reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Ciężarówki rodzące w 2012 roku

elusl - gdzie wybraliście przyjęcie po chrzcie?
My chrzcimy 13.01. na Zaciszu i obok Kościoła w kawiarni "Pod Aniołami" będziemy się gościć :)

Co do położnej, polecę swoją: Pani Joanna Habura z Aldemedu. Ja byłam (jestem) bardzo zadowolona z jej opieki nad nami :)
 
reklama
U nas Mateusz ma teraz fobie wózkową - nie chce leżeć w gondoli na spacerach, strasznie krzyczy. Chciałby już siedzieć. W domu też inna pozycja jest dla niego koszmarem. Dzisiaj pierwszy dzień wyszłam z nim na spacer w chuście :)
I nawet było fajnie. Nie trzeba było męczyć się z wózkiem i mały zadowolony, że widzi coś więcej :)
Miałam po raz pierwszy okazję wypróbować też nasz zestaw spacerowy do chusty: kurtka dla dwojga i golf dla dwojga :)
Nawet nam fotkę zrobiłam :)
20130104_151108.jpg
pozdrowienia :)
 
LiZ, my chrzcimy w konktedrze w sw.Jadwidze, a przyjecie robimy w Winnicy, tak jak wstepnie zakladalismy. :-) swego czasu zalozylam temwcik o chrzcinach w zg i posty dziewczyn byly bardzo pomocne :-)
 
Hej zgadza się Pani Kasia Sadurska prowadzi świetne patronaże.
My chrzciliśmy także na Zaciszu i jestem bardzo zadowolona,to fajna parafia cieszę się że do niej należymy a przyjęcie było w Barze pod Schodami, także gorąco polecam. Gdyby ktoś był ciekawy to mogę podać więcej szczegółów.
Mam takie pytanie czy któraś z Was należy do przychodni na Wyszyńskiego 99 ? Chcę się tam teraz przenieść i nie wiem którą lekarkę wybrać. Uciekam z przychodni a ul. Jedności i boje się znowu trafić na lekarkę z którą nie będę mogła się dogadać.
 
Rita ja Wyszyńskiego synka zapisałam do dr Sędziak. Polecam również dr Radkiewicz NIE POLECAM dr Piechowiak, wg mnie takie w miarę są dr Krugel (czy jakoś tak choć ma swoje lata i miewa szalone pomysły) i jeszcze jedna której nazwiska nie pamiętam. Do dr Sędziak i dr Radkiewicz wiem że panie w rejestracji nie chcą zapisywać ale może jakoś je przekonasz. Ale ogólnie z przychodni jestem bardzo zadowolona po pierwsze nie trzeba się umawiać na wizyty zawszę cię przyjmie lekarz może nie pani dr do jakiej jesteś zapisana i to moim zadanie też ma plus bo jeżeli z panią dr prowadzącą się nie dogadujesz przychodzisz w tych godzinach co ona nie przyjmuje i możesz iść do innej bez problemu, po drugie osobno jest strona dla dzieci zdrowych( na szczepienie) i osobna część dla dzieci chorych,
Czytałam też że masz problemy z dostanie recepty na mleko bebilon pepti moim zdaniem powinnaś złożyć na tą panią dr skargę ponieważ powinna ci przepisać choć jedno opakowanie i zobaczyć jak dziecko reaguje a u ciebie moim zdaniem mogło by pomóc ( nie jestem lekarzem ale z synkiem miałam tą samą historię). Synek też nie od razu chciał pić najpierw dawałam mu troszkę mniej proszku na ilość wody i jakoś po tygodniu się przekonał. Mam też namiary na bardzo dobrą panią gastrolog dziecięcą przyjmuje niestety we Wrocławiu ale nam bardzo pomogła.
 
Hej dziewczyny! Mam pytanko z troche innej beczki. Synus niedlugo bedzie mial juz 3 m-ce i chcielibysmy kupic nosidelko mei-tai (polozna mowila ze wlasnie w 3m-cu mozna juz takowe wprowadzic). W necie jest szeroki wybor, rozne firmy, rozne ceny, a moze wy juz w takie nosidelko sie zaopatrzylyscie? Jesli tak, to w jakiej firmy i czy generalnie jestescie zadowwolone z zakupu :-)
 
Hej, gogoju serdecznie dziękuję za odpowiedź. Co do przychodni na Wyszyńskiego jest tak jak mówiłaś tzn. do p. doktor Radkiewicz (którą wiele osób mi poleca) i dr Sędziak nie ma już miejsc(spróbuję jeszcze pogadać z Paniami). Można zapisać się do dr. Cencory, Piechowika, Regel, Liczmańska-Klinger. Przyznam, że boję się wpaść z deszczu pod rynnę. Po to przenoszę się z przychodni Poles by nie trafić na jeszcze gorsza lekarkę. A o Paniach które wymieniłam opinie które znalazłam w necie nie są najlepsze. Oczywiście wiem, że to czyjeś subiektywne odczucia i wcale nie musi być tak źle ale ja już chucham na zimne. Nie chciała bym trafić znowu na lekarkę która nie che dać jakiegoś skierowania czy odmawia dania recepty na mleko dla alergików. Na przychodnię na Wyszyńskiego decyduje się dlatego, że jest b. blisko mojego miejsca zamieszkania.
Co do poprzedniej Pani doktor to wychodzę z założenia, że ona jest napewno zbyt ostrożna i niezorientowana ale to że nie mogła mi pomóc wynika także z wad systemu opieki zdrowotnej . NFZ tak stresuje lekarzy że boja się oskarżeń o niesłuszne skierowania czy recepty. Może Pani doktor tego nie odczuje, ale karą niech będzie to , że jak jako klient odchodzę z tej przychodni z moimi składkami. Druga rzecz, że nikomu nie polecę tej przychodnia opinia jest w ówczesnym świecie b. ważna.
Korzystaliśmy z porady z u dr Pytrusa gastrolog który przyjmuje w Zg prywatnie a przyjeżdża chyba z Poznania. Zalecił podawanie Nutramigenu, co jest baradzo trudne bo małą ma prawie 5 mc. Najpierw próbowałam ją zmuszać do pica tylko czystego Nutramigenu ale w ciągu doby jadła tak mało, że zdecydowałam się ściągać mój pokarm i mieszać i podawać każdego dnia w coraz większe dawki nutramigenu. Walka trawa. Ale widać , że kiedy nutramigen jest w diecie to z małą jest lepiej (skóra jest gładsza i dziecko robi samodzielnie kupkę).
Eluś my nie zdecydowaliśmy się na nosidełko więc nie pomogę.
 
RITA wybacz ze sie wtrace ;-)
a nie myslalas o przychodni na zaciszu ? ja tam jezdze z Mloda ponad 6 lat chociaz mi nie podrodze i mam tam kawal drogi ;-)
kiedys dr Gryszko polecila mi dr Biegalaska Urbanik ktora tam przyjmuje, bardzo ciepla i serdeczna kobieta, slucha co sie do niej mowi, bez problemu wypisuje skierowania, pamieta dziecko :szok: czym mnie zaskoczyla bo ma ich naprawde duzo no chyba ze moje takie mega charakterystyczne ;-) nie karmi antybiotykami jak nawet jest zle karze przyjsc ponownie za 2 dni oslucha i jak np jest gorzej to wtedy mysli nad "ciezszymi" lekami, daje L4 na dziecko zawsze dopytuje czy nie potrzebuje, jestem z niej bardzo zadowolona !!!
w recepcji widnieje kartka ze nie przyjmuja nowych ludzi do lekarza rodzinnego ale widzilam ze pisalas ze na zaciszu wasza parafia wiec moze i przychodnia jest waszym rejonem ;-)
 
Dziękuje za każdy głos/post, nie traktuje tego jak wtrącania się :) Bardzo wiele pomocy i rady uzyskałam na formu i zawsze ciesze się jak ktoś napisze co uważa lub opisze swoje doświadczenia . Z przychodnią na zaciszu nie bardzo wyjdzie bo to nie nasz region parafia nas obejmuje ale przychodnia nie. Zresztą już kiedyś dowiadywałam się, że nie ma miejsc i nie chcą zapisywać. Jednakże dziękuje za radę :p
 
reklama
Do góry