reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Codzienne rozmowy Samotnych rodziców

ola, nie pomogę, nie mam pojecia:tak:
spróbuj dowiedzieć się w mopsie, wiem,że jest podział na rodziny zastępcze spokrewnione i zastępcze zawodowe i i od tego jest uzależniona kwota:tak:

marttitka, może fifiemu się coś sniło:confused: od jutra zaczynasz pracę:confused:

pogoda do bani a mnie zebrało się na porządki w papierach:rofl2:
 
reklama
u nich jest rodzina zastepcza spokrewniona
Od 2012 r. zmieniają się przepisy dotyczące wynagrodzenia rodzin zastępczych.\
Wszystko za sprawą ustawy o wspieraniu rodziny i systemie pieczy zastępczej

Osoby prowadzące rodzinny dom dziecka oraz rodziny zastępcze będą otrzymywały na każde dziecko świadczenie na pokrycie kosztów jego utrzymania w wysokości nie niższej niż:

  • 660 zł miesięcznie - w przypadku dziecka umieszczonego w rodzinie zastępczej spokrewnionej;
  • 1000 zł miesięcznie - w przypadku dziecka umieszczonego w rodzinie zastępczej zawodowej, rodzinie zastępczej niezawodowej lub rodzinnym domu dziecka.
Wysokość tego świadczenia pomniejsza się o kwotę nie wyższą niż 50% dochodu dziecka, nie więcej jednak niż o 80% kwot wskazanych powyżej. Dochód dziecka stanowią otrzymywane alimenty, renta rodzinna oraz uposażenie rodzinne.
Rodzinom zastępczym oraz prowadzącym rodzinny dom dziecka przysługuje dodatek na dziecko niepełnosprawne (legitymujące się orzeczeniem o niepełnosprawności lub orzeczeniem o znacznym lub umiarkowanym stopniu niepełnosprawności). Wysokość dodatku to minimum 200 zł miesięcznie na pokrycie zwiększonych potrzeb utrzymania dziecka.


Ponadto rodzinom zastępczym oraz osobom prowadzącym rodzinne domy dziecka starosta może przyznać dofinansowanie do wypoczynku dzieci poza miejscem zamieszkania. Jednorazowo można otrzymać także świadczenie na pokrycie niezbędnych wydatków związanych z potrzebami przyjmowanego dziecka. Rodziny zastępcze maja także prawo do otrzymania jednorazowo lub okresowo świadczenia na pokrycie wydatków związanych z wystąpieniem zdarzeń losowych lub innych, które mają wpływ na jakość sprawowanej opieki.
Zarówno rodziny zastępcze zawodowe, jak i niezawodowe mogą otrzymać pieniądze na utrzymanie lokalu mieszkalnego.
[h=3]Sprzeciw rodziców biologicznych[/h]W przypadku, gdy rodzice biologiczni nie chcą dobrowolnie wywiązywać się z obowiązku alimentacyjnego, rodzice zastępczy mogą złożyć w imieniu dziecka pozew o alimenty. Rodzice zastępczy reprezentują dziecko w postępowaniu przed sądem.
Pozew składa się we właściwym sądzie rejonowym dla miejsca zamieszkania dziecka lub rodziców biologicznych. Wybór właściwego sądu należy do osoby, która składa pozew – w tym wypadku do rodziny zastępczej.


 
a mnie mój dziś podk***ił:wściekła/y: Dziewczyny faceci się nie zmieniają, chyba że coś chcą, ale gdy już idzie nie po ich myśli to nie mają skrupułów, żeby na dziecko mieć wyje***e!:wściekła/y:
 
madziunia Wszystkiego dobrego dla Oliweczki :* :tak::tak:

olcia juz sie nie moge doczekac tego pierwszego pazdziernika jak opowiesz jak bylo :tak::tak: oby po Twojej mysli :tak::tak:

Aga ja tam lubie takich idiotow przynajmniej jest sie z czego posmiac :-D:-D:-D ale ten koles z ta kostka rubika :szok::szok::szok::szok: masakra :-D

marttika co sie stalo??


u mnie dokladnie jutro bedzie miesiac jak plemnik malego widzial :sorry2: a dziecko nie ma nawet 2 miesiecy i o czym to swiadczy? mam nadzieje ze sad bedzie wiedzial co zrobic z takim tatusiem od siedmiu bolesci
 
Ostatnia edycja:
martitka tez przez to przeszlam w tym tyg, odkad ex ma papieryz sadu oliwka znow jest ta zla...

mozi wielkie wielkie dzieki:)


raczkowa na 1 pazdzierniak to ja musze byc solidnie przygotowana

pozew mam na 800 zl ale chce minumum to 660 zl ktore dostaja jego pozostale corki, oliwi nalezy sie tyle samo
 
ola to trzymamy kciuki za te 660 zł:tak:
to już nawet dziecko jest dla niego złe:no::wściekła/y: d upek:no:

raczkowa, tatuś pełną gębą:dry: może tak ciężko pracuje żeby mieć na alimenty dla syna:-D
kostki rubika akurat nie widziałam:tak:
 
dziewczyny może trochę się denerwuję tym, że jutro pierwszy dzień w pracy i dlatego bardziej wszystko biorę do siebie, ale głupia rozmowa telefoniczna z byłym wyprowadziła mnie z równowagi:wściekła/y: mama też mi dzisiaj działa na nerwy, a koleżanki dołują swoim cudownym życiem...

Zaliczyłam dzisiaj festyn z moim Pyśkiem, mały już śpi, a ja mam chwilkę dla siebie...
 
Heloł!;-)No i mamy imprezę za sobą. Jestem umęczona, ale chyba samą obecnością pewnych osobników:sorry:- przyszli wszyscy zaproszeni, tak coś dziś przeczuwałam. Szanowna babcia nie mogła znieść mojej osoby:-D nawet słowem się do mnie nie odezwała i unikała jak ognia. Wyobraźcie sobie,że przyszli z własnym ciastem...weszli, położyli i cisza, ani słówka np. to dla Oli, cokolwiek! Nosz ku...!:wściekła/y: Myśleli że nie będzie co jeść??? Na wyjście powiedziałam szanownemu tatuśkowi że ciasto leży w kuchni- więc wzięli.niech się ugryzą!
Oli dostała tonę wspaniałych prezentów, wszystkie wypróbowane, padła umęczona i teraz śpi moje słoneczko.

Martika, Ollka powodzenia jutro w pracy!

Nasze dzieci mogłyby dać tym głupolom tyle miłości i wspaniałych chwil, a durnie mają to gdzieś. Oli co chwile wolała tatuś choć i tak mógł by mieć każdego dnia jak chcialby ja widzieć,ale lepiej walczyć o niewiadomo co. Czasami zastanawiam się czy nie byłoby lepiej gdyby zniknął całkowicie z jej życia...
 
reklama
dzień dobry

ja z kawusią
za oknem szaro, buro a ja mam wenę na mycie okien:-D

madziunia u mnie w zeszłym roku na urodzinach Martynki było to samo, babcia przyszła z mini torcikiem i 2 sztucznymi ogniami, połozyła ciasto bez slowa w kuchni.....i chyba to miał byc prezent urodzinowy , do dziś dnia nie wiem:confused2:
a ex ,który ją przywiózł nie przemówił jej do rozumu mimo iż wiedział,ze dziecko ma dużego torta:baffled:.....ptasie móżdzki i tyle
 
Do góry