reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

reklama

CO KAZDA 'CIEZAROWKA' W IRLANDII WIEDZIEC POWINNA - W trakcie tworzenia :D

Manija kochana ja mialam termin na 15 kwietnia i bylam wtedy na wizycie i mi lekarz powiedzial ze jezeli do 7 dni nie urodze to mam przyjsc wlasnie za tydzien i beda mi wywolywac porod I nie ustalali mi tej wizyty po prostu mialam rano sie stawic Noo ale na szczescie nastepnego dnia rodzilam Aaa i w Limerick Maternity Hospital rodzilam :))
 
reklama
Zazwyczaj wywołują poród w 10 dobie po przenoszeniu.Mi chcieli wywoływac w 9 dniu ale Anatol się przestraszył i urodził się 8 dni po terminie.
Słyszałam,że dają żel lub tabletkę na wywołanie.Ale to zasłyszane bo na szczęście synal postanowił się ujawnic.
Czy to nie ty pisałaś,że miałaś 2 wizyty GP zamiast szpitala?
Ja bym zadzwoniła na porodówkę :tak:
 
Ne bardzo wiedzialam w ktorym watku o to zapytac,wiec napisze w tym:-p

Macierzynski mi sie skonczyl 2tyg chcialam z szefem pogadac i sie zwolnic a ten powiedzial ze mam wracac i mam sie zastanowic i takie tam,ale ja nie chce wracac.
Wogole mial do mnie zadzwonic jak bedzie mial czas pogadac a ten dupek juz 2tyg sie nie odzywa.]
Musze dzis chyba do niego zadzwonic.
dziewczyny powiedzcie mi czy przez ten okres co bylam na macierzynskim i na chorobowym i byly Banki Holliday to kasa jakas mis ie za to nalezy?
Wiem ze kiedys bylo cos pisane na ten temat tylko nie moge znalesc :-(
 
Witam i pozdrawiam Was wszystkie :)
Piszę tutaj pierwszy raz ale już jestem tak zestresowana, że postanowiłam sama nic nie interpretować. Zacznę od początku.
Obecnie jestem w 30 tygodniu ciąży.Do Irlandii przyjechałam w lipcu po ślubie, gdyż mój mąż pracuje tutaj od 2 lat. Do tej pory byłam 2 razy u GP tutaj na miejscu, wcześniej oczywiście chodziłam do lekarza w polsce. Dzisiaj dostałam list ze szpitaala, że mam się stawić w poniedziałek 7 września. Jest tam również informacja, że muszę mieć aktualny paszport bądź Medical Card bo inaczej będziemy płacić 1 212Euro.
Wcześniej na tym forum tylko chyba w innym wątku wyczytałam, że jeśli mąż ma ubezpieczenie, to ja będę miał darmowe leczenie. Bo dokładnie chodzi o to, że nie mam aktualnego paszportu, mogę im dać wszystko inne: dowód, prawo jazdy ale paszportu nie mam.
Możecie mi jakoś podpowiedzieć co mogę zrobić?
Pozdrawiam

PS Mam rodzić w Rotunda Hospital
 
Ja na dowód przyszłam na pierwszą wizytę i też tylko mój mąż pracuje:-), nikt nam nic nie mówił o żadnych pieniądzach, bo opieka nad ciężarną jest darmowa. Tyle, ze ja mam ciążę od początku prowadzoną tutaj.
 
ewelcia86 jeśli chodzi o Bank Holiday podczas Twojego macierzyńskiego, to należy Ci się za to kaska albo płatny urlop (ale to już zależy od firmy w której pracujesz i zasad jakie tam panują) no i to leży w Twoim interesie, żeby się o to upomniec inaczej Ci porzepadnie - dopilnuj tego.
Najlepiej idź do swojego szefa i powiedz mu, zeby siadł z Toba na spokojnie i przeanalizował wszystkie Bank Holiday, które akurat wypadły podczas Twojej nieobecności. Facet łaski nie robi - to jego obowiązek.
 
Mamy a ja sie chcialam zapytac o Child Benefit ...
- jak dlugo sie go otrzymuje
- jaka m/w to kwota
- w jakich odstepach czasu sie dostaje CH

Ahh pytam bo kazdy mowii co innego i jestem zdezorientowana :(
 
reklama
Mamy a ja sie chcialam zapytac o Child Benefit ...
- jak dlugo sie go otrzymuje
- jaka m/w to kwota
- w jakich odstepach czasu sie dostaje CH

Ahh pytam bo kazdy mowii co innego i jestem zdezorientowana :(

Otrzymujesz tak długo aż dziecko się uczy, dostajesz raz na miesiąc (w pierwszy wtorek miesiąca), teraz jest to kwota 166 eur, podobno ma być obniżony, ale na razie jest tyle
 
Do góry