reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

CLO/duphaston/luteina/bromergon i inne farmakologiczne wspomagacze staranek...

Po ilu cyklach z CLO zaszlas w ciaze??


  • Wszystkich głosujących
    28
  • Ankieta zamknięta .
hej dziewczyny
zobaczylam ten watek i postanowilam sie odezwac
mam w domu dwa cale opakowania luteiny ( tata waznosci 4 i 7 20120) moze ktoras bylaby zainteresowana?
 
reklama
Dzieki za kciukasy:-)
napewno sie odezwe jutro po tescie:-)
dziwna ta@ w tym cyklu,jak nie chcialam to byla 100% ,a jak chce bo chce tabletki to takie nic przylazlo:baffled:no naprawde zwariowac idzie:no:
 
Mama05 Metformax jest na recepte. On ma działac na przysadkę mózgową i w rezultacie "naprawic" problem z owulacją. Z tego co wiem CLO działa na teraz, w momencie przyjmowania. A metformax ma działac na przysłośc. Wkońcu nie trzeba bedzie brac nic na stymualcje, bo owulacja będzie naturalnie. U mnie teraz nawet pęcherzyk sam pękł, a wczesniej dostawałam Pregnyl. Także metformax spełnia swoją rolę.
 
Heh termin @ mam teoretycznie na jutro. Ale owu miałam przesunięte o 5 dni więc i @ pewnie się przesunie, poza tym wciąż biorę luteinę (nie przerywałam) Bo lekrz najpierw kazał sprawdzić czy w ciąży nie jestem bo wtedy mam ją brać cały czas.
 
Luknijcie na mój wykres proszę: trzeci - 28dni

Dodam że ostatnio częściej sikam. Zawsze sikałam 4-5 razy na dzień a teraz minimum 10 razy.

jak na moj gust to owulacja byla 25 lutego, czyli kilka dni temu... za wczesnie by cokolwiek powiedziec. ten spadek 1 marca, to moze byc implantacja ale nie musi. Ciazy z temperatury niestety nie da sie wyczytac. Dopiero utrzymujaca sie temperatura w terminie @ i po nim moze swiadczyc o fasolce ale wczesniej nic powiedziec nie mozna.
A jak dlugie masz cykle z reguly?

buziam :)
 
jak na moj gust to owulacja byla 25 lutego, czyli kilka dni temu... za wczesnie by cokolwiek powiedziec. ten spadek 1 marca, to moze byc implantacja ale nie musi. Ciazy z temperatury niestety nie da sie wyczytac. Dopiero utrzymujaca sie temperatura w terminie @ i po nim moze swiadczyc o fasolce ale wczesniej nic powiedziec nie mozna.
A jak dlugie masz cykle z reguly?

buziam :)


nie do konca tak jest. mnie uczono,że ciaze można wyczytac z temperatury przed terminem spodziewanej miesiaczki..... jesli po owulacji podwyzszonam temperatura sie utrzymuje moze to oznaczac ciaze. oczywiscie nie jest to jedyny objaw ale na zajeciach przedstawiono mi wiele wypowiedzi kobiet, ktore bardzo uwaznie pilnuja kalendarzyka i jest to ich jedyna metoda antykoncepcji, ze wiedziały jeszcze przed momentem kiedy wykrył test, że sa w ciazy. ale tzreba miec bardzo regularne cykle i byc bardzo wsluchanym w siebie.
 
kasik tak zaczelam czytac o tym metaformax czy cos takiego i jest napisane cytuje ulotke:
Preparat stosuje się przede wszystkim w cukrzycy typu 2, szczególnie zaleca się jego go u osób otyłych z upośledzonym metabolizmem lipidów, w przypadkach braku skuteczności leczenia za pomocą diety i aktywności fizycznej. Lek można podawać w terapii skojarzonej z insuliną lub innymi doustnymi lekami przeciw cukrzycowymi, pod warunkiem przestrzegania przeciwwskazań. Dopuszcza się możliwość stosowania go razem z insuliną także w przypadku cukrzycy młodzieńczej o chwiejnym przebiegu.
Ciekawe jaki ten lek ma wplyw na dobry cykl. Ale jesli chodzi o chudniecie to tez by mi sie przydal:)
 
reklama
nie do konca tak jest. mnie uczono,że ciaze można wyczytac z temperatury przed terminem spodziewanej miesiaczki..... jesli po owulacji podwyzszonam temperatura sie utrzymuje moze to oznaczac ciaze. oczywiscie nie jest to jedyny objaw ale na zajeciach przedstawiono mi wiele wypowiedzi kobiet, ktore bardzo uwaznie pilnuja kalendarzyka i jest to ich jedyna metoda antykoncepcji, ze wiedziały jeszcze przed momentem kiedy wykrył test, że sa w ciazy. ale tzreba miec bardzo regularne cykle i byc bardzo wsluchanym w siebie.

hmm... a mnie uczono inaczej :> :) i zaufam swojej wiedzy, z calym szacunkiem dla Ciebie. A gdzie chodzilas na te zajecia i kto je prowadzil?
Ja po prostu jestem typ ufajacy nauce najbardziej. ;-)
Chodzi mi o to, ze przed terminem @ patrzenie na wykres w celem wykrycia ciazy... rownie dobrze moznaby z fusow wrozyc. Wazne, zeby temperatura nie spadla na dluzej niz 1 dzien ponizej granicy (spadek lub wzrost na 1 dzien moga ALE NIE MUSZA) oznaczac implantacje. O jakims prawdopodobienstwie na podstawie temperatury mozna mowic dopiero od dnia spodziewanej miesiaczki. No tak obiektywnie. Wczesniej to wszystko moze sie zdarzyc przeciez i nie ma co sie nieporzebnie nakrecac :)



A tak a'propos:

Z fertility friend ich wnioski po analizie wykresow (a do analizu maja do dyspozycji ponad 100 tysiecy wykresow):

We conducted a statistical analysis of charts on FertilityFriend.com to find out if the average temperature just after ovulation (before a pregnancy test would turn positive) has any correlation with the chance of pregnancy.
We also ran a subsequent study to find out if the size of the temperature rise has any direct bearing on the chance of pregnancy.
The conclusion for both cases is that we do not see any direct correlation. It is well possible that pregnancy may be more influenced by other factors.
The immediate post-ovulation temperature is related to the level of progesterone secreted by the corpus luteum. Progesterone is needed to prepare the lining of the uterus for implantation of a fertilized egg. These physiological reasons may lead you to wish for high temperatures and a large rise, however it may not be the deciding factor in most cases.



Jesli ktoras z Was ma problemy z angielskim, to chetnie przetlumacze :) ale jutro wieczorkiem.
 
Ostatnia edycja:
Do góry