reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

CLO/duphaston/luteina/bromergon i inne farmakologiczne wspomagacze staranek...

Po ilu cyklach z CLO zaszlas w ciaze??


  • Wszystkich głosujących
    28
  • Ankieta zamknięta .
reklama
Witam wszystkich. Jestem nową użytkowniczką forum Baby Boom. Od kilkunastu miesięcy staramy się z mężem o dzidziusia, nietety nie wychodzi. Biorę od trzech miesięcy duphaston od 16 dnia cyklu przez 10 dni. Na razie nic nie pomaga. Najdziwniejsze jest to że brzuch mi się powiększył.Miałam nadzieję, że ...ale to niemożliwe bo regularnie dostaję miesiączki. Piszę dlatego, bo nie wiem już co o tym wszystkim myśleć. Pomóżcie, proszę
 
hej.

Bralam tez duphaston jak dla mnie zloty srodek watpie aby bez niego nasza Marie z nami dzis byla.Wczesniej tez b.dlugo stralismy sie o potomstwo wiec sie nie martw wam tez sie uda.Czasami natura kobiety potrzebuje troche wiecej czasu.Najwazniejsze niepoddawac sie a no i nic na sile ,czlowiek niemoze byc zestresowany bo nic z tego- tak mnie sie przynajmniej wydaje.A i co do duphastonu mysle ze pomoze bo duzo czytalam po roznych forach na temat tego leku i wielu kobietom juz on pomogl np.mnie.A jak masz zalecane brac oralnie czy dopochwowo?
Trzymam kciuki i glowa do gory najwazniejsze myslec pozytywnie.
pozdrawiam goraco
 
Duphaston biorę doustnie. Wcześniej nie miałam w ogóle owulacji, ani miesiączki. Nie mam pojęcia czy coś się teraz zmieniło. Zaczynam niestety tracić nadzieję. Pewnie to złe samopoczucie wpływa na mój organizm.
 
wepka witaj :-)

ja też jestem pożaraczem duphastonu ;-)
o dziecko staraliśmy się 19 miesięcy :zawstydzona/y: duphaston brałam od 3 miesięcy przed zajściem w ciążę i biorę go nadal :tak:

życzę powodzenia :-)
 
witam wszystkich bardzo serdecznie. podobnie jak wiele osób tu zarejestrowanych jestem kobietą, która spodziewa sie małego człowieka. jestem obecnie w 20 tyg ciąży i trochę już świruje - bo jest to lęk pomieszany z radością!!! wczoraj lekarz przepisał mi Luteinę ponieważ miewam bóle brzucha - i to mnie bardzo martwi. niby nic sie nie dzieje ale moje wcześniejsze przykre doświadczenie spowodowało ze teraz trochę panikuje. i stąd moje pytanie: czy ktoś wie czy luteina w tym tygodniu ciąży nie spowoduje jakiegoś niepotrzebnego zagrożenia. z waszych wypowiedzi wywnioskowałam, że najdalej do 20 tyg należy ją brać. ja jednak dopiero teraz zaczęłam wiec czy to nie za późno i dawka 2razy po 2-e tabl. to nie za dużo?

czekam z niecierpliwością na odp. pozdrawiam
 
Czesc!
Mam nadzieje, ze takiego pytania jeszcze nie bylo, jak bylo to mnie nakierujcie, bo ja nie znalazlam:zawstydzona/y:

Mam juz jednego synka, w grudniu mialam zabieg - pusty pecherzyk ciazowy. Od 4 m-cy sie staramy, to jest moj 4 m-ac staran. Od poczatku mierze tempke, obserwuje sluz, robie testy owu - i tak powstaja kolejne nie przynoszace nic wykresy:-( Owu jest, bo testy pozytywne, a ciazy brak:-( Zdaje sobie sprawe,ze sa dziewczyny starajace sie dluzej, ale wiecie jak to jest, jak sie chce:sick: No i mam takie pytanko. Bylam ostatnio u gina i przepisal mi od nastepnego cyklu CLO od 5-9 dc, a pozniej duphaston 16-25 dc, tyle,ze bez zastrzyku i monitoringu, no i tez bez innych badan wczesniej, chodze do niego od zawsze z malymi przerwami. Powiedzcie mi czy rzeczywiscie na CLO zachodzi sie szybciej w ciaze??Czy mozna ciagnac kuracje na CLO i nie zachodzic i tak?? Owu mam zawsze pozno, w tym miesiacu testy owu wychodza negatywne,ale nie wiem czy nie za pozno je zaczelam robic, bo klucie jajnika jak co miesiac bylo czy owu w tym miesiacu brak?:-(. Dzis mam 21 dc, a cykle po poronieniu 35, 28, 30 - prawidlowe byly tylko 3, bo krawilam az 3,5 m-ca:szok::no: I jeszcze jedno pytanko, robicie gdzies w necie wykresy albo w domu?? Znacie sie na tym?? Bo jak tak, to bym Wam udostepnila moje na 28 dni i moze moglybyscie cos powiedziec o tym cyklu, ktory mi nic nie mowi ??
Przepraszam, ze od razu tyle pytan, ale jest mi smutno juz, zreszta wiecie jak to jest napewno :-(
buzka!
 
Hej. J atez mialm bez monitoringu..i woem że owu mam..dostałam CLO i duphaston brałam 3 msc..teraz jestem bez..nic mi nie pomógł.
Mam nadzieję ze u Ciebie w 1 cyklu brania CLO przyniesie efekt!! :tak:

Udostępnij wykresik ja też amm na 28 :-)
 
reklama
witaj
u mnie podobnie jak u madziujki CLO brałam 3 cykle pod rzad jak widac bez efektów tyle ze ja miałam pełen monitoring i zastrzygi z pregnylu
CLO ma za zadanie spowodować/przyśpieszyc wzrost pecherzyków no i owu
powodzonka Ci życzę
 
Do góry