reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

CLO/duphaston/luteina/bromergon i inne farmakologiczne wspomagacze staranek...

Po ilu cyklach z CLO zaszlas w ciaze??


  • Wszystkich głosujących
    28
  • Ankieta zamknięta .
anusieńko,
Duphaston to progestagen, czyli sztuczny progesteron, luteina to progesteron mikronizowany. Progesteron w preparacie Luteina jest syntetycznie otrzymywanym naturalnym hormonem ciałka żółtego jajnika. Progesteron w warunkach fizjologicznych wytwarzany jest w jajnikach, korze nadnerczy, ośrodkowym układzie nerwowym oraz przez łożysko w okresie ciąży.
różnie kobiety reaguja na te skąłdniki. ja np na luteine nie reaguje i @ nie dostaje po nie, po duphastonie owszem

duphaston : Zawarty w tabletkach dydrogesteron jest aktywnym po podaniu doustnym progestagenem wywołującym przemianę wydzielniczą śluzówki macicy

luteina
 
reklama
po prostu sztuczny progesteron (duphaston) okazal sie tym razem za słaby i lekarz zdecydował o podaniu luteiny.
daleczgo, to nie wiem...
progesteron podaje zeby błona śluzowa macicy sie pogrubiła. jak jest cienkie endometrium to nie ma @, bo nei ma z czego (@ to jest złuszczające sie endometrium ) i moge wtedy byc tylko takie brudzenia.

albo dla podtrzymania ciązy.
 
Hej dziewczyny. Ja co prawda już jestem z innego wątku ale napiszę o swoich doświadczeniach z tym lekiem. Jeśli chodzi o mnie sprawa była dość prosta, dla nas jedynym sposobem na dzidzię było IVF. Po zabiegu przepisano mi wlaśnie duphaston (i nie tylko) 3 x dziennie po jednej tabletce - brałam go do końca 3 miesiąca ( udało nam się na pierwszym podejściem !!! - a mówią, że to niemożliwe- nieprawda !!! ) Niestety lek znosiłam okropnie - to, że miałam wymioty to mało powiedziane - od świtu do później nocy mnie męczyło. Niemniej wysiłek się opłacił - sam lek uważam za dobry. To chyba na tyle. Trzymam za Was kciuki bardzo, bardzo mocno !!!
 
no niestety ostatnio badania naukowe podają ,że z tym duphastonem i wogóle preparatami progesteronu nie jest tak ciekawie i sprawa jest dyskusyjna.
poza tym trzeba w odpowiednim momencie go podać.
Niektórzy eksperci uważają ,że prawidłowa komórka jajowa=prawidłowe ciałko żółte=prawidłowa ilosć progesteronu.

cytat:
Dzień Dobry Panie Doktorze .
Mam jedno pytanko czy zbyt wczesne zażycie duphastonu przy cyklu z clostilbegyt może zakłócić owulację (cykl nie monitorowany) czy przez to może w danym cyklu nie wystąpić owulacja ?
Z góry dziękuję za odpowiedz.
odpowiedź:
Duphaston jest zbyt słabym gestgenem by zahamowac owulacje moze jednak zaburzyc wrzot endometrium prowadzac do jego desynchronizacji co moze uposledzic implantację zarodków Z poważaniem JD

i jeszcze inna odpowiedź:
Konieczności podawania progesteronu po prawidłowej owulacji nie ma, ale również nie zaszkodzi a newet może wpłynąć pozytywnie na szanse na ciążę. Zgadzam się z zacytowanym tekstem, ale wnioski są inne. Wynika z niego, że progesteronu(jakiegokolwiek) nie powinno podawać się przed owulacją, a dopiero po niej.
Nie przez całą drugą fazę cyklu endometrium jest jednakowo przygotowane do przyjęcia zarodka. Jest taki kilkudniowy przedział czasu w którym ta receptywność endometrium jest optymalna i w prawidłowym cyklu wypada on właśnie na czas w którym zarodek dociera do macicy. To kiedy się taki okres rozpocznie i skończy zależy od tego kiedy rozpoczęło się działanie progesteronu. Normalnie większe stężenia progesteronu pojawiają się po owulacji. Jeśli na siłę poda się progesteron wcześniej okres najlepszej receptywności też wypadnie odpowiednio wcześniej imoże się skończyć zanim zarodek dotrze do macicy. To jest właśnie wspomniana w cytacie desynchronizacja. Po owulacji progesteron na endometrium działą neutralnie lub pozytywnie. Pozdrawiam


Mój gin ostatnio odstąpił od podawania mi tego leku. :( :( :mad:



 
Mi luteinę zmienił na duphaston i mam go brać w 18 dc do 28 dc (cykl 30 dni) w 29 dc miałam testować a 30dc zawsze mam@... miła mi pomóc tzn. mojemu maleństwu które mogłoby sie począć..
a z resztą teraz to i tak narazie nei ważne
 
ja bralam duphaston przy wczesniejszych 3 ciążach dopiero po pozytywnym tescie
a obecnie bralam od 16-25dc zrobilam test byly II i biore caly czas 2xdziennie+acard+clexane
+acd. folicum 5mg

wierze ze teraz sie uda :laugh:
 
reklama
Do góry