reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

co nas niepokoi - wstrętne choróbska, lęk separacyjny i in.

Mój też tak robi, nie wazne czy na rękach czy leży, preży sie i już :tak: Lekarz powiedział ze widocznie podoba mu sie świat do góry nogami :-D I zeby wcale sie tym nie przejmować. To w pewnym sensie etap rozwojowy wiec ciesz sie bo Quintus pokazuje jaki jest silny ;-) Nie wiem czy pamiętasz mojego małego matrixa (ty mu ten przydomek nadałas :tak:) na zdjeciu? On tak uwielbia leżeć opierając sie na stopach i czubku głowy ;-):-D:tak:Ale również w tych najmniej odpoweidnich momentach: przewijanie, jedzenie... Takze tak jak u większosci ;-)Pyzunia dobry sposób z tym łańcuszkiem :-D I dobrze ze tylko w takim jednym konkretnym momencie używasz bo takto by mu sie znudziło...

Na kupki to ja też polecam jabłko surowe :tak: Choć mój za bardzo nie przepada, ale takie słoiczkowe też chyba coś daje, a jak juz mega zatwardzenie to koniecznie śliweczki :tak:;-)


Masz rację Marti bo Pietruszka tym Matrixem to mojego Quintena przebił, mój się wygina ale jeszcze tak nie potrafi:-D.

Jeszcze raz dzieki za wszystkie odpowiedzi.:-)
 
reklama
Byliśmy na szczepieniu i dostaliśmy recepte na Lactulosum ( czy jakos tak) Nie wiem ja Wy dajecie rade a w szczególnosci maluchy, jak kupki robia co pare dni. Michał jak nie zrobi jdnej dziennie to jest nie dowytrzymania nia umie zasnąć pręzy sie marudzi, przysypia i nagle sie budzi z płaczem, i jak tylko popracujemy nad brzuszkiem i uda mu sie zrobic to zasypia jak suseł...:-( martwi mnie to i mam nadzieje ze to przejsciowe. Po szepionce na drugi dzien sam zrobił slicznie dwie kupki a dzis od rana nic. i juz szał bo płacze kręci sie trze oczy ....eh...chyba sie skusze i podam mu ten syropek. bo jabluszka i soki z świezych warzyw nic nie daja.
 
Zauwazyłam , że mały ciągle ma podwinięte paluszki u stopek. Prostuje tylko jak sie bawi stopami. a tak to głownie ma podwiniete
 
Chciałam sie was zapytać jak tam wyglada sprawa ze smoczkami u waszych maluchów, czy ząbki które sie pojawiły coś zmieniły? Wiem, ze Aletkowy synuś już odstawił, a jak pozostałe bobasy? U nas smoczek tylko zastępczo do spania zamiast cyca (najczęściej na podmianę), choć najchętniej jakby się dało odstawiłabym go już, ale mały jest za dużym cycusiem i wieczorem zanim porządnie zaśnie, musiałabym z nim leżeć godzinami :-(
A co do podwiniętych paluszków, to mój też podwija, kłopot mam jak chcę założyć butki na spacer :-(
 
Moja w ogole nie ssie smoka.od urodzenia nie chciala obcej gumy w paszczy.jak daje jej smoczek to do buzi bierze tylko ta zawleczke;-)a tak to traktuje jako zabawke;-)takze mam kilka smokow do...niczego
 
Zauwazyłam , że mały ciągle ma podwinięte paluszki u stopek. Prostuje tylko jak sie bawi stopami. a tak to głownie ma podwiniete

to taka nasza "pozostałośc" po małpkach;-)
To naturalny odruch...
Później jak dziecko zaczyna chodzić to (przez jakieś dwa tygoodnie) też cały czas na podwiniętych palcach...tak jakby próbowało się trzymać podłogi;-)
 
Moja w ogole nie ssie smoka.od urodzenia nie chciala obcej gumy w paszczy.jak daje jej smoczek to do buzi bierze tylko ta zawleczke;-)a tak to traktuje jako zabawke;-)takze mam kilka smokow do...niczego

nato - mam tak samo... Jedynie na samym poczatku czasem udalo mu sie wlozyc smoczek do buzi i nawet z nim czasem zasypial, ale jak juz mial okolo 2 miesiecy to calkiem smoczek odrzucil... a ja - zapobiegliwa matka kupilam mu smoczki na zapas - od szostego miesiaca... Nawet ich nie rozpakowalam bo po co :dry:
 
reklama
Chciałam sie was zapytać jak tam wyglada sprawa ze smoczkami u waszych maluchów, czy ząbki które sie pojawiły coś zmieniły? Wiem, ze Aletkowy synuś już odstawił, a jak pozostałe bobasy? U nas smoczek tylko zastępczo do spania zamiast cyca (najczęściej na podmianę), choć najchętniej jakby się dało odstawiłabym go już, ale mały jest za dużym cycusiem i wieczorem zanim porządnie zaśnie, musiałabym z nim leżeć godzinami :-(
A co do podwiniętych paluszków, to mój też podwija, kłopot mam jak chcę założyć butki na spacer :-(
ewitko Maja jeszcze nie ma ząbków ale smoczka używa czasem do zaśnięcia lub po przebudzeniu w nocy, nie wiem jak to będzie jak będą ząbki:(
Paluszki też podwija ale jak to pisała któraś z dziewczyn to naturalny odruch maluszków, faktże kłopot jest jak chce się buciki ubrać ale obyśmy tylko takie kłopoty miały.

Maja ma czerwone plamki na cipce a dupkę ma czysta białą wiec nie wiem od czego może to być, pytałam tu le powiedziała mi kobieta że od mandarynki ale ona zjadła tylko jeden kawałeczek taki malutki i to jeszcze nie cały, nie wiem czym to smarować lub sypać, wygląda jakby było odparzone ale często zmieniam pampery wiec to nie to.Na razie używam sudokremu bo tak powiedziała mi pielęgniarka ale czy uważacie że to dobrze?Czy może jest coś lepszego?
 
Do góry