reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Co sądzicie?

reklama
Generalnie zmieniłabym lekarza, który bez względu na rodzaj porodu poleca seks po 2 czy 3 tygodniach pod porodu. I trochę jak zwykle przeraża wiedza kobiet o swoim organizmie - bo tu nie chodzi tylko o fizyczne rany po sn czy po cc, ale przede wszystkim o spadek estrogenów - co może powodować infekcje, rany (spowodowane też suchością pochwy), a w dalszej przyszłości nietrzymanie moczu. Ale może to był seks życia i warto było się poświęcić dla tych pieluch za 40 lat ;) I niestety na pewno jest wiele kobiet, które nie mają świadomości, wydaje mi się że skoro miałam zabieg (fajny to zabieg co przecina 5 warstw tkanek i rzutuje na Ciebie do końca życia) to mogą iść do łóżka najlepiej jeszcze w szpitalu (i utwierdzają je takie komentarze). A potem może skończy się tak jak u koleżanki autorki ciążą te 2-6 tygodni po porodzie i zaczyna się być tykającą bombą. No ale jasne kwestia priorytetów czy ważniejszy seks czy zdrowie/życie 🤡
 
Ostatnia edycja:
Nie uważam, że mam nawet prawo oceniać kto kiedy zdecydował się po cesarskim cięciu na współżycie, konsekwencje każdy ponosi sam. Najłatwiej w takiej sytuacji wykonać test. Jestem po 4 Cc i wiem jedno rana na brzuchu to jest najmniejszy obszar tej operacji i trzeba mieć świadomość, że obszar w środku potrzebuje czasu na zagojenie
 
Nie uważam, że mam nawet prawo oceniać kto kiedy zdecydował się po cesarskim cięciu na współżycie, konsekwencje każdy ponosi sam. Najłatwiej w takiej sytuacji wykonać test. Jestem po 4 Cc i wiem jedno rana na brzuchu to jest najmniejszy obszar tej operacji i trzeba mieć świadomość, że obszar w środku potrzebuje czasu na zagojenie

No nie do końca bo jeżeli kwestie te będą potem leczone na NFZ to jednak w pewnym sensie ponosimy je wszyscy ;)
 
No to gratuluję uprawiać seks szybciej niż po 6 tygodniach. Co tam odchody porodowe 🤦
No a po CC pierwsze co lekarz mówi o antykoncepcji, zajście w ciążę tak szybko po CC może skutkować pęknięciem macicy.
U mnie po pierwszym CC całe krwawienie i czyszczenie się trwało dokładnie 11 dni. Więc nie wiem skąd się pani takie insynuacje wzięły. Skoro u pani trwało to tak długo nie znaczy że u innych kobiet też. Po drugim CC macicia czyściła mi się już 5 i pół tygodnia (z przerwami) więc w tym czasie też nie współżyłam. Więc ma następny raz proszę zapytać a nie gadać ;)
 
A z reszta ja nie pytałam o rady na temat mojego Współżycia tylko pytałam o rady dla koleżanki. Ale widzę że tutaj praktycznie nikt nie umie odpowiadać na zadane pytanie ;) zamykam temat, bo i tak nie dowiem się chyba niczego konkretnego, a i życzę każdemu miłego dnia.
 
Ale chamówa tutaj się zrobiła, aż się wierzyć nie chce, laski zwariowałyście??? 😬 Jak można komuś do łóżka zaglądać i oceniać?! Kto wam dał takie prawo?! 🤬 Ogólną przyjętą normą jest 6 tygodni po cc, widzę że co druga tutaj to lekarz z doktoratem... 🙄

Co do zadanego pytania - tak, obstawiam, że będzie bobo nr 2, skoro tak długo jest już bez krawienia 😁 w tym czasie szczególnie mówi się, żeby uważać,bo łatwo zajść w kolejną ciążę. Dla świętego spokoju test i beta. Jak się potwierdzi to niech się prewencyjnie umówi do fizjoterapeuty uroginekologicznego, żeby może zalecił jak o siebie zadbać 👍
 
reklama
U mnie po pierwszym CC całe krwawienie i czyszczenie się trwało dokładnie 11 dni. Więc nie wiem skąd się pani takie insynuacje wzięły. Skoro u pani trwało to tak długo nie znaczy że u innych kobiet też. Po drugim CC macicia czyściła mi się już 5 i pół tygodnia (z przerwami) więc w tym czasie też nie współżyłam. Więc ma następny raz proszę zapytać a nie gadać ;)
To sobie popattz co napisała @olka11135 .
Połóg to jest połóg, ale każdy robi co chce.
 
Do góry