reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Cukrzyca ciążowa ...i życie po niej

gabrielka ,,elmo kupilam laktator i od rana ściągałam co dwie godz na poczatku pierś sie przyzwyczajała ale zaczęło ściągać i ściągnęłam znaczenie więcej nić ręką :):):):) czyli jednak ściąga więcej :):) ...a w aptece babka poradziła mi żeby po tym jak już ściągnę albo po karmieniu odciągać jeszcze pokarm 7 min z jednej i z drugiej piersi potem po 5 min potem po 3 min i efekt murowany pokarmu będzie jeszcze więcej ....narazie nie będę pobudzać tych gruczołów bo pokarmu mam dużo a nie potrzebuję zamrażać więc miałabym za dużo .... a po odciągnięciu karmię małego z butli nie zasze ale często denerwuję się przy cycu i płacze ( wina tego że jest dokarmiany z butli i czasem jest leniwy żeby jeść z cyca ) i dlatego ściągam i karmie z butli ..ale w nocy pije z cyca isię nie denerwuje ..nie wiem czemu ale tak już sobie ubzdurał .....

Dziś z nienacka odwiedziła mnie połozna ..babka super młoda kobitka naszczęscie miałam posprzatane hehehehehe ..a ogólnie dzień mroźny i nudny niedługo wraca S i zrobie sie wesoło po tygodniu przyjeżdza moja siostra z rodziną z Anglii na świeta więc każdy się zjeżdża i rodzinka w komplecie ..już się doczekać ich wszyskich nie mogę :):):) choinka prezenty dzieci rodzinka wszyscy przy stole wesoło :):):)
 
Ostatnia edycja:
reklama
Elmoo obserwacja trafna acz M studentem już nie jest przeszło rok bo od października zeszłego roku pracuje a ja... no cóż :) ze studiów poleciałam po części przez ciążę ale się nie będę powtarzać. Ale tak.. zdecydowanie wolimy do wychowania podejść na luzie ale z jakimiś granicami oczywiście :)

Co do fajek to ja muszę skończyć całkowicie z racji przypadłości ginekologicznych i konieczności leczenia hormonami. No ale cięzko to idzie, cięęężko...

Agula mogę potwierdzić, że metoda 7,5,3 się sprawdza. Sama ją stosowałam i było pokarmu więcej no ale niestety z braku czasu na ściąganie i coraz większy zanik pokarmu musiałam karmienie swoim pokarmem zakończyć po 2 miesiącach :(
Życzę Ci wytrwałości! Ja żałuję jednak, że mały jest na sztucznym bo może zapalenie płuc by go ominęło...
 
agga86 tak ta metoda podobno skuteczka a za pomoca laktatora elektrycznego nie trzeba sie męczyć bo w zasadzie samo ci stymuluje dlatego zdecydowalam sie go kupic

Pasek nie masz powodów do obaw każde dziecko jest inne jedno zaczynaśmiać sie wcześniej inne póżniej tam samo z gaworzeniem .....

Mój Niko jest strasznym śmieszkiem juz nawet parę razy śmiał się w głos narazie robi to odruchowo ale tak śmiesznie wygląda jak smieje sie wydaje takie śmieszne dzwięki i jeszcze do tego ramionami wzrusza delikatnie hehehe ..już powoli zaczyna rozmawaić jak sie do niego mówi próbuje wydobyć dzwięki z siebie co nie zawsze sie udaje .....ale z dnia na dzień coraz więcej hehehe bardzolubi leżeć na brzuszku ....ja się nad nim nachylam to teraz juz związuje włosy nie mam długich ale dwa razy Nikodem tak mi złapał że powyrywał mi ich trochę eehheheheh .....
 
Ostatnia edycja:
Witajcie!

Przekazuję wiadomość od KasiB:

"Przepraszam że tak długo się nie oddzywałam, ale dopiero teraz w miarę dobrze się czuję. Do szpitala dotarliśmy po 2 w nocy we wtorek a Staś urodził się o 17.05 przez CC ze względu na zielone wody i zaburzenie tętna. Na szczęście wszystko z nim w porządku. Dostał 10pkt, 3600g i 58cm. Jest śliczny (jak dla mnie bo obiektywnie to wygląda nieciekawie bo ma rumień) i bardzo kochany - ślicznie je. Buziaki"
 
Kasia_B - GRATULACJE! :))) A Stasia witam na tym świecie i życzę mu radosnego dzieciństwa! :)

Dziewczyny - help! Jestem obecnie na zasiłku macierzyńskim (miałam umowę przedłużoną do porodu i już nie pracuje w tej firmie, a zasiłek mi ZUS wypłaca). Co jest w takim wypadku dowodem ubezpieczenia zdrowotnego???? No bo wcześniej to miałam RMUA, ale ostatnią to ja mam z września, więc trochę nieaktualna. A w poniedziałek idę do ortopedy, bo coś mam nie tak z kręgosłupem. Jak ktoś wie to niech szybciutko napisze - pliiis:)
 
Kasia B wielkie gratulacje - Stasiu witaj po tej stronie brzuszka!!!!!

Dziewczynki chodzicie na spacerki z maluchami w tą pogodę - u mnie -10 i pada śnieg i się zastanawiam?!?! Za bardzo wózkowych za oknem nie widzę, chociaż ja to bym poszła.

Gabrielka dzięki za herbatkowe rady. U nas jest tak że mała herbatki nie chce pić i z tego 150 to z 20 jej wcisnę. Karmię nadal tylko piersią a dawałam rumiankową bo mała po 6-7 dni kupki nie robi, chociaż mało że ta herbatka chyba na nią nie działa to chyba ma na rumianek alergię - bo ma od kilku dni takie rumiane poliki - bez wysypki al jakoś innej przyczyny nie widzę. Odstawię herbatkę ale mam czymś smarować te pultynki?
 
czesc kobialki :)

Kasia B - wielkie Gratulacje
Stasiu - witaj po tej stronie brzuszka :)

obraziłam sie na prace i zaglądam :)

nice girl - synus cudny :) pamietam jak gabrielka pisala zeby cieszyc sie malymi dziecmi bo szybko rosna :) i faktycznie tak jest i teraz sie pod tym podpisuje :)

Domka - to prawda.... jak tylko słońce wyjdzie to juz calkiem w depresje popadne.. .dobrze ze jeszcze przez wakacje bede godzine krocej pracowac :) chociaz tyle dobrego....

Pasek - mama na szczescie troche wyluzowala :) a co do gadania małej... moja tez jakos spokojna i malo gadająca była... a teraz nadaje cały czas :) ja do niej caly czas "a guuuu" i "grrrrrrrr" robiłam i ona po jakims czasie tez zaczeła :) za to teraz caly czas mowimy "mamusia" i "tatuś" a ona uparta dalej to swoje... "a guuu" :)

Złotko - witaj wsrod slodkich :) pytaj o co chcesz na pewno pomozemy :)

Agga - ty to masz przygody :) mi za to ostatnio jak dojechalam do pracy po jakiejs godzinie ochroniarze poinformowali ze mam flaka ... zeszlam do auta a tu faktycznie na feldze stal ....ehhh.... na szczescie jeden z nich mial pompke i mnie uratowal :) dojechalam do oponiarza i okazalo sie ze to nie dziura ani wentyl tylko felga byla brudna jak zakladal mi opone i brud sie wykruszyl a opona puscila cale powietrze wrrr.... glany 20..... ehhh musialy by miec zamek z boku bo wiazac by mi sie nie chcialo :) mi wystarczają 10 :)

hałabała - juz niedlugo .... :)

gabrielka - brawo dla Natanka :) oby we wszystkim tak w domu pomagał :) hiihhi moj m juz sie nie moze doczekac jak mala na sanki bedzie bral :) teraz jak kupilismy wozek na duzych kolach to nagle na spacery chce chodzic....cholera jasna a do tej pory ani razu sam z małą nie wyszedl... a ze mną to moze maks z 10 razy.... wrrr... jakbym wiedziala to juz w czerwcu bym ten drugi wozek kupila :)

Elmoo - matko kochana - oczywiscie ze ekspozycja przez dwa miesiące - cos mi sie ubzduralo i po miesiacu pare razy mala dostala calą kaszkę przenną :) eeehhhh po tygodku sie zorientowałam i znowu dostaje po odrobince :) zabłysnęłam co...? mam nadzieje ze nic jej nie będzie :) pocieszam sie tylko tym ze ta kaszka z nestle jest delikatna i zalecają na początek tylko kilka łyzeczek podac a potem mozna juz normalnie podawac ... ehhh... brr.... także Misiaszek - babola strzeliłam oczywiście pisząc ci o glutenie wiec biję się w pierś, przepraszam za wprowadzenie w błąd, mea culpa, etc..... :) oczywiscie ekspozycja jest przez dwa miesiące :)
co do mamy wiem ze chciala dobrze i tego nie neguje ale zdenerwował mnie sposob w jaki mi to powiedziala :)

Maria - dajesz radę jeszcze?

aasica, emka - odwiedzacie nas jeszcze?
 
Ostatnia edycja:
reklama
Elmoo z racj tego że u mnie cały czas snieg pada i wiatr wieje na spacer nie wychodze ale ubieram małego w domku i wietrze pokój żeby trochę mrozu złapał :):)
 
Do góry