reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

reklama

co zrobić ze stresem??

reklama
Tez jestem nerwusem niestety, kiedyś nie było dnia żebym nie wpadła w jakiś szał (zwykle o jakieś głupoty..) ale teraz umiem z tym walczyć [emoji4] to moje metody:

1. Oddech - to banalne ale zmienia bardzo dużo, im głębszy i spokojniejszy tym lepszy. Staram się uważnie oddychać nie tylko kiedy chce się uspokoić ale ogólnie staram się świadomie nabierać głębokie wdechy, wydychać powoli w ciągu dnia.

2. Joga w domu - regularne ćwiczenia (minimum 2 razy w tygodniu) łagodzą nie tylko nerwy ale ogólnie wpływają na pozytywne myślenie, no i fizycznie też czujemy się lepiej :) i co ważne - najlepiej w domowym zaciszu żeby móc być całkowicie sobą i całkowicie się wyluzować, z całego serca polecam kanał na YouTube: Yoga With Adriene [emoji3590] Adriene zmieniła moje życie na lepsze:)

3. Masaż stóp - najlepszy jest oczywiście całego ciała, ale jeśli bliskiej osoby nie ma w pobliżu sama funduje sobie meeega odstresowanie, nie macie pojęcia jaki to relaks i błogość:) kiedy pokazałam to mężowi po ciężkim dniu, rozpłynął się i zasnął jak dzidzia :)

5. Dziurawiec i rumianek
- ten drugi o łagodniejszym działaniu, pierwszy na mocny stres - przygotowuje sobie z tego "drinka" ;) : sok i solidna porcja dziurawca - działa on ogólnie przeciwdepresyjnie ale zauważyłam u siebie ze bardzo łagodzi mi nerwy. Działanie udowodnione naukowo, poczytajcie.

4. Świeże powietrze, spacer, rower, zabawa ze zwierzętami, po prostu :)

5. Wino, książka i gorąca kąpiel z olejkami, przytulanie z mężem:)

To wszystko działa cuda, ale najważniejsze to uświadomić sobie, że większość rzeczy nie jest warta naszych nerwów i zdrowia :)
 
Z tego co słyszałam u wielu osób walczących ze stresem bardzo dobrze sprawdza się biorezonans, który nie tylko skutecznie wykrywa alergie i pasożyty, ale również pomaga nam w walce z paleniem czy nerwicami i lękami. Co najważniejsze terapię tę można stosować nawet wówczas kiedy zażywasz leki przepisane przez specjalistę. Terapia ta bardzo pomogła mojej siostrze, która walczyła z silnymi napadami lękowymi. Biorezonans z pewnością pomoże Ci się uporać ze stresem, warto więc rozważyć tę terapię. :)
 
2. Joga w domu - regularne ćwiczenia (minimum 2 razy w tygodniu) łagodzą nie tylko nerwy ale ogólnie wpływają na pozytywne myślenie, no i fizycznie też czujemy się lepiej :) i co ważne - najlepiej w domowym zaciszu żeby móc być całkowicie sobą i całkowicie się wyluzować, z całego serca polecam kanał na YouTube: Yoga With Adriene [emoji3590] Adriene zmieniła moje życie na lepsze:)
Kanału nie znam, ale co do jogi zgadzam się w 100%. Teraz trochę to zaniedbałam, ale jak udawało mi się ćwiczyć regularnie to czułam się dużo lepiej. To chyba kwestia pracy z oddechem no i odcięcia się od wszystkich rozpraszaczy. Super sprawa takie pół godzinki przed snem tylko dla siebie. Mi pomogło bardzo na problemy z natłokiem myśli i koncentracją.
 
Sposobów na odstresowanie jest mnóstwo. U mnie najlepiej sprawdza się sport, ale właśnie nie takie spokojne aktywności, jak joga, a znacznie bardziej intensywne - tabata, zumba, trening grupowy albo bieganie we własnym tempie na powietrzu. Poza tym jeszcze w takich stresujących momentach uwielbiam iść na masaż, do fryzjera albo do kosmetyczki. Ewentualnie - sprzątanie jest moim ostatnim odkryciem na zredukowanie poziomu stresu i regenerację organizmu (co może wydawać się trochę sprzeczne, ale najważniejsze, że działa)
 
U mnie na stres, a właściwie jego redukcję najlepiej działa joga, basen, spacery, podróże, czytanie książek, oglądanie filmów albo gotowanie. Wszystko zależy od tego ile mam obecnie czasu, gdzie jestem i na którą z tych aktywności mogę sobie pozwolić. W moim przypadku się to sprawdza i faktycznie później ten stres jest jakby mniejszy, więc warto znaleźć na siebie taki sposób :)
 
reklama
Do góry