reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Cudowne uczucie - ruchy maleństwa

Status
Zamknięty i nie można odpowiadać.
No właśnie dziewczyny jak nasze maleństwo już poza brzuchem bedzie miało czkawkę to co wtedy robić?? poić jakąś wodą czy co??
 
reklama
Generalnie jak karmisz naturalnie, to niby nic nie trzeba robić- samo przejdzie (u nas mogło trwać nawet 40min.). Mi położna pow., że można na łyżeczce odrobinkę wody dać, ale to nie bardzo pomaga:baffled::-p
 
Jak Oliwia była maleńka i dostała czkawki to nic nie pomagało. Ani cyc, woda. Po pewnym czasie samo przechodziło.
 
Dzidzi często dostaje czkawki jak po prostu jest mu zimno, trzeba pilnować żeby miało ciepłe łapki, raczej przechodzi jak jest dogrzane, trzeba po prostu czekać, ja jak karmiłam butelką to dawałam pić i przechodziło, chociaż nie zawsze
 
No właśnie Dziewczyny,jak to jest-jesli bede karmila piersia to juz zadnych innych plynow sie nie podaje tak?a koperek to ja wtedy mam pic?:confused:
 
jesli bede karmila piersia to juz zadnych innych plynow sie nie podaje tak?

w szkole rodzenia położna powiedziała nam, że jak się karmi piersią to nie ma potrzeby dopajać noworodka.
w pierwszej chwili z piersi leci coś w stylu słodkiej wody, która służy do napicia się.

a koperek to ja wtedy mam pic?:confused:

no właśnie - ja też się zapytałam o wodę koperkową, a pani mi powiedziała, że skoro maluszka nie dopajamy to mama moze się napić herbatki koperkowo-anyżkowej czy coś w tym stylu.

ale wolałabym żeby mamy karmiące piersią się wypowiedziały - jak one robiły.
 
Jak Oliwia była na piersi to nic poza piersią nie dostawała. Nie miała też problemów brzuszkowych także ja nic nie piłam. Ale jak dzidzia się męczy to można dać plantex albo mama może to pić. To już wasz wybór.
A jak już Oliwia była na mleku modyfikowanym to dostawała do picia wodę przegotowaną, herbatkę. Soczki bardzo późno posmakowała a jak już dostała soczek to rozcieńczałam wodą.
 
Dopiero niedawno odkryłam czkawkę u mojego szkraba. Może wcześniej też była a ja nie wiedziałam że to to :-).
Dzidziuś teraz potrafi ładnie dowalić. Nóżka wyłazi to z boku to pod żebrami :szok:. Znalazłam fajną zabawę ... córcia wystawia nóżkę nad pępkiem i mam ją po tej nóżce głaskać :-). W ogóle się nie chowa (tak jak to było wcześniej) tylko jeszcze bardziej się wypina :-). Będzie pieszczoszek tak jak mama.
 
Mój synek nie miał kolek, a ja pisłam herbatki na laktację w pierwszych tygodniach. Ich skład również oparty jest min o koper włoski, więc przez mleko mamy ma pozytywne działanie na brzuszek dziecka :tak:

Przy wyłącznym karmieniu piersią (bez dokarmiania mlekiem modyfikowanym) kolki zdarzają się rzadko. ;-) Wtedy faktycznie nie ma sensu poić dziecka herbatką - jakiej byście wody nie użyły, czy marki herbatki, nie ma nic lepszego niż picie z mamy piersi, przefiltrowane przez jej własne ciało :tak:

Potwierdzam, na początku karmienia leci bardziej płynne mleko, zaspokajające pragnienie dziecka. Potem gęstsze i tłustsze - właściwy posiłek. Dlatego ważne jest, by najpierw dokończyć karmienie z jednej piersi a nie przestawiać dzieciaczka na drugą, gdy tylko ta pierwsza "zmięknie".

Przestawiając dziecko na drugą pierś w czasie jednego posiłku, a przed opróżnieniem tej pierwszej - tworzy się błędne koło -> nieopróżniona pierś ma sygnał do mniejszej produkcji mleka, a dziecko napcha brzuszek płynem, i może nieprawidłowo przybierać na wadze, co skończy się koniecznością dokarmiania.
 
reklama
Moj syn mial kolki dopoki sztucznego nie zaczelismy podawac wiec chyba nie ma reguly.
 
Status
Zamknięty i nie można odpowiadać.
Do góry