reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

reklama

CLO/duphaston/luteina/bromergon i inne farmakologiczne wspomagacze staranek...

Po ilu cyklach z CLO zaszlas w ciaze??


  • Wszystkich głosujących
    28
  • Ankieta zamknięta .
co do tej mojej owulacji to moge miec 22 dc. problem moze nie tkwic chyba w owulacji tylko w tym ze mam za krótką fazę lutealną czyli tą po owulacji. tego nie wiem na 100% ale czesto sluz płodny mam własnie po 18 dc. Nie umiem tego wyjasnic ale gdybym nawet miala jakies jajeczko to i tak w ciaze nie zajde bo 7 dni to za malo. Ale czytalam juz opinie na ten temat ginekologów i to jest jakis tam rodzaj bezplodnosci zwany zbyt krótką fazą lutealną.
 
reklama
co do tej mojej owulacji to moge miec 22 dc. problem moze nie tkwic chyba w owulacji tylko w tym ze mam za krótką fazę lutealną czyli tą po owulacji. tego nie wiem na 100% ale czesto sluz płodny mam własnie po 18 dc. Nie umiem tego wyjasnic ale gdybym nawet miala jakies jajeczko to i tak w ciaze nie zajde bo 7 dni to za malo. Ale czytalam juz opinie na ten temat ginekologów i to jest jakis tam rodzaj bezplodnosci zwany zbyt krótką fazą lutealną.
tak to możliwe, ale na szczęście można to leczyć:) duphaston czy luteina brane po owulacji przez 10 dni ją wydłużą. u mnie zdarzały się owu nawet w 30 dc, tyle że lutealna zawsze była normalna, 14 dniowa
 
no właśnie sam lekarz kazał mi też w internecie poczytać o tych chorobach jakie mogę mieć miedzy innymi o PCO że moze mam te cykle bezowulacyjne. Gdy zobaczyl moj wynik progesteronu 3 ng powiedzial ze najprawdopodobniej nie jajeczkuje tylko ze jesli mialam w okolicach 22 dc prawdopodobna owulacje to progesteron chyba z wiadomych przyczyn jest niski. Tylko nie rozumiem co jest powodem tego ze np moja faza lutealna moze tak krótko trwac :-(

chyba czasami za duzo czytam w internecie o tym co moze mi dolegac
 
no właśnie sam lekarz kazał mi też w internecie poczytać o tych chorobach jakie mogę mieć miedzy innymi o PCO że moze mam te cykle bezowulacyjne. Gdy zobaczyl moj wynik progesteronu 3 ng powiedzial ze najprawdopodobniej nie jajeczkuje tylko ze jesli mialam w okolicach 22 dc prawdopodobna owulacje to progesteron chyba z wiadomych przyczyn jest niski. Tylko nie rozumiem co jest powodem tego ze np moja faza lutealna moze tak krótko trwac :-(

chyba czasami za duzo czytam w internecie o tym co moze mi dolegac
ja bym ci jeszcze radziła zrobić tą ptolaktynę z obciążeniem, bo to właśnie prolaktyna może blokować owu, ja odkąd biorę bromergon owu miałam najpóźniej 16 dc, a wcześniej moje cykle były naprawde zakręcone

aha właśnie spojrzałam na moje wyniki ja prolaktynę podstawową miałam 121 przy normie 1,0 - 24 czyli jak widzisz super, dopiero po obciążeniu okazała się ze jednak mam hiperprolaktemię
 
Ostatnia edycja:
Oj, z ustaleniem dniem badania progesteronu to się namęczyłyśmy obie z moją ginekolog. Powinno się te badania robić w połowie czasu między owulacją a pierwszym dniem kolejnej miesiączki, czyli około tydzień po owulacji. Mam nieregularne cykle i trudno było przewidzieć, kiedy pojawi się owulacja. Ustaliłyśmy, że pierwsze badanie zrobię w 21 d.c (1,51 nmol/l) a drugie w 29. (o,44 ng/ml) Tak więc kułam się co tydzień a wyniki cały czas marne :no:

Aha, jedna ważna rzecz: w cyklu, w którym miałam robione badania progesteronu musiałam odstawić luteinę, żeby nie zafałszować wyników.

ja miałam badany progesteron ale szczerze mówiąc nie pamiętam jaki był wynik, wypadało by pewnie powtórzyć wynik ale zanim to zrobie to tak jak pisałam wcześniej zaczne pić zioła, chce narazie takich sposobów użyć zanim zaczne znów faszerować sie lekami. A może akurat mi pomogą. Śluz nadal płodny i pewnie dzisiaj jeszcze raz zaszaleje z mężem:)
Myśle agabre że my to jeszcze nie jesteśmy w tak zlej sytuacji, tutaj są dziewczyny co po 3-5lat się starają, wiadomo że to marne pocieszenie ale skoro się udaje po tylu latach to nam się też uda.
Lopop a twój progesteron był w normie czy było coś nie tak??
no mój słaby bo 0,81 i też mi się coś w cyklu pomieszało bo po drodze dopadło mnie krwawienie więc liczyć to za okres? ginek kazał czekać na faktyczny termin i nie mam jeszcze @ -ten niby okres był w 18dc do 20/21dc a badanie robiłam 3 dni później więc wynik pewnie też nie miarodajny-już wiem że nic nie wiem
 
no mój słaby bo 0,81 i też mi się coś w cyklu pomieszało bo po drodze dopadło mnie krwawienie więc liczyć to za okres? ginek kazał czekać na faktyczny termin i nie mam jeszcze @ -ten niby okres był w 18dc do 20/21dc a badanie robiłam 3 dni później więc wynik pewnie też nie miarodajny-już wiem że nic nie wiem
czasami zdarzają się tskie plamienia m9iędzymiesiączkowe, ale bywa i tak, że plamienie kilka dni po owulacji świadczy o implantacji
 
katicz86, mmm ma rację :) prolaktyna często blokuje jajniki, przez co nie dochodzi do dojrzewania jajeczek, jajeczkowania a w konsekwencji poziom progesteronu jest niski. Słyszałam o niewydolności ciałka żółtego, podobno żeby zajść w ciążę faza lutealna powinna trwać minimum 10 dni. Na szczęście da się to leczyć :)

lopop, jeśli chodzi o plamienia między miesiączkami to są one często dowodem na to, że owulacja się odbyła :) Poza płodnym śluzem może wystąpić niewielkie krwawienie. Zależy ile dni trwają Twoje cykle, bo około tygodnia - dwóch po owulacji takie plamienie może oznaczać implantację :) Widzę, że z pomorskiego jesteś :) skąd dokładnie? Ja z okolic trójmiasta :)
 
katicz86, mmm ma rację :) prolaktyna często blokuje jajniki, przez co nie dochodzi do dojrzewania jajeczek, jajeczkowania a w konsekwencji poziom progesteronu jest niski. Słyszałam o niewydolności ciałka żółtego, podobno żeby zajść w ciążę faza lutealna powinna trwać minimum 10 dni. Na szczęście da się to leczyć :)

lopop, jeśli chodzi o plamienia między miesiączkami to są one często dowodem na to, że owulacja się odbyła :) Poza płodnym śluzem może wystąpić niewielkie krwawienie. Zależy ile dni trwają Twoje cykle, bo około tygodnia - dwóch po owulacji takie plamienie może oznaczać implantację :) Widzę, że z pomorskiego jesteś :) skąd dokładnie? Ja z okolic trójmiasta :)
chojnice
ach dalej czekam robiła dzisiaj rano test i negatywny więc dalej czekam na @
 
reklama
Do góry