reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

CLO/duphaston/luteina/bromergon i inne farmakologiczne wspomagacze staranek...

Po ilu cyklach z CLO zaszlas w ciaze??


  • Wszystkich głosujących
    28
  • Ankieta zamknięta .
dziewczyny czy któraś może mi powiedzieć jakie jest wskazanie do wzięcia duphastonu????

Mam cykle co 28 - faza lutealna trwa więcej niż 12 dni, ale badałam progesteron w 20 dniu cyklu ( teoretycznie 7-8 ) dni po owulacji i mam wynik 7,6.
Na wyniku napisane jest że to w normie, ale na normach Elżbietki że ma być .> 10.

Czy to moze być jakaś niedomoga i kiedy lekarz zleca ten duphaston?
Ja wynik zrobiłam sobie z własnej inicjatywy- gin nie kazał.
 
reklama
axxa pisze:
anusieńka
Mam cykle co 28 - faza lutealna trwa więcej niż 12 dni, ale badałam progesteron w 20 dniu cyklu ( teoretycznie 7-8 ) dni po owulacji i mam wynik 7,6.
Na wyniku napisane jest że to w normie, ale na normach Elżbietki że ma być .> 10.
sprawdź dokładnie jednostki... ja tak się raz nabrałam...
podaję link do bociana z normami
www.nasz-bocian.pl/modules.php?name=FAQ&myfaq=yes&id_cat=4&categories=Wyniki+Bada%F1#34
Czy to moze być jakaś niedomoga i kiedy lekarz zleca ten duphaston?
jeżeli wynik masz w normie to Ci nie potrzeba sztucznego progesteronu bo masz swój własny...
ja biorę duphaston bo progesteron mam bardzo niziutki...poniżej dolnej granicy...



No z tych norm wynika ze o.k., u mnei na wyniku też faza lutealna od 6 ng/ml ale u Elżbietki 10 ng/ml.
skąd te różnice?????
 
axxa pisze:
No z tych norm wynika ze o.k., u mnei na wyniku też faza lutealna od 6 ng/ml ale u Elżbietki 10 ng/ml.
skąd te różnice??
powiem Ci szczerze że nie wiem.. zaraz poszukam w ulubionych ... to mozr znajde jeszcze jedna stronkę z normami... nie pamiętam czy zapisywałam....
ale i tak masz bardzo ładny progesteron...:)

martwię się bo to dolna granica normy i wystąpiło 2 dniowe plamienie w 20 d.c. dziś już go nei ma ale może to zarodek się nie mógł zagnieździć.
I tyle z tego Pregnylu i moniotringu bedzie , że nic..............
 
anusieńka , widzisz,  z tymi normami to jest tak: co laboratorium to norma. ja swoje spisywałam z ksiązki endokrynologia ginekologiczna. na moim ostat wyniku normy fazy poowulacyjnej wynosza 3,34-25,56. napewno wiele źródeł mówi ze jeżeli jest poniżej 3, to oznacza ze nie było owu.

u mnie w chyba 69 dniu progest był 2,05. to i tak wiecej niz wczesneij, bo byo ponizej 1 nawet ::)
 
Elżbietka pisze:
anusieńka , widzisz,  z tymi normami to jest tak: co laboratorium to norma. ja swoje spisywałam z ksiązki endokrynologia ginekologiczna. na moim ostat wyniku normy fazy poowulacyjnej wynosza 3,34-25,56. napewno wiele źródeł mówi ze jeżeli jest poniżej 3, to oznacza ze nie było owu.

u mnie w chyba 69 dniu progest był 2,05. to i tak wiecej niz wczesneij, bo byo ponizej 1 nawet ::)

czyli 7 to trzeba się cieszyć????????????
 
axxa pisze:
sztuczny progesteron nie jest wykrywalny w badaniach krwi...a m/ój własny to 0,62 ng/mL i dlatego dziś mi zmieniła na LUTENYL... czyli cos w rodzaju duphastonu ale silniejszy...

no tak jesli to progesteron II fazy to dzieciatko nei ma szans na zagnieżdżenie- dobrze że dostałaś coś mocniejszego - i w tym miesiącu się zagnieździ.
Elżbietko i Axuniu  życzę Wam zostania mamuniami jak najszyyyyyyyybciej!!!
 
reklama
anusieńko... to my poprosimy o masę fluidków... Ty akurat dowiesz się że jesteś mamusią... a u mnie po paru dniach przytulanki...:):)
 
Do góry