reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

CLO/duphaston/luteina/bromergon i inne farmakologiczne wspomagacze staranek...

Po ilu cyklach z CLO zaszlas w ciaze??


  • Wszystkich głosujących
    28
  • Ankieta zamknięta .
Witaj dominiko88, my sie chyba znamy z watku starajace sie 2008 :tak:

Co do duphastonu to on reguluje cykle ale nie wywoluje owulacji, duphaston ewentualnie podtrzymam ciaze :tak:
Na wywolanie owulacji jest np. Clomid ale dostepny tylko na recepcje...
Pozdrawiam i zapraszam na watek STRARANIA SIE-WATPLIWOSCI jest tam wiekszosc dziewczyn z watku STARAJACE SIE 2008 :-)
co do podtrzymania ciązy to tak jest to nie do końca,gdyż jak ciąża ma byc to będzie nawet bez zażywania tego leku ale napewno pomaga w zagnieżdżeniu się zarodka.ja zażywam na uregulowanie @ ale także jako wspomagacz zagnieżdzenia sie zarodka,lekarze tez mówią ze podtrzyma ciąże ale niejestem co do tego pewna ja 2 lata temu byłam w ciązy zażywałam duphaston no i ciąża mimo wszystko obumarła!!!!być może za małą dawke ale niewiem czy to ma znaczenie?!
 
reklama
Mam jeszcze jedno pytanie:
Czy któraś z Pań wie może i potrafi mi wytłumaczyć jak działa Duphaston??? Biorę go na wyregulowanie cykli i ciekawi mnie jak on dokładnie działa... Tzn. czy np. wywołuje owulację... Gapa ze mnie bo nie spytałam o to mojej lekarki a następną wizytę mam dopiero za jakiś czas. Tak więc bardzo proszę o odpowiedź.
Pozdrawiam

"Lek o wybiórczym działaniu progestagennym, aktywny po podaniu doustnym, o aktywności zbliżonej do podawanego parenteralnie progesteronu. Progestagenne działanie ujawnia się w obrębie endometrium i szyjki macicy oraz pochwy. Dydrogesteron nie hamuje owulacji, nie wykazuje działania termogennego. Dołączenie dydrogesteronu do estrogenowej terapii zastępczej wywołuje przemianę wydzielniczą błony śluzowej macicy poddanej uprzednio działaniu estrogenów, zmniejszając w ten sposób ryzyko przerostu i/lub nowotworu endometrium związane ze stosowaniem samych estrogenów. Dydrogesteron nie wpływa na stężenie frakcji lipidowych i lipoprotein we krwi, dzięki czemu nie znosi korzystnego działania estrogenów. Nie wykazuje właściwości maskulinizujących, wirylizujących, kortykoidowych ani anabolicznych. Po podaniu doustnym szybko wchłania się z przewodu pokarmowego. Około 63% dawki jest wydalane z moczem, cała dawka jest wydalana w ciągu 72 h. Głównym metabolitem dydrogesteronu jest 20a-dihydrodydrogesteron (DHD). T0,5 wynosi 5-7 h dla dydrogesteronu, 14-17 h - dla DHD."
 
Witaj dominiko88, my sie chyba znamy z watku starajace sie 2008 :tak:

Co do duphastonu to on reguluje cykle ale nie wywoluje owulacji, duphaston ewentualnie podtrzymam ciaze :tak:
Na wywolanie owulacji jest np. Clomid ale dostepny tylko na recepcje...
Pozdrawiam i zapraszam na watek STRARANIA SIE-WATPLIWOSCI jest tam wiekszosc dziewczyn z watku STARAJACE SIE 2008 :-)

Witaj Lilu19 :-) Rzeczywiście, ja Ciebie również pamiętam z wątku Staraczek :tak: Dziękuję za poradę w sprawie Duphastonu oraz za zaproszenie do wątku, na pewno tam zajrzę :tak:

sawi dziękuję za udzielenie mi odpowiedzi. pozdrawiam serdecznie :-)

Elżbietko, dziękuję za tak fachowe wyjaśnienie :-)
 
mi pomógł na tyle, ze napewno mam owulacje , piękne pękające pęchrzyki, biore go 3 m-c , jednak w ciże nie zaszłam, moze to wina słabego nasienie meza
 
Ja mam synka 3letniego po roku przygody z clo(przerwy 2-3miesięczne w clo były bo miałam torbiele więc musiałam przerywać kurację)Teraz 2lata prawie staram się o dziecko i nic.Bez clo nie miałam w ogóle owu a z nim coś tam rośnie.
 
Ja jestem na razie po I. cyklu z Clo. Generalnie nie mam problemów z owulacją. Lekarka przepisała mi Clo z uwagi na planowaną inseminację. Po Clo miało być kilka pęcherzyków, a tym samym większe szanse na powodzenie zabiegu. Niestety miałam tylko 1 pęcherzyk:-( Od jutra zaczynam kolejny cykl z Clo w zwiększonych dawkach. Mam nadzieję, że tym razem się uda.
A jak się czujecie po Clo?
 
ja bralam Clo 4 cykle, mialam owulacje ( w jednym cyklu mialam az 3 pecherzyki :tak: ) ale niestety nie udalo mi sie zaciazyc, teraz czekam na Hsg i po tym badaniu znowu dostane Clo na 2 cykle....

Anulka- ginkolodzy nie zalecaja wiecej niz 6 cykli z Clo, a ty bralas rok Clo bezprzerwy ? :szok:
 
reklama
ja czuje sie ok, nie mam zadnych objawów skutków ubocznych, mam jedynie powiekszony poziom hormonow, prolaktyna i wysoki progesteron, ale niewiem czy to ma zwiazek z clo
 
Do góry