reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

CLO/duphaston/luteina/bromergon i inne farmakologiczne wspomagacze staranek...

Po ilu cyklach z CLO zaszlas w ciaze??


  • Wszystkich głosujących
    28
  • Ankieta zamknięta .
Ja na clo i luteinie 2 cykl. Lekarz kazał brać od 5 do 9 dc i pęcherzyk ładnie urusł a czy pękł to nie wiem bo byłam na wczasach i nie miałam monitoringu. :happy:
W tym cyklu biorę od 3 do 7 dc a w drugiej fazie luteina.
Może teraz się uda :confused:
 
reklama
a mam pytanie...
czy do CLO oprócz Duphastonu brałyście jeszcze jakąś kombinację leków?

ja dostałam taką: Clostilbegyt, Bromergon i Dexamethason


Lila ja bromergon brałam jeszcze przed leczeniem CLO. Bromergon brałam na zbicie prolaktyny ... a czy Twój lekarz zrobił Ci badanie PRL że bierzesz bromek :confused:
Clo brałam od 2 do 6dc ... monitoring w połowie cyklu, zresztą zerknij na mój ostatni wykres ;-) pęcherzyki były ładne ... no i BA bliźniaki :-D

życzę powodzenia i mocno trzymam kciuki :tak:
 
Lila - prawdopodobnie nawykowe, ale jeszcze się okaże.

Kajunia - ja też brałam teraz od 2 do 6 dc i jak poszłam w 10 dc to się lekarz śmiał, że "już po ptokach" bo owu już była. Teraz chyba zmienię na 5-9 bo jak mam mieć owu jeszcze podczas @ to to się z celem mija.

buzi@k - czemu 3-7 dc?
 
a mam pytanie...
czy do CLO oprócz Duphastonu brałyście jeszcze jakąś kombinację leków?

ja dostałam taką: Clostilbegyt, Bromergon i Dexamethason

Lila ja bromergon brałam jeszcze przed leczeniem CLO. Bromergon brałam na zbicie prolaktyny ... a czy Twój lekarz zrobił Ci badanie PRL że bierzesz bromek :confused:

To pewnie miało być pytanie do mnie a nie do Lili :tak:
Kajunia ja teraz nie biorę żadnych leków. Tę kombinację dostałam, jak się staraliśmy z mężem o dziecko i prawie 1,5 roku starań było bezowocnych, bo albo długie nieregularne cykle, albo zatrzymanie @ i jej wywoływanie albo cykle bezowulacyjne :-(Ja te leki dostałam tylko na 1 cykl. Z tego co pamiętam, bo to było pod koniec 2005 r, Bromergon i Dexamethason brałam od początku cyklu, Clo od 5 dc. Bromergon chyba tylko przez 10 dni a Dexa do końca cyklu. Ten Dexamethason zdaje się miał działać "ochronnie", ale już nie pamiętam co konkretnie miał robić. Wiem tylko, że to steryd. Po Bromergonie czułam się paskudnie, za to Clo zadziałało, bo na owu tak mnie bolał jajnik jak nigdy.
No i nam się udało się w pierwszym cyklu :tak:
Nie wiem, czy taka kombinacja leków, jaką zapisał mi lekarz jest dobra. Do tego gina chodzę już od prawie 14 lat i miałam okazję doświadczyć, że jego diagnozy są słuszne, więc i nie mam powodu mu nie ufać. Choć zdaję sobie sprawę z tego co to za leki i jak to się może skończyć. Dziś byłabym ostrożniejsza, ale te prawie 2 lata temu tak bardzo chciałam mieć dziecko, że ewentualne skutki uboczne wliczałam w "koszta".
Za rok znów się będziemy starali o dziecko i mam nadzieję, że pójdzie nam szybciej i łatwiej. No i mam cały rok na poznanie swojego organizmu. Choć po trzeciej @ od porodu widzę, że łatwo nie będzie, bo cykle znów zaczynają być nieregularne...

się rozpisałam, sorki :zawstydzona/y:
 
Witajcie!!
Podobnie jak Wy biorę luteinę i clo na wywołanie owulacji juz któryś z rzędu cykl.Po ostatniej luteinie mija 11 dzien i nie mam okresu,dzis zrobiłam test -jest ujemny,czy ktos był w podobnej sytuacji? w poniedziałek mam wizytę i usg,trzymajcie kciuki!!
 
buzi@k - czemu 3-7 dc?

Mi gin kazał brać od 5 do 9 dc i tak też brałam, ten cykl chciałam trochę skrócić i zaczęłam brać wcześniej i przez roztargnienie zaczęłam dopiero w 3 dc:-)
Dzisiaj mam 7 dc i o dziwo kują mnie jajniki a do owu jeszcze dużo czasu :dry:
 
Hmm, czyli to nie takie pewne, ze przy CLO owu jest w 14 dniu i ze testow owu juz robic przy CLO nie trzeba, a tak mi mowil moj gin :/ Ja dzis dostalam okres :/
Kajunia, fantastycznie!! Blizniaki!!:-)
 
Hmm, czyli to nie takie pewne, ze przy CLO owu jest w 14 dniu i ze testow owu juz robic przy CLO nie trzeba, a tak mi mowil moj gin :/ Ja dzis dostalam okres :/

moim zdaniem nie ma takiej pewności. ja brałam CLO od 5-9 dnia a owu miałam w 16 czy też 17 dniu cyklu. ja testy robiłam.
 
reklama
Do góry