reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Ciężarówki z nerwicą

oooo jestesmy w podobnym wieku, tez mamy pierwszych synkow i drugie z wpadki :D
Jak sie czuje mama meza :( ? Mowilas kiedys, ze babcia tez ma raka dobrze pamietam?
Sandras - to juz rzeczywiscie niedlugo... nie boj się. Ta ciaza sie musi kieys skonczyc. Masz w szpitalu mozliwosc znieczulenia?
Tak jest możliwość aczkolwiek anestezjolog jest jeden na cały szpital , i lekarz powiedział że często go nie ma : p......więc nie nastawiam się , jak byłam na łyżeczkowaniu ostatnio to miałam mieć na 9 zabieg a wkoncu miałam dopiero o 15 bo nie było anestezjologa. Masakra, a mały dzisiaj znów cały dzień śpi i się nie rusza i zaś panikuję no cały dzień jeden ruch h poczułam , dajcie spokój. ...
 
reklama
Polskie szpitale ... u mnie w mieście jest to samo ... bezpieczniej bym się czuła gdybym rzeczywiście miała możliwość znieczulenia.
Pod koniec dzieci w ogóle mniej kopią bo nie mają już miejsca na swobodne poruszanie, to normalne.
 
oooo jestesmy w podobnym wieku, tez mamy pierwszych synkow i drugie z wpadki :D
Jak sie czuje mama meza :( ? Mowilas kiedys, ze babcia tez ma raka dobrze pamietam?
Sandras - to juz rzeczywiscie niedlugo... nie boj się. Ta ciaza sie musi kieys skonczyc. Masz w szpitalu mozliwosc znieczulenia?
No mamy nie boli ale juz chyba koncowka bo z4obilo sie jej wodobrzusze nogi spuchniete juz ma bialka oczu do polowy zolte... rak watroby nerki nie pracuja dziw robia jakis zabieg zeby spuszczac mocz prosto z nerek... eh babacia twz przykuta do lozka trzeba sie nia zajmowac karmic pampersy przebierac no dtamta... a ja przy tym wszystkim czujw znowu twn bol w okolicach tego wojego wezla chlonnego marze zeby wziac sobie afobam choc jedna tabletke zeby choc jeden dzien sie nie bac... masakra a dopiero 16 tydzien u mnie... a u Ciebie ktoey tydzien?
 
Hej dziewczyny jestem nowa na tym watku.Mam pytanie czy starajac sie o ciaze mozna brac asentre 100.?
Jestem po poronieniach,lekarz psychiatra mi przepisala asentre ale chcialam zapytac czy ktos tu na forum bral ten lek podczas staran lub w ciazy?
 
Hej dziewczyny jestem nowa na tym watku.Mam pytanie czy starajac sie o ciaze mozna brac asentre 100.?
Jestem po poronieniach,lekarz psychiatra mi przepisala asentre ale chcialam zapytac czy ktos tu na forum bral ten lek podczas staran lub w ciazy?
Hej dziewczyny jestem nowa na tym watku.Mam pytanie czy starajac sie o ciaze mozna brac asentre 100.?
Jestem po poronieniach,lekarz psychiatra mi przepisala asentre ale chcialam zapytac czy ktos tu na forum bral ten lek podczas staran lub w ciazy?
Hej , nie wiem czy któraś z dziewczyn brała asetre , większość dziewczyn na forum leki dopiero bierze w drugim trymestrze , ale były też dziewczyny które brały w pierwszym , najlepiej pogadaj z psychiatra na ten temat , ja brałam w drugim trymestrze akurat leki , też jestem po dwóch poronienia h i z doswiadczenia polecam ci żebyś zaczęła chodzić na psychoterapię , myślałam że dobrze się czuje a dostałam ataków w drugim trymestrze , dopóki nie jesteś jeszcze w ciąży zacznij już coś z tym robić bo ja po poronieniach zaczęłam w ciąży dostawać takich ataków paniki zlprzed poronieniem że nie umiałam tego opanować. Ale i tak dobrze że już bierzesz leki bo ja żałuję że szybciej nienpos,łam z tym do psychiatry ...
 
Mnie psychiatra powiedziala ze do 9tc sie odstawia.Mnie bardziej chodzi o starania czy mozna brac podczas nich?
Dziekuje z gory za odpowiedzi.
Czy ktos bral w czasie staran?
 
Mnie psychiatra powiedziala ze do 9tc sie odstawia.Mnie bardziej chodzi o starania czy mozna brac podczas nich?
Dziekuje z gory za odpowiedzi.
Czy ktos bral w czasie staran?
Hej.
Ja zaszłam w ciąże w trakcie odstawiania leku, brałam przez pierwsze tygodnie po pół tabletki, jak jeszcze nie wiedziałam że jestem w ciąży.
Odstawiałam właśnie asentrę. Moja pani doktor (psychiatra) powiedziała, że jak nie dam rady bez leku, to mogę się starać i brać leki nawet w 1 trym. Ale podkreślała, że najlepiej jak się uda lek odstawić. Asentra i hydroksyzyna najbezpieczniejsze w ciąży podobno.
U mnie wyszło tak, że do 4 tc brałam po 0.25mg (pół tabletki), jak się dowiedziałam, to odstawiłam, ale ze względu na okropne samopoczucie i lęki wróciłam do leków po skończeniu 14tc. Aktualnie jestem na najniższej dawce 50mg, średnio działa na mnie, przed ciążą brałam 125mg.
Pozdrawiam
 
Było lyzeczkowanie i jakoś to przezylam :) w tym samym dniu wyszłam do domu. A narkoza to coś pięknego. Wszystkie lęki uciekły w sina dal :) szkoda że tak krótko trwała :)
 
reklama
Witajcie

Jestem nowa na tym forum, ale widzę, że dużo z was ma podobne problemy.
Ja od kilkunastu lat funkcjonuję tylko na lekach. Cierpię na zaburzenia depresyjno-lękowe. U mnie akurat nie ma przyczyny psychologicznej, podobno to zaburzenia w chemii mózgu. Leki, po konsultacji z moim psychiatrą, odstawiłam na 2 miesiące przed zajściem w ciąże. Niestety stopniowo wszystko wracało, najpierw tylko somatyczne objawy: kołatania serca, dodatkowe skurcze, ataki lęku u dentysty. Mimo wszystko było do wytrzymania, zwłaszcza, że lekarz dał mi L4. Jestem w 7 tygodniu ciąży i jest gorzej niż mogłam się spodziewać. Ciążowych atrakcji nie mam żadnych ale depresja zaatakowała ze zdwojoną siłą. Od samego rana nie mam siły na nic, zero energii, cały dzień siedzę w piżamie, każda czynność powoduje że ciężko dyszę, serce się potyka i szybko bije, chce mi sie płakać non stop. Jestem u kresu sił a chciałam dotrzymać do 12 tygodnia bez leków. Nie wiem co robić :(
 
Do góry