reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Co sądzicie?

reklama
Generalnie zmieniłabym lekarza, który bez względu na rodzaj porodu poleca seks po 2 czy 3 tygodniach pod porodu. I trochę jak zwykle przeraża wiedza kobiet o swoim organizmie - bo tu nie chodzi tylko o fizyczne rany po sn czy po cc, ale przede wszystkim o spadek estrogenów - co może powodować infekcje, rany (spowodowane też suchością pochwy), a w dalszej przyszłości nietrzymanie moczu. Ale może to był seks życia i warto było się poświęcić dla tych pieluch za 40 lat ;) I niestety na pewno jest wiele kobiet, które nie mają świadomości, wydaje mi się że skoro miałam zabieg (fajny to zabieg co przecina 5 warstw tkanek i rzutuje na Ciebie do końca życia) to mogą iść do łóżka najlepiej jeszcze w szpitalu (i utwierdzają je takie komentarze). A potem może skończy się tak jak u koleżanki autorki ciążą te 2-6 tygodni po porodzie i zaczyna się być tykającą bombą. No ale jasne kwestia priorytetów czy ważniejszy seks czy zdrowie/życie 🤡
Miałam cc 4 miesiace temu, teraz mialam operację na wyrostek i przy usg lekarz mi powiedziała że macicia jeszcze jest powiększona i jeszcze się obkurcza a ti przecież już 4 miesiace po. Tak jak wyżej, blizna to nie wszystko.
 
Tak odbyła się równo 6 tygodni po porodzie. Lekarz nie widział żadnych przeciwwskazań do współżycia :)
Sama jestem po cc i zadziwia mnie taki brak odpowiedzialności u dorosłej kobiety 😕
Ciąża po cc nie musi być zagrożeniem dla kobiety, gdy zaplanowana jest minimum rok po operacji. Jednak nawet krótszy okres po cięciu cesarskim nie wyklucza w dzisiejszych czasach możliwości donoszenia kolejnej ciąży bez powikłań.
Nie wiem co za konował Ci się trafił, ale wiedz, że po cc nie wolno zachodzić w ciążę przez rok czasu. Być może sama wyrządziłaś sobie ogromną krzywdę dziewczyno:oops: nie życzę Ci aby to była ciąża. Zalecam jak najszybciej skonsultować Twój stan z kompetentną osobą, powodzenia
 
Do góry