reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

CLO/duphaston/luteina/bromergon i inne farmakologiczne wspomagacze staranek...

Po ilu cyklach z CLO zaszlas w ciaze??


  • Wszystkich głosujących
    28
  • Ankieta zamknięta .
Kochane, postaram się Was nadrobić, ale będzie to cięzkie:p Gaduły:):)

Chciałam się tylko pochwalic, że dzisiaj zarejestrowałam się do REJESTRY DAWCÓW SZPIKU KOSTNEGO:-):-):-):-)Przyszedł mi do domu formularz, pobrałam róbke sliny i jutro rano odeśle im listem:) moze gdzieś jest mój bliżniak genetyczny i komuś bedę mogła pomóc:):):)

Emenems bo Ty taka zorientowana na siłowni widze..ja mam wykupiony karnet, teraz mialam małą przerwę, ale od niedzieli wracam na siłownie...to jest mój cel i tym chce się zając żeby nie myśleć o ciąży....Chce troszke schudnąć i generalnie się poruszać...Tylko różnie słyszałam...ze powinno się ćwiczyć codziennie...a inni mówią, że co drugi dzien, a minimum 3 razyw tygodniu...no i pewnie w grę wchodzą ćwiczenia aerobowe bardziej prawda?:):)
 
Ostatnia edycja:
reklama
Dziewczyny! Co to się dzieje :szok: Nie mogę Was nadrobić, tak piszecie namiętnie :-D Ja dziś mam lenia na maksa. Wstawiłam pranie i czekam na mecz Polska - Urugwaj.
Ikasia, ładny gest :tak: A jakieś badania też będziesz przechodzić? Pobieranie szpiku do badania czy coś? Czy tylko ślinę na tym etapie?
 
ja po wizycie
więc tak - usg genetycznego nie miałam, jestem już umówiona do innego gina [syna mojej lekarki] na piątek - od razu z pobraniem krwi

poza tym plan w miarę wykonany - tj od dziś mam 11 tabletek mniej dziennie - jupi
laugh.gif
bo to oznacza że zostawiła mi 2x1 luteinę, aspirynę i folik
biggrin.gif


poczytała mój wypis i stwierdziła że tam lekarze to wniosków nie wyciągają - zagrożenia jako takiego nie było i jej zdaniem odezwały mi się nery, a konkretniej piasek mi z nerek schodził, kalecząc przewody moczowe - bolało mnie od tego i podczas badania powiedziała że mi pouciska przewody moczowe i to zrobiła i to był ten sam ból...

macica powiększa się odpowiednio, ciśnienie dobre, morfologia "oby jak najdłużej była taka", szkoda że toksoplazmozy nie przechodziłam wcześniej, bo mam wyniki ujemne

i mam różowiótką kartę ciąży - powiedziałam jej że poprzednio miałam niebieską i był chłopak, to może teraz różowa mi przniesie dziewczynkę
wink2.gif



my od pierwszego grudnia sie przeprowadzamy i stwierdziliśmy że nie chcemy w domu telewizji a zamiast tego kupujemy karnet na siłownie, mam nadzieję że nam zapał nie minie

i słusznie, my tv też nie mamy już ponad 3 lata bez ogładania głupot ;-)

...dowiedziałam się na rehabilitacji że...winne są buty !! kumasz?? mam płaskostopie i nogi mi "lecą do środka" i jak robiłam martwy ciąg i przysiad ze sztangą to przez platfusa jakby wszystko leciało do srodka, kostki, kolana miednica a nad miednicą jest...no wlaśnie, kręgosłup...niegdy bym na to nie wpadła, strasznie płakałam że musiałam przestac trenowac:( to było okropne, bo uwielbiłam cwiczenia ze sztangą, najprawdopodobniej będę mogla robic z jakimś lekkim obciążeniem, heh już swoich rekordów nie pobije.

ja o kręgosłupie dowiedziałam sie wiele na jodze, o tym jak prawidłowo robić skłony, na jodze ćwiczy się bez butów i wtedy lepiej się kontroluje ustawienie stóp, a przez to jak piszesz -nogi, miednica kręgosłup
ja po porodzie zamierzam kupić orbitreka, bo u mnie wypad do siłowni to cała wyprawa ze wsi do miasta

Chciałam się tylko pochwalic, że dzisiaj zarejestrowałam się do REJESTRY DAWCÓW SZPIKU KOSTNEGO:-):-):-):-)Przyszedł mi do domu formularz, pobrałam róbke sliny i jutro rano odeśle im listem:) moze gdzieś jest mój bliżniak genetyczny i komuś bedę mogła pomóc:):):)

Emenems bo Ty taka zorientowana na siłowni widze..ja mam wykupiony karnet, teraz mialam małą przerwę, ale od niedzieli wracam na siłownie...to jest mój cel i tym chce się zając żeby nie myśleć o ciąży....Chce troszke schudnąć i generalnie się poruszać...Tylko różnie słyszałam...ze powinno się ćwiczyć codziennie...a inni mówią, że co drugi dzien, a minimum 3 razyw tygodniu...no i pewnie w grę wchodzą ćwiczenia aerobowe bardziej prawda?:):)

gratuluję :-D

a z dietą - heh ja jestem trzecią osobą z mojego otoczenia która na diecie zaciążyła, trzymam kciuki zebyś była następna :-D
 
heh, dziewczyny...poruszamy temat rzeka..kiedyś jak regularnie ćwiczyłam to pisałam artykuły i porady na jednej stronie ;) teraz tego nie robię bo to bez sensu jak dupa rośnie na kanapie nie jestem "w rytmie"

zacznę od tego, że nie wiem jak wyglądasz, jakie masz tendencję wymiary wzrost wagę itp. ale, ćwiczenie codzienne - bzdura dlaczego? mięśnie muszą odpocząć to tak jakby dzień w dzień robić nadgodziny w pracy i wymagac od siebie obrych efektów...nie bedzie efektów dobrych (zdrowych) od codzinnego cwiczenia, także 3 razy w tygodniu jest optymalne i to nie pod rząd.

pytanie dwa: aeroby? hmmmm...podejście mam binarne :D jak chcesz prawdziwe spalić to oprócz treningu rób do wyboru :
-tabatę
-crossfit
-interwały

wszystkie trwają krócej niz aeroby ale sa bardziej wykańczające czyli...większe spalanie, aeroby mają to do siebie ze musisz więcej i intensywnej robić z czasem i zaczynasz po 30 minut a kończysz na 1,5 godziny, a efekty marne... wstawiam wam moj ulubiony pozytywny filmik :)

ja biegam normalnie na bieżni ale dlatego że lubię, odstresowuje mnie to ;)
 
Ze co mam ćwiczyc? Jakie interwały??tbata? crossfit? Co Ty do mnie piszesz??:)
A CHODZIŁAM NA SIŁKĘ, to robiłam sobie 30minut bierzni, ale taki szybki spacer, nie mogę biegać ze wzgledu na kolano...potem był steper, potem orbitek, potem mata (brzuszki, rozciaganie) i jak mi sie jeszcze chiało to rowerek lub siłowe jakies:)

I budowa....typu jabłuszko...tyję na brzuchu tylko i to tak na boki:(:(:(
 
Ostatnia edycja:
Kochane, postaram się Was nadrobić, ale będzie to cięzkie:p Gaduły:):

Chciałam się tylko pochwalic, że dzisiaj zarejestrowałam się do REJESTRY DAWCÓW SZPIKU KOSTNEGO:-):-):-):-)Przyszedł mi do domu formularz, pobrałam róbke sliny i jutro rano odeśle im listem:) moze gdzieś jest mój bliżniak genetyczny i komuś bedę mogła pomóc:):):)

Emenems bo Ty taka zorientowana na siłowni widze..ja mam wykupiony karnet, teraz mialam małą przerwę, ale od niedzieli wracam na siłownie...to jest mój cel i tym chce się zając żeby nie myśleć o ciąży....Chce troszke schudnąć i generalnie się poruszać...Tylko różnie słyszałam...ze powinno się ćwiczyć codziennie...a inni mówią, że co drugi dzien, a minimum 3 razyw tygodniu...no i pewnie w grę wchodzą ćwiczenia aerobowe bardziej prawda?:):)

Ikasiu tez mam to w planach ale jak już urodzę. Czekam juz kilka lat na moment kiedy się zgłosze do banku, no ale skoro planowałam ciąże to postanowiłam że trzeba to odłożyć, bonie wyobrażałam sobie sytuacji że mi sie uda zajść w ciążę a akurat znajdzie sie mój bliźniak genetyzny i będę mu musiała odmówić....... miałabym wielki dylemat..
 
no i będziesz mieć płaską dupę i mały biust :D
wiesz, marsz na bieżni ok...ale na rozgrzewkę 10 minut, musisz biegać a co najważniejsze musisz swoje tempo ustalić nie może być wysokie a podwyższone, bo jak będzie za wysokie to dojdzie do spalania beztlenowego i nic ze spalania tłuszczu nie będzie...
brzuszki.... pamiętaj, brzuszki kształtują MIĘŚNIE brzucha a nie spalają tłuszczu, więc jak masz tłuszcz na brzuchu to robiąc brzuszki go powiększysz bo mięśnie ćwiczone rosną (logiczne co nie ?)
musisz spalić tłuszcz, a żeby spalić tłuszcz musi być wysiłek, albo intensywny trening z wolnymi ciężarami (maszyny izolują konkretne części bardzo precyzyjnie, te które ćwiczysz dobre są na rzeźbę, nie spalanie...)a z ciężarami balansujesz całą sylwetką by utrzymać pozycję i zrobić powtórzenie...



interwałyhttp://www.pella.pl/Fitness/Treningi-cwiczenia/Trening-interwalowy-efektywne-spalanie-tkanki-tluszczowej.html:


tabata:
http://www.pella.pl/Fitness/Treningi-cwiczenia/Tabata-–-4-minutowy-trening-metaboliczny.html

crossfit:
CrossFit dla każdego! | Treningi, ćwiczenia - pella.pl

edit: a tu jak wyliczyć tempo przy aerobach
http://www.sfd.pl/220__wiek__Tak,_ale_........._;_-t134387.html
 
Ostatnia edycja:
Nic nie rozuemiem...
Tzn rozumiem, że te brzuszki to jednak nie dobry pomysł....bierznia tak..ale krócej...steper?? orbitek?
I rozumiem ze mam robić krócej a szybciej?
 
spokonie Ikasia - może na prv przejdziemy z tym tematem, chętnie pomogę żeby tu dziewczynom tłumu nie robić - bo jakby nie patrzeć wątek o naszych ciążach przyszłych i obecnych jest; )
 
reklama
i jedno podstawowe pytanie, jak chcesz wyglądać jak maratończyk (długie aeroby) czy jak sprinterka? (krótko a intensywnie)
 
Do góry