reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

co już potrafią nasze dzieciaczki ... ?

Ja też sadzam.....maly zrobi czasem kupkę a przed kąpielą zawsze siusiu....wysadzam go po kilka razy..........na razie tylko woła że chce zejść:-D:-D:-D.......chociaz jak go dziisaj posadizlam to mówil ssssss ale nic nie zroibl
 
reklama
wiktor jest sadzany na nocnik od kad zaczol siedziec porzadnie sam, codziennie rano po przebudzeniu robi siusi i w ciagu dnia kupke do nocnika, tak sie przyzwyczail robie nia kupy na nocnik ze nie zrobi do pieluchy i bardzo sie meczy gdy nie mamy nocnika ze soba, ale wolac nie wola , gdy widze ze zaczyna sie meczyc to sadzam go na nocnik i robi bardzo szybko.
 
Ja dopiero zaczynam sadzac na nocnik i poki co z marnym skotkiem maly wrzeszczy jak poparzony i zeslizguje sie z nocnika na czworaki. Podaje mu zabawki zeby go czyms zajac i to ja wolam ssssssssss:-D
 
My to nawet jeszcze nie posiadamy w domu nocnika :-) Myśle ze dziecko poniżej roczku jest za małe zeby siusiało do nocniczka, nawet nie umie kontrolować swoich potrzeb. Poleca sie sadzania na nocniczek ok 18 miesiąca
Wiem wiem, dziecko musi sie przyzwyczaić do siadania, zeby sie nie bało itd. Poprostu nie myślałam wczesniej o nocniku.
Właśnie zamierzam w tym tygodniu kupić nocniczek:-)
 
u nas wiktoria tez dosyć szybko była wysadzana na nocnik, przez jakis czas codziennie rano robiła kupke, teraz zawsze po przebudzeniu siedzi...

raz siostra pilnowala małą i ona jej przyniosla nocik, posadziła ją i zrobiła siusiu- byc może to był tylko przypadek...:-)

po każdym posadzeniu na nocnik wiki bije sobie brawo jak coś zrobi:tak: i bardzo sie z tego cieszy:-) albo pokazuje że nie ma:tak:
 
Myśle ze dziecko poniżej roczku jest za małe zeby siusiało do nocniczka, nawet nie umie kontrolować swoich potrzeb. Poleca sie sadzania na nocniczek ok 18 miesiąca


Oj wydaje mi się ze 18 miesięcy to trochę za późno, nie chce nikogo pouczać i przekonywać, ale moja koleżanka nie sadzała syna na nocnik, stwierdziła ze jest za mały i jak będzie bardziej rozumny to sam będzie wiedział ze trzeba robić na nocnik:szok:, no i finał był taki ze mały za nic w świecie nie chciał siadać na nocnik był już dzieckiem chodzącym wiec bez problemu zachodził z niego no i ma 2,5 roku i nadal chodzi z pampersem:baffled:. Ja Michała zaczęłam sadzać jak umiał usiąść, początki były straszne:wściekła/y:, płacz krzyk jak by go żywym ogniem przypalali, ale jeszcze nie umiał chodzić ciężko było mu zejść wiec siedział 3 dni i się przyzwyczaił, takie małe dziecko łatwiej jest przekonać do nocnika, teraz nocnik jest naturalną rzeczą i szczerze mały najlepiej się na nim bawi :tak:hehe
 
reklama
U nas nocnik parzy.Mały usiądzie ale zaraz z niego schodzi.No nic jeszcze mu odpuszczę ale na wiosnę bierzemy się ostro do roboty:-D:-D:-D
 
Do góry