reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Coś oprócz mleczka?? Mniam...

jagna to sobie wyobraź, że moja siostra jak urodziła córkę to jej dawała mleko krowie , oczywiście rozcieńczane , od 3 miesiąca życia...
Teraz ma prawie 16 lat i nigdy na nic nie chorowała :-D
To może pomyślę nad tym mlekiem. Tym bardziej, że ta krowa pyszne i nie takie tłuste mleko daje:-D
My się wychowałyśmy na krowim.
 
reklama
Ja to w sumie jeszcze nie wiem jak z tym mlekiem, bo być może młoda jest na nie uczulona... na razie lecimy na modyfikowanym HA i tak przez najbliższy czas zostanie :-)
 
Witam, sorry ale nie przeczytałam wszystkich wątków...mam taki problem, moj Michaś je ciągle zupe z marchewki, kalafiora, pietruszki i z dodatkiem jakiegos miesa, no oprucz tego kasze, mleko i tak w sumie nie wiem jak mu ta diete urozmaicic...po za tym babcia strasznie protestuje zeby maly zaczol jesc normalne zupy, mowi ze jest za maly...prosze napiszcie co jedza wasze maluchy i jak przygotowujecie te potrawy...z góry wielkie dzięki.
 
moj maly je juz prawie wszystko je z nami obiady, ja gotuje na parze badz normalnie gotuje wszystko normalnie przyprawione tylko nie je potrwa smazonych na glebokim oleju badz ostrych ale tak to je wszystko z nami juz.
kolo 5 pije mleko
na sniadanie musi byc jakis serek badz jogurt
obiadek z nami
podwieczorek jakies owoce badz sloiczek z deserem
 
ok i zupy normalnie ze śmietana?i czy skoro Michal nie jadl tak wczesniej moge dac mu od razu taką porcje mojej zupy jak zazwyczaj je?
 
tak zupki ze smietana tyle za ja smietane zawsze przegotowuje nie wiem jak ty robisz, nie dawaj mu odrazu takiej porcji zupy jak jadl wczesniej swoje daj troszke i potem znowu wiecej jak nic nie bedzie a potem to juz normalnie moze wcinanc.
 
Ja Nikusi daje swoje robione obiadki, a zazwyczaj gotuje jej zupki, tzn. pomidorowa, rosołek- do tego dodaje kasze manne, albo robie kluski lane. Jak ona uwielbia te kluski lane. Mniam. Jarzynowa tez zrobiłam ale Ona nie barzdzo to chciała jeść, Krupniczek Lubi.
A co do drugich dań to daje jej na sprubowanie ziemniaczki z mieskiem, zazwyczaj ja robie na oleju to jej nie bardzo daje, a gotować specjalnie miesa dla niej to mi sie niechce bo wiem ze ona nie bedzie chciała, bo wypluwa albo sie dławi.(oczywiście to miesko rozdrabniam ale i tak bez skutku)... Zupy i tylko zupy.
Mam nadzieje ze jak bedzie miała wiecej ząbków to ze zechce mielić mięska :-)
Na śniadanko daje jej kaszke, a potem tak zeby wypełnić brzuszek daje troszke chlebka z szyneczka lub serkiem.
NA podwieczorek to owoc, albo jakis słoiczek (deserek)
Na kolacyjkie to zazwyczaj kaszke je.

Nikusia też je na śniadanko JAJECZNICE robiona na Parze :-)
*jajko
*łyzeczka mleka ( ja dałam mleka modyfikowanego)
*łyzeczka masła
* dodatek: drobno posiekany szczypiorek lub koperek

Jajko umyj w ciepłej wodzie. Wbij do miseczki,dodaj masło,mleko, no i dodatek. Widelcem delikatnie rozmieszaj. Miseczke wstaw do garnka z gotujaca sie woda. W miare ścianania sie masy jajecznej, mieszaj ja az do chwili , gdy białko i zółtko beda ściete.

Także można na obiad do ziemniaczków dodać Jajko sadzone na parze:

*jajko
*łyzeczka masła
*ociupinka soli

Jajko umyj w ciepłej wodzie. W garnku zagotuj wode. Talerzyk wysmaruj masłem i połóż na sitku od zestawu do gotowania naparze lub na garnku. Poczekaj chwile az masło sie rozpuśći. Na rozgrzane masło wbij jajko. Posyp solą, czekaj az jajko sie zetnie.
 
reklama
wiki jajka je juz normalnie na oliwie z oliwek ale to chyba raz na miesiac a jajecznice tez jej juz normalna, wogole to nie przepada za jajkami.
dzisiaj na obiad zurek i placki ziemniaczane z pieczarkami, cebulka i papryka i wiki tez bedzie jadl z nami, nie wybrazam siebie gotowac roczniakowi wszystkiego osobno. jak nie moze czegos zjesc to dostaje sloiczek ale to zadkosc.
 
Do góry