reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

CO KAZDA 'CIEZAROWKA' W IRLANDII WIEDZIEC POWINNA - W trakcie tworzenia :D

czesc magda.w1980 u mnie synek też od początku był starszy o 2 tyg. Polska lekarka kazała to bagatelizować, bo twierdziła, że liczy sie termin od OM a nie wg USG. Ale jak byłam na wizytach w szpitalu to za każdym razem synek wydawał sie większy, aż w końcu zmienili mi datę porodu o 2 tyg. wcześniej. No a na domiar wszystkiego i tak mały urodził się prawie 2 tyg. przed tą datą, czyli prawie 1 miesiąc wcześniej patrząc wg OM. :tak:
 
reklama
czesc Kobietki
Mam do oddania materac do łóżeczka 120/60. Jest z dodatkową osłoną nieprzemakalną. Jakby ktoś chciał to śmiało piszcie na GG 150273. Mieszkam w Dublin 18 w okolicach płynących schodów:) przy N11.
 
czesc magda.w1980 u mnie synek też od początku był starszy o 2 tyg. Polska lekarka kazała to bagatelizować, bo twierdziła, że liczy sie termin od OM a nie wg USG. Ale jak byłam na wizytach w szpitalu to za każdym razem synek wydawał sie większy, aż w końcu zmienili mi datę porodu o 2 tyg. wcześniej. No a na domiar wszystkiego i tak mały urodził się prawie 2 tyg. przed tą datą, czyli prawie 1 miesiąc wcześniej patrząc wg OM. :tak:

no to ja juz zaczynam sie bac:)))) zartuje:) torba spakowana,wszystko gotowe wiec czekam,bo tak jak piszesz,nigdy nie wiadomo kiedy dzidzia zadecyduje:)
 
czesc dziewczyny jestem tu nowa ale czytam was na biezaco mam do was pytanko planujemy dzidzie i chcialam sie dowiedziec jak tu w irlandii patrza na tzw. konflikt krwi ?? wyczytalam ze w Polsce w takich przypadkach robi sie wiecej badan i podaje immunoglobuline anty-D a jak jest tutaj??. pozdrawiam:-)
 
Tutaj tylko patrza.tzn jesli to pierwsza ciaza to wlasciwie nic nie robia - tylko przy kazdym badaniu krwi (ok2-3 razy w ciazgu calej ciazy)jest sprawdzana obecnosc przeciwcial, i po porodzie - jesli dziecko ma grupe krwi inna niz matka - wowczas dostajesz Anti-d.
 
dziekuje bardzo za odpowiedz jestem przewrazliwiona na tym punkcie poniewaz moi rodzice mieli wlasnie konflikt moja mama 4 razy poronila i teraz okazuje sie ze ja mam taka sama sytuacje odnosnie konfliktu takze wole widziec wszystko wczesniej jeszcze raz dzieki:-)
 
super ze u ciebie wszystko jest w porzadku :) troche sie przestraszylam jak poczytalam o tych konfliktach i jeszcze do tego obcy kraj ale z tego co piszecie nie jest tak zle wiec możemy brać sie do roboty ;-) dzekuje jeszce raz za odp. pozdrawiam
 
Witam
Opowiem Ci jak u mnie było przy pierwszej ciąży. Otóż ja mam minus i mój mąż także. Ale że nie mieli próbki krwi mojego P to na wszelki wypadek po porodzie podali mi zastrzyk. Podczas porodu poinformowano mnie że w razie jakichś objawów konfliktu są zawsze przygotowani, czekała dla mnie i dziecka przygotowana krew do transfuzji. Oczywiście mój syn też ma minusa. W 2008 miałam skomplikowane poronienie, właściwie to podali mi zastrzyk na poronienie:sad::sad::sad:, wtedy tez podano mi zastrzyk w razie konfliktu.
Także nie martw się, raczej pilnują tego, tym bardziej, że wiesz o konflikcie. U mnie nie chcieli na słowo uwierzyć że oboje mamy minus.
Życzę powodzenia:-)
 
reklama
Do góry