reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

CLO/duphaston/luteina/bromergon i inne farmakologiczne wspomagacze staranek...

Po ilu cyklach z CLO zaszlas w ciaze??


  • Wszystkich głosujących
    28
  • Ankieta zamknięta .
to ja trochę bardziej optymistycznie niż dziewczyny przede mną :tak:
zaciążyłam w pierwszym cyklu brania CLO :tak: nie monitorowałam pęcherzyka (akurat były święto i weekend), ale posiłkowałam się testami owu

powodzenia! :tak:
 
reklama
A ja mało optymistycznie i z przestrogą.
Nie wolno brać clo bez monitoringu- trzeba widzieć jak pęcherzyk- ewentualnie pęcherzyki rosną i przede wszystki czy pękają i nie przekształcają sie w torbiele.
PO za tym nie wiem w jakim jesteś wieku ale warto zbadać w 2dc FSH z krwi i dopiero po wyniku zdecydować czy wolno stymulować
Po trzecie co powoduje ścieńczenie endometrium śluzówki macicy i wielu ekspertow uważa,ze dobrze jest go brać od 2-6 dc.
Po czwarte można go brać do 6 cykli i jeśli efektu brak przejść na gonadotropiny.

A w ogóle to jeśli lekarz zleca Ci clo bez monitoringu to może warto go zmienić
 
Lila witaj

Ja CLO brałam 3 cykle (w trzecim-ostatnim ... dawka 2x1) zaciążyłam :tak: zawsze miałam monitoring !!!
Cykle miałam zawsze co 31dni i od 18dc byłam na duphastonie 2x1.
W ciążę zaszłam po 19 miesiącach starań o długo wyczekiwaną ciążę :-).
Życzę powodzenia :tak:
 
Dziekuje Wam dziewczyny za odpowiedzi, czyli roznie to bywa, niestety:wściekła/y:

Madziujka napisalam na priv;-)
Kajunia i blizniaki jeszcze, super!!:tak::-)
Leyna, dajesz mi nadzieje...
Anusieńka - ja wlasnie mam brac CLO na poczatku cyklu przez 4 dni tylko, wlasnie czytalam gdzies, ze trzeba monitorowac, ten moj gin ma rozne odpaly, ale jak mialam problemy i to powazne po poronieniu to uratowal mi zycie i zatrzymal te krwotoki w koncu. Ja mam 25 lat, a co to jest FSH??? No wlansie on bez zadnych badan wczesniej w zasadzie:confused: Najlepiej by bylo gdybym teraz zaszla i nie musiala tego brac:cool2: ale nawet nie wiem czy mialam teraz owu, bo sie nie znam do konca na tych wykresach, Madziujka licze na pomoc w tej kwestii;-)
Sreberko - ja Tobie rowniez:tak:Dzieki!
 
Aaa i mialam pytac, czy jak nie ma owu to tempka tez rosnie w gore w drugiej fazie cyklu??
 
To ja też się dopisze - Clo biorę od tego cyklu ale z monitoringiem. Brałam od 2 do 6 dnia cyklu i pęcherzyk pękł w 9 dc. jestem bez duphastonu bo źle się po nim czułam. Teraz czekam na wyniki. Staram się z przerwami od 3 lat ( w tym czasie miałam 5 poronień)ale nadal patrzę optymistycznie bo inaczej chyba bym kota dostała :laugh2:
Co do tempki to nie mam pojęcia, bo ja jestem sklerotyczka i nie mam samozaparcia do prowadzenia wykresu. A co do lekarza to może lepiej się skonsultować z innym.

Trzymam za Ciebie kciuki Lila :tak:
 
a mam pytanie...
czy do CLO oprócz Duphastonu brałyście jeszcze jakąś kombinację leków?

ja dostałam taką: Clostilbegyt, Bromergon i Dexamethason
 
Acha i jeszcze mialam Wam napsiac, ze ja juz chyba u wszystkich ginow w miescie bylam i ten jest najlepszy:confused: Jest jeszcze jeden, ale przyjmuje prywatnie, duzo kasy bierze :/

Shiraaine - a jakie sa przyczyny poronien?? Przytulam do serducha i trzymam kciuki!!
Leyna, ja mam tylko duphaston i wlasnie CLO (Clostilbegyt)

Lece z synkiem na plac zabaw.
 
reklama
Do góry