reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

CO KAZDA 'CIEZAROWKA' W IRLANDII WIEDZIEC POWINNA - W trakcie tworzenia :D

AngelFire ja dostalam list od lekarza ale go nie wysylalam tylko zadzwonilam i telefonicznie mnie zapisali a potem przyslali formularz do domu.
Co do opinii o szpitalu to tez nic nie wiem i jestem ciekawa... A na kiedy masz pierwsza wizyte? U mnie to bedzie 19.tydzien, tak dlugo mi kazali czekac od zapisania :baffled:

Na Holly str. umowili mnie na 13 tc ale musialam odwolac bo bede na wakacjach wiec zaproponowala mi zmiane daty i zmiane szpitala na tzw "check out'y"jakoze mieszkam w greystones. Wybralam Szpitl w Gresytones i mam termin na 14 tydzien ciazy.Rodzic bede na Holly str. Babka kazala mi przyniesc list od GP (chyba musze poprosic o kopie mojego GP bo pierwszy list jest juz w holly) i probke moczu.
 
reklama
Ja mialam skan w szpitalu.
Nawet dosc dokladny, dobrych kilka minut.
Lekarz wszystko ladnie obejrzal, pomierzyl i nawet byl w stanie powiedziec nam czy to chlopiec czy dziewczynka.
Wyszlam zadowolona.

Tutaj ponoc jak nic sie nie dzieje, to ten 1 skan, tzw. polowkowy (po 20 tc) jest jedynym w czasie calej ciazy.
 
Ja mialam skan w szpitalu.
Nawet dosc dokladny, dobrych kilka minut.
Lekarz wszystko ladnie obejrzal, pomierzyl i nawet byl w stanie powiedziec nam czy to chlopiec czy dziewczynka.
Wyszlam zadowolona.

Tutaj ponoc jak nic sie nie dzieje, to ten 1 skan, tzw. polowkowy (po 20 tc) jest jedynym w czasie calej ciazy.

Dokładnie, potem już tylko położna i GP badają dzidzię dotykiem:-D. Ja ze skanu tego powtórzonego byłam zadowolona, wszystko ładnie było widać (no oprócz płci, bo dzidź się wstydził:-D:-D:-D)
 
Ja mialam skan w szpitalu.
Nawet dosc dokladny, dobrych kilka minut.
Lekarz wszystko ladnie obejrzal, pomierzyl i nawet byl w stanie powiedziec nam czy to chlopiec czy dziewczynka.
Wyszlam zadowolona.

Tutaj ponoc jak nic sie nie dzieje, to ten 1 skan, tzw. polowkowy (po 20 tc) jest jedynym w czasie calej ciazy.

Moj pierwszy scan mialam dokadnie w 20tyg. ciazy, czasami niektorym wypada w 19 tyg., to wszystko zalezy od terminow w szpitalu.
Najczesciej, jak ciaza przebiega prawidlowo, wykonywany jest jeszcze jeden scan w szpitalu pod koniec ciazy, przed samym terminem rozwiazania.

Rzeczywiscie, po 20 tyg. szpital oferuje juz tylko kontrolne wizyty u pielegniarek lub u lekarza (wszystko zalezy od historii ciazy i stanu zdrowotnego mamusi).

Jak dobrze, ze do naszego GP, czy ginekologa na scan chodzimy duzo duzo duzo czesciej:tak:.
 
Ja właśnie nie wiem od czego to zależy, kiedy kto trafi na pierwsza wizytę:-(. Ja do lekarza zgłosiłam się w 8 tygodniu, na wizytę w szpitalu czekałam równe 3 miesiące i mieliśmy tylko jeden skan (bo ten pierwszy to beznadziejny był) i nam poprawiali po tygodniu. A niektóre z Was czekały z miesiąc. Nie rozumiem o co tu chodzi.

Angel to może istnieje szansa, że na jeszcze jakiś skan się załapiesz:-D:-D:-D
 
dziewczyny co do terminu scanu to zależy od GP ja powiedziałam ze mnie brzuch boli to zapisał mnie na wizyte chyba w 17 tygodniu a jak jest wszystko ok to 20
 
reklama
Mam szybkie pytanie do mam, ktore juz rodzily w Irlandii. Otoz jak to jest z ciązą przenoszona? Czy czekają dwa tygodnie po terminie, czy beda wywolywac?
Moj GP kaze czekac, szpital nie wyznaczyl mi kolejnej wizyty, wiec sama sie do nich wybiore (jak narazie 4 dzien jestem przeterminowana).
Jako ze oni nie robia w czasie ciazy badania ginekologicznego to czy zrobią masaż szyjki? A moze tylko oxy?
 
Do góry