dieta ale niestety. A teraz w 3 ciąży przeczuwalam że będę mieć cukrzycę i jeszcze przed pójściem do gina zrobiłam sobie cukier na czczo kilka razy i był przekroczony więc zaraz dzwoniłam do diabetologa. Insuline biorę teraz już od 8tc.
 
Tez mam ten strach ze trzuska juz bedzie oslabiona into dziadostwo ze mna zostanie... Najgorsze jest to ze jesz sprawdzony posilek i raz masz cukier po nim ok a za drugim razem jest beznadzieja... Co wcinacie na ostatnia kolacje i o ktorej godzinie? :)
Ja ostatnia kolację jem o 22. Zazwyczaj kanapka z chuda szynka i warzywem. Tak jak piszesz czasami jesz to samo i cukier spoko A za parę cukier leci w górę.
 
W tej drugiej ciąży dostałam 2 tyg od momentu gdy diabetolog próbował mi pomóc aby cukry uregulować dieta ale niestety. A teraz w 3 ciąży przeczuwalam że będę mieć cukrzycę i jeszcze przed pójściem do gina zrobiłam sobie cukier na czczo kilka razy i był przekroczony więc zaraz dzwoniłam do diabetologa. Insuline biorę teraz już od 8tc.
Ja na czczo cukier mialam w normie a po glukozie dopiero wyszlo dziadostwo na nowo... Mam czasem taki dzień ze jem i jem a przychodzi wieczor i jestem strassnie glodna tez tak macie?
 
Chyba musisz mierzyć rowno po godzinie pomiar po 45 minutach sensu nie ma
Dzisiaj zauważyłam jakąś dziwna rzecz. Mianowicie po 2 śniadaniu zmierzyłam cukier po 45min i miałam 98 i poszlam się przewietrzyć na dwór. I mierze cukier po godz od rozpoczęcia 2 sniad i moje zdziwienie 115. Trochę to dziwne bo myślałam że będę miała jeszcze mniej niż ten pierwszy pomiar 98 . I lekko się zdziwiłam. O co chodzi
 
Mnie do szału to doprowadza teraz miałam dawkę 3 jednostki wczoraj cukier rano 92 i myślę oooo idzie w dobrym kierunku a dzis 100 jak mnie to wkurza
 
reklama
Czesc Dziewczyny. Czy jest tu jeszcze ktos, kto zmaga sie z ta okroona cukrzyca ciazowa? Ja niestety tak. I to po raz drugi... Myslalam ze tym razem mi sie upiecze, niestety znowu mnie dopadla.. Moze jest tu jeszcze ktos kto walczy z tym dziadostwem, razem zawsze razniej 😀 ja jestem w 27 tyg do lipca jeszcze troche mi zostalo heh
Hej, ja też już drugi raz mam cukrzycę ciążowa. I na dodatek od początku ciąży... Ale domyślałam się, że sytuacja się powtórzy więc nie jestem zła ;p A powiem szczerze, że sie cieszę. Wiadomo, boje się o zdrowie maluszka, ale dieta cukrzycowa jest zdrowa, dobrze wpływa na mamę i dziecko. I do tego kiedy większość kobiet zmaga się z nadwagą po porodzie, ja będę miała figurę idealną :D nigdy tak dobrze nie wyglądałam jak po ciąży ;)
 
Do góry