reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

ciuszki, wozeczki i inne cuda dla naszych pociech

ja na poczatek kupuje mala dr browna
potem tommie, wlasnie przez system antykolkowy
po 3 miesiacu zrobie podmianke na tommie
no i male, duze sa za wielkie na poczatek, a zanim dziecko bedzie jesc wiecej i tak juz sie butelki zuzywaja
 
reklama
Ja mam cały zestaw buteleczek który dostałam po siostrze wraz z nowymi smoczkami do nich :happy: ale zastanawiam się nad smokiem dla dziecka - kupować czy nie ?? Bo jakoś nie mogę sobie wyobrazić takiej małej kruszynki z wielkim smokiem :-)
 
co do smoczka to sama nie wiem czy go kupic czy nie- z jednej strony wady zgryzu itd a z drugiej strony naturalna potrzeba ssania:baffled:

dziewczyny czy kupujecie laktator jak tak to jaki- bo nie wiem czy mam kupic juz teraz czy poczekac az bedzie mi potrzebny:hmm:
 
Ja kupilam za okazyjną cenę na allegro Laktę - chyba Heksa tutaj polecała - generalnie nie przeinwestowuję na razie - jak się okaże, że natura mnie wyposażyła w gigantyczną dojarnię, to najwyżej dokupię coś lepszego:))
 
ja podobnie jak survivor26 mam Lakte którą polecały dziewczyny w szpitalu i widzialam jak dziala i z jaka łatwoscia odprowadza pokarm z piersi. Ale wiadomo ma mały zbiorniczek wie tak jak pisze survivor26 jak dostane pokarm co cudem by bylo wtedy dopiero zainwestuje w cos drogiego... bo tak jak pisałam poprzednio w pierwszej ciązy zanim poszlam do szpitala kupiłam Aventoski ręczny(nie polecam) i nie uzywałam bo pokarmu nie bylo do szpitala spakowałam wkładki laktacyjne, laktator cuda niewidy i niestety nic sie nie przydało wiec teraz taniej..... na wszelki wypadek....

co do butelek to ja kupuje jedna małą bo co 2m-ce i tak wymieniam wiec na pierwsze 2 wystarczy mi jedna....
 
Czesc dziewczyny, co do smoczka to powiem wam, ze ja tez na poczatku Maxowi nie chcialam dawac, ale zauwazylam, ze moja piers zaczal traktowac jak smoczek do uspokajania a nie zrodlo jedzonka, no i wtedy zdecydowalam, ze sprobuje ze smoczkiem. Kupilam 2 te najmniejsze Aventu. Maly ogolnie mowiac nie "szalal" za tym smokiem, ale czasami jak bardzo plakal i wiedzialam, ze najedzony, ze ma sucho a on ciagle plakal - to domyslalam sie, ze mu chodzi o smoka.
Jak juz mial pare miesiecy najczesciej dostawal smoka przed spaniem i z nim zasypial, a zaraz potem wypluwal - albo ja mu wyciagalam, bo sie balam o zgryz. W siodmym miesiacu wychodzily mu zabki i wogole juz nie chcial smoka, odwracal glowe jak mu w nocy chcialam smoka dac, zeby nie plakal. No to smoczek wyladowal w szafce i po sprawie!
Wiadomo, ze co dziecko to inaczej moze byc. Czasem zbyt latwo nie zrezygnuje i bedzie doic dlugo... ale i na to sa sposoby...
 
reklama
Do góry