reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Cudowne uczucie - ruchy maleństwa

Status
Zamknięty i nie można odpowiadać.
reklama
ja czasem się zastanawiałam właśnie kiedy jest czkawka,
ale nigdy jeszcze nie rozpoznałam tak na 100%...
poza tym czy zawsze dziecko ma tą czkawkę?
ania.falko ale czy u Ciebie to ma taką samą siłę jak kopnięcia?
 
Ja u siebie zauważyłam czkawkę małego tylko raz. Ponieważ wiem, że był głową w dół, to skapnęłam się po rytmicznym pulsowaniu w okolicy krocza. Były to delikatne ruchy - zdcydowanie nie to co kopnięcia.
 
tak,tylko caly brzuch mi podskakuje i to bardzo rytmicznie.
a kopniak to pojedynczy tu ,jakis kuksaniec tam no i zaczelo sie wypinanie.
teraz latwiej ropoznac ta czkawke
 
No to ja już wiem !! Moja też miała czkawkę;)) bo miałam takie rytmiczne pulsowania w brzuszku! Mała jest ulozona miednicowo i mi naciska na prawe zebro! Moja mała tez niekiedy szaleje albo sie pzrekreca to wtedy az mnie boki bolą! ale fajnie czuć dzieciatko:))
 
to może moje dziecko tez już wcześniej miało czkawke a ja sie zastanawiałm - jak to możliwe że tak szybko kopie:-D? myslałam że to jakieś wielokopnięcia...:tak:
a czasem kopnięcia juz się robia mocne i u mnie są widoczne nawet przez ubranie, co na pewno musi zabawnie wyglądać jak np jadę w autobusie a tu nagle brzuch mi podskakuje sam z siebie :-D...
 
Moja kopie tylko po prawej stronie, raczej na wysokości pępka i powyżej, więc zgaduję, że leży sobie główką w dół i bokiem, pleckami na lewo, a "kopliwymi" kończynami właśnie na prawo. Na USG zobaczymy, czy dobrze myślę :-)
A czkawki chyba jeszcze nie miała, a przynajmniej nie zauważyłam.
 
Melulu
moja dzidzia też tak leży:-) właśnie się rusza niemiłosiernie, główką naciska na organy i to też pobolewa ale swoją drogą dalej nie rozumiem dlaczego jak się rusza to czuć i na dole i nad pępkiem :sorry2::rofl2:
 
reklama
Moj maluszek tez ma czkawke, czasem 2 razy dziennie. A kosztowalo mnie to chyba z dwa tygodnie, zeby wpasc na to, ze to czkawka! Wczesniej myslalam, ze mi uciska na jakiegos nerwa i mi tak cos w brzuchu pulsuje. Dla mnie ta czkawka wcale nie jest przyjemna. Pewnie dlatego, ze brzuch mam maly, maluszek ma ciasno i czuje te pulsowanie bardzo wyraznie.
 
Status
Zamknięty i nie można odpowiadać.
Do góry