reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Ciężarówki rodzące w 2012 roku

Dziewczyny :D z piatku na sobote przez cala noc mialam bole,nie wiedzielismy czy to juz czy to falszywy alarm :) o 7-30 bylismy z mezem na izbie przyjec okazalo sie ze to nie jest falszywy alarm :D zreszta z minuty na minute bol stawal sie coraz wiekszy :) o 12:38 na swiat pojawil ze nasz synek Sebastian :D takze troszke mu sie przyspieszylo :d bo termin mielismy na 2 stycznia :) caly piekny i zdrowy :D 3940 i 56 cm :D od dwoch dni jestesmy juz w domku :) wiec wiecie jak to jest bardzo zadko jak narazie tu bede :) musimy sie ogarnac :) wpadalam na chwile Was poinformowac :D Pozdrawiam Was :) Szczesliwa mama :*
 
reklama
Skorupka gratuluej :-) I po cichu proszę, aby Wasz kawaler wołał na "tę stronę brzuszka" naszą Panne :-D
Bo nocami straszy, a później stwierdza, że jednak to nie ten czas :-(
 
Scarletta, daje jesteśmy w bladej d..., robiłam prywatnie usg brzuszka wykazało że jest ok. A dziecko ma mega zaparcia, trzeba mu pomagać czopkiem by robiło kupkę. Pytałam się pediatry z przychodni to mówi, że mam masować. Ciekawa jestem jak kiedy mała nie daje się dotknąć wrzeszczy płacze, histeryzuje. Mówię do kobiety że chciała bym kilka dni dać córce mleko dla alergików i zobaczyć czy objawy alergiczne ustąpią. Ona na to, że dobrze ale nie da mi recepty na mleko dla alergików które kosztuje 38 zl a na receptę 9. Dzwoniłam do NFZu gostek mówił, że ona może mi wypisywać ten środek na receptę jeśli mała ma stwierdzone objawy jakie wcześniej wymieniałam (m.in.biegunki, zaparcia, zmiany na skórze). Lekarka się wkurzyła i zaczęła mi opowiadać że przez telefon NFZ na wszytko pozwala a potem przychodzą na kontrolę i się czepiają. Żal. Sama kupiłam Bebilon Pepti ale to mleko jest tak okropne, że małą nie chce go pić. Powinna zgodnie z tabelą 5 * po 180 ml. a ona maks w ciągu dnia wypijała mi 180 ml. a w inne dni to jeszcze mniej. Mogła bym ją na chama głodzić i czekać aż zacznie pić ale mała od tygodnia ma jakąś infekcję (katar i kaszel) więc nie chcę jej stresować i obciążać dodatkowo. Myślę, że ona tego mleka dla alergików nie będzie chciała pić. Ma już 4 mc i 1 tydz, zna wie smaków. To gorzkie mleko pediatra powinna zapisać jej dawno temu. Wydaje mi się, że małą chce odrzucić pierś jak to zrobi to nie wiem czym ją nakarmię bo mm zwykłe z laktozą nie da rady a alergicznego nawet jak wywalczę je na receptę raczej nie będzie preferować. 29 grudnia mamy prywatną wizytę u dziecięcego gastrologa. Straciłam nadzieję, że coś to pomoże ale mąż wierzy, że ma to sens.
Skorupka84 serdecznie gratuluję , życzę dużo pociechy z malucha i uważam, że Sebastian to piękne imię.
 
hej ho!:)

a ja przeziębiona, i to tak na maxa.
Mam temperaturę, trzęsę się z zimna, mega katar i ból gardła.

Macie sprawdzone sposoby jak się szybko wyleczyć lub zmniejszyć dolegliwości? No i nie zarazić dzieciątka?

Dodatkowo Mateusz ma chyba jakiś skok rozwojowy. Uwstecznił się z gaworzeniem, wrzeszczy gdy ma zasypiać w łóżeczku (a już tak dobrze mu szło), cały czas chce być noszony na rękach i co godzinę przy piersi. I już tak od tygodnia:(

Trzymajcie się cieplutko :)
 
Rita kurde, strasznie mi przykro, mialam nadzieje,ze juz ok..a lekarka bez komentarza-uciekajcie od niej czym predzej..my chodzimy do wołejko do aldemedu-czy dobra hmm. trudno stwierdzic,bo na szczescie z mala nie mamy problemow.osttanio jak bylam na szczepieniu to ja poprosilam o skierowanie na badania krwi i moczu dla miski,bo jeszcze nie miala takich:crazy: i dala bez problemu.ja to troche zeschizowalam sie po smierci tego 14 miesiecznego chlopca i stwierdzilam,ze trzeba to kontrolowac.

liz na przeziebienie niezastapiona jest wit C i paracetamol, do tego syrop prawoslazowy lub z cebuli (uwielbiam :sorry2::sorry2:) no i czosnek, duzo czosnku :-D

teraz ja was prosze o pomoc-jeszcze w ciazy kupilismy miśce materac kokoc-gryka,poki co spi na kokosie, ale ostatnio zmienialam jej przescieradlo i na szczebelkach lozeczka zobaczylam takie male,biale robaczki!!!!!!:szok: normalnie chcialam zwymiotowac, a za chwile plakac mi sie zachcialo,ze wczesniej tego nie zauwazylam a mala na tym spala.. przetrzebalam cale to gowno, zdezynfekowalam lozeczko i ta czesc gryki no i nie wiem co teraz... zagladam pod materac codziennie i sprawdzam czy nic tam sie nie rusza i niby nie ma, ale co to do choooo.ry jest?! naturalne,niby lepsze, a teraz zaluje,ze nie kupilam zwyklego trwadego piankowego,przynajmniej higienicznie.. pls napiszcie co o tym myslicie i czy slyszalycie cos o takiej historii..
 
reklama
hej,
to się teraz wystraszyłam tym materacem.
Też mam kokos-gryka i dawno temu (dobry miesiąc) zauważyłam robaczka wyglądającego jak rybik (jak czasami w łazienkach można znaleźć). Myślałam, że on jakimś cudem przeszedł zza ściany od sąsiadki (akurat ma tam WC), ale może to była inna postać tych robaków co u Ciebie :/
jak tylko młody się obudzi obejrzę ten materac dokładnie.
 
Do góry