reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

ciuszki, wozeczki i inne cuda dla naszych pociech

Kiwaczka-super pokoik :-)... bardzo podobaja mi sie te zaby na scianach :tak:
dzis zakupilam podpaski na po porodzie-nie mam pojecia czy dobre,ale nie ma zadnych specjalnych do pologu... krem na brodawki, jednorazowe wklady do biustonosza -mam tez materialowe,ale jednorazowe chyba tez sie przydadza chocby do szpitala czy na jakies wyjscia; szampon,odzywke,mydlo,paste do zebow i deo wszystko w turystycznych butelkach; teraz pozostaje mi dokupic pizamy do szpitala i na po z "dziurami" do karmienia - czy 2-3 wystarcza? w szpitalu bede 24 godziny jesli sn a jesli cc to ok 48.... musze tez przygotowac torbe dla malej,ale nie wiem ile czego wziasc jedynie podali w podreczniku do szpitala 24 pieluchy w rozmiarze noworodka - chyba zadzwonie i sie ich spytam ile reszty....
dziewczyny,jak czesto sie zmienia wklady po porodzie? jak bardzo sie krwawi? podejrzewam,ze u kazdej z nas bedzie inaczej,ale tak ogolnie... moje okresy byly bardzo krotkie i w miare "skape", czy mam liczyc teraz podobnie? jak ronilam to kupilam sobie wielgachne podpaski,ktore do tej pory leza w szafce,bo w sumie krwawienie nie bylo az tak obfite jak sie spodziewalam....
na koniec zostawiam sobie pompe do piersi - jest najdrozsza z tego co mi zostalo do kupienia a w dodatku nie wiem czy na pewno potrzebna....
w ogole cale te ostatnie dodatkowe zakupy pochlaniaja majatek!
czy wam lekarze zalecaja uzywanie kremow przeciwslonecznych dla noworodkow? u nas nie ma kremow dla dzieci ponizej 6 miesiaca zycia....
chcialam kupic tez witamine D,ale byly dwoch roznych firm jedna dwa razy drozsza niz druga,wiec najpierw musze sie zastanowic,ktora kupic... mam podawac malej jesli zamierzam karmic piersia....
 
reklama
dla mnie te kremy to porazka
Ewa, u nas sa kremy od newborn... cholera wie czy potrzeba czy kolejna kampania niveokosmetykofobow... ja nie bardzo zamierzam smarowac, jak kupuje to dla tego wiekszego gnoma bo mu sie golony na sloncu pala :blink:
zalecenie do wit d3 u nas sa od 6 tygodnia zycia objetnie jak karmisz... jak ja mialam dziecko-mutanta to mialam dawac 2 krople, inne mamy po 1
ale nie wiem jak patrza na wit d3 w lecie i sloncu
(chyba kasiaDe bedzie wiedziec bo ma czerwcowego ludka)
mnie mama nastraszyla ze moj brat mial za duzo wit d3 (czerwcowy) iduzo byl na sloncu i ma jakas tak kosciowade (przez to min nie wyrosl za duzy i ma chuda jedna reke) takze nie wiem...
co do krwawienia, ja krwawilam sporo, wklad co 2-3 h wymieniany przez pierwsza dobe potem jak podpaske
ale roznie to bywa
 
Ja mojemu zimowemu Pysiowi (był na piersi) dawałam 3 krople d3 i jest ok.
Letniaczkom daje się mniej,
zresztą d3 jest na receptę więc lekarz powie co i jak :)
Co do szpitala i "torby"
Ja byłam po cc i starczyło mi 1 opakowanie podkładów.
Co do koszul z dziurami, miałam jedną i włożyłam ją 1 raz. Jakoś tak sie krępowałam siedzieć z dojkami na wierzchu kiedy lekarz, odwiedzającyi cała reszta chodzili dookoła.
Wolałam już podciągać na chwile koszulkę albo rozpinać.
Z kremików kupowałam taki jeden z wysokim filtrem dość fajny w aptece. Musze się przejść i sprawdzić co to był za krem bo nie pamiętam.
A z niższymi filtrami to z ziaji były przyjemne kremiki.
Acha a z tymi pampersikami z wycienciem na pępek to ja po prostu nożyczek używałąm :p na newbornach.
Pzdr ide spać , właśnie wróciłam z wieczorku panieńskiego i jestem ciut padnięta.
Miłej wygodnej nocy i przepięknych snów o ślicznych dzieciaczkach.
 
Roni- u nas dzieci karmione formula nie musza dostawac dodatkowo witaminy D,bo jest ona juz zawarta w formule,ale karmione piersia maja zalecane dostawac dodatkowo witamine D -chyba 400 jednostek czy cos w tym stylu- nie wiem dokladnie jak to sie nazywa fachowo i nie pamietam od kiedy,moja pediatra kazala mi w kazdym badz razie juz kupic,ale pewnie mi jeszcze w szpitalu dopowiedza... a jesli chodzi o kremy to pamietam w zeszlym roku reportaz w tv mowiacy,ze 95% kremow przeciwslonecznych dla dzieci zawiera tyle chemikaliow,ze sa one bardziej szkodliwe niz samo slonce.... u nas dla maluchow ponizej 6 miesiaca zaleca sie tylko unikanie wystawiania na pelne slonce i staranie sie trzymanie malucha w cieniu...
 
Kiwaczka pokój rewelka!!!
Ja mam tylko krem bubchena na każdą pogodę - już go przetrenowałam na sobie. Jest gęstszy niż np. nasze kobiece kremidła, więc trudniej się rozprowadza, ale szybko się wchłania, nie zostawia żadnych śladów a skóra jest elastyczna i nawilżona przez naprawdę wiele godzin. Ja mam naprawdę ostatnio bardzo wysuszoną buziulkę i nie mogę trafić na odpowiedni dla mnie kremik a ten jest całkiem całkiem - chyba kupię drugie opakowanie :happy:. A co do filtru to na tubce nic nie podali, ale tak sobie myślę że jak na każdą pogodę to na każdą.
 
a propos prania i prasowania to ja do dziś miałam temat z głowy - wszystko poprane i poprasowane, ale przechodziłam koło dzidziusiowego sklepu i co??? ...oczywiście kupiłam śpioszki i body dla malucha. Więc witaj żelazko gorące... znów... może w przyszłym tygodniu :-p.
 
Roni21, ale mnie zastrzeliłaś... Dawałam, dawałam wit. D3 ale chyba tylko po jednej kropelce i nie od razu - nie pamietam dokładnie od kiedy. No a teraz, tak jak juz któraś pisała, są zalecenia, żeby maluchom na piersi podawać wit. K - ale to się wszystko zmienia...:baffled:
 
z tymi witaminami to sie zmienia co troche
u nas w mieszankach tez jest d3 ale podobno za malo, choc ja dodatkowo juz nie dawalam jak Jasiek przeszedl na sztuczne
teraz z ta wit K tez troche kicha bo podobno dzieci bardzo zle reaguja i i tak sie ja odstawia...
a z kremami (jakimikolwiek) to sie zgadzam z Ewa im mniej tyl lepiej
mysle ze nie predko uzyje filtra...
 
reklama
Do góry