reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Cudeńka dla naszych Pociech:)

Dzięki :-) Jestem cały czas zielona w tematach zakupowych... Jak wchodzę do sklepu to nie wiem co wybrać :crazy: Czekam na SR, może tam się dowiem co i w jakich rozmiarach kupić :zawstydzona/y:
-monia mam takie głupie pytanie, pajacyk to jest takie body z długim rękawem i nogawkami zakończonymi skarpetkami? :zawstydzona/y:

pajacyk to takie odpinane spioszki i kaftanik w jednym :D
 

Załączniki

  • IMG_0223 (3).jpg
    IMG_0223 (3).jpg
    27,2 KB · Wyświetleń: 48
reklama
Dzięki :-) Jestem cały czas zielona w tematach zakupowych... Jak wchodzę do sklepu to nie wiem co wybrać :crazy: Czekam na SR, może tam się dowiem co i w jakich rozmiarach kupić :zawstydzona/y:
-monia mam takie głupie pytanie, pajacyk to jest takie body z długim rękawem i nogawkami zakończonymi skarpetkami? :zawstydzona/y:

Już zauważyłam, że mea obrazowo odpowiedziała na Twoje pytanie, a body to taka koszulka zapinana na zatrzaski w kroku- jest w wersji bez rękawków, z krótkim rękawkiem i z długim rękawem.
I wielka rada dla Was nie kupujcie kaftaników, zawsze podwijają się pod pachy - są strasznie niepraktyczne, tylko body, body i jeszcze raz body. Na początek, dla mniej wprawionych mam polecam body zapinane oprócz w kroku , jeszcze z przodu na zakładkę, są może trochę droższe ale bardzo praktyczne, dostępne, nie drogie-ok 6 zł i dobrej jakości w auchan.
W innych sklepach też są ale nie zwróciłam na nie uwagi.
 
My mamy wanienkę w spadku po bliźniakach (prawie w ogóle z niej nie korzystali) i ma też stojak. Można wanienkę z niego też wyciągać. Ciekawa jestem co będzie lepszym dla mnie rozwiązaniem:) Wyjdzie w swoim czasie.
Dziś ciocia Martynki dała jej pajacyka i kaftanik, muszę się sprężyć z robieniem fot ciuszków bo multum nowości a nie wkleiłam ich jeszcze:p
 
My mamy wanienkę w spadku po bliźniakach (prawie w ogóle z niej nie korzystali) i ma też stojak. Można wanienkę z niego też wyciągać. Ciekawa jestem co będzie lepszym dla mnie rozwiązaniem:) Wyjdzie w swoim czasie.
Dziś ciocia Martynki dała jej pajacyka i kaftanik, muszę się sprężyć z robieniem fot ciuszków bo multum nowości a nie wkleiłam ich jeszcze:p
NO to sie sprezaj kochana !!!!!

Co do stojaka do wanienki ja musze zakupic ,bo moj kregoslup wysiadzie i tak juz mnie boli !
 
Body z długim rękawem i pajacyk- dzieciom jest zimno na początku- przez 9 m-cy mieszkały w pokoiku z temp 36.6 a teraz przeprowadzą się do 20kilka.
Na samym początku też uwielbiają spać w rożkach, cały czas mieszkały w ciaśniutkim domku więc teraz czują się w rożku bezpieczniej - nawet zaraz po porodzie przez kilka tyg są takie skulone.
A co do rozmiaru kombinezonu to sama się zastanawiam, rozważam 62- te kombinezony i tak są trochę większe, dziecko jest skulone i utopi się i zginie w rozm 68, tym bardziej , że ten kombinezon nie jest na całą zimę a tylko na pół, ja zastanawiam się nad 56- jak do tej pory widziałam kombinezony z zawyżoną rozmiarówką.
Ja mojego Miśka urodziłam 4 stycz. ( 54 cm i 3440 czyli normalny) miałam kombinezon 56 ( dużo mniejszy niż dzisiejszy 56) i żadnego problemu nie była, przeciągnęłam w nim do kwietnia :-)

Na sam poczatek polecam rozki:tak:dzidzia lubi jak jest jej ciasno.A kombinezon,napewno nie 68:no:mysle ze 56-62:tak:no i z tego co juz zauwazylam dziewczynki lubia sie rodzic wieksze:-)moja urodzila sie 3 tygodnie wczesniej i miala 56 ale rozmiar ten byl dla niej akurat:-):tak:

NO to sie sprezaj kochana !!!!!

Co do stojaka do wanienki ja musze zakupic ,bo moj kregoslup wysiadzie i tak juz mnie boli !

Ja tez musze zakupic:tak:w pierwszej ciazy nie mialam.
 
Ja przy Hani od razu wyciągnełam to usztywnienie bo niewygodnie mi się ją trzymało i karmiło...i wogóle ja nie polecam:-)
 
Faceci wiem, że mają problemy i opory z trzymaniem małego dziecka na rękach to myślałam, że becik usztywniany pomoże:p
 
reklama
Do góry