reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

reklama

ciężaróweczki po in vitro

temat rzeka :) jestem na fb na grupie cukrzyca ciazowa bez strachu -zapisz się, tam dziewczyny sporo tłumaczą. Generalnie- nie powinnaś jeść zakazanych produktów, bo wybijają cukier szybko i szybko spadają. Więc bardzo możliwe, że po nich cukier po 1h miałaś dobry, a było spory skok cukru. Jak jesz produkty z niskim Ig, one po prostu wolniej uwalniają cukier, więc dlatego mierzy się po godzinie.

Mi też wyszły ketony, bo tak chciałam zbić cukier, że ograniczyłam węglowodany; waga w dół; ketony w moczu ; ale cukry przepiękne na czczo. Teraz wchodzę z powrotem na równowagę, ketony maleją, ale cukry pod 90. W mojej diecie z przychodni na 2 kolację zawsze jest kanapka, wedlina olej/maslo; zielone warzywo. Po tym zawsze miałam lekko ponad 90 - to mi pani zalecila jesc 2 kanapki, bo to nby z glodu wybija.. Z drugiej strony u mnie działa serek grani light, kromka chleba i orzechy i cukry są ok na czczo. No ale jeszcze zamierzam stestować te kanapki tyle, że z konkretną ilością warzyw.

Kurde naprawdę nie trafisz czasami za organizmem i tymi wytycznymi. Ale faktycznie to bilansowanie dziala; jak nawalę też warzyw zwłaszcza zielonych to cukry mam spoko. Jak dlugą masz przerwę nocną? w sensie od zjedzenia kolacji do pomiaru cukru? powinna być ok. 8-9h. ja z tego wszystkiego jem o 22:30; zasypiam ok. 23 i wstaje z budzikiem o 6:30; mierze cukier i robie śniadanie i zaczynam dzień. i jako leci teraz z tymi cukrami; wcześniej było różnie i wieczny stres z rana.
Oj to ja kolacje jem ok 21-22 a cukier na czczo mierze kolo 8.dzis mialam piękny cukier bo 86 ale zas mam duza ilość ketonow bo codziennie robie test rano. Od 3 dni cukry sa lepsze, dzis idr do diabetologa choc nie udało mi się umówić i zobaczymy co powie
 
reklama
Ja się budzę, odczytuje wiadomosci z mess i jakieś inne pierdoły, jakoś po pół godzinie leżenia mierzę, czasami jeszcze po siku i umyciu rąk 🙃 ale różnie bywa, czasami od razu, jeśli nie leżę dalej. Ale ja się jakoś bardzo nie pilnuję, po prostu dbam o ilość warzyw w diecie, a słodkie rzeczy też jem, jednak często po pomiarze, żeby mieć pewność, że nie przeginam, ale rzadko kiedy muszę sobie odmówić... u mnie ważne jest, żeby przed samym snem coś zjeść, wtedy rano zawsze mam super wynik.
Przy covidzie tylko miałam tragedię.
Może później coś się zmieni, ale aktualnie jestem w 24 tc
Mi zaczął tak wariować po 26 tygodniu. Wcześniej i były rano słodycze i dużo owoców do południa i bylo ok. Teraz muszę się bardzo pilnoo. Wczoraj zjadlam na kolację salatke grecka bez pieczywa i cukier rano super. Bede chciala zeby mi jeszcze odlozyla w czasie insuline ale czy mk się uda...
 
Oj to ja kolacje jem ok 21-22 a cukier na czczo mierze kolo 8.dzis mialam piękny cukier bo 86 ale zas mam duza ilość ketonow bo codziennie robie test rano. Od 3 dni cukry sa lepsze, dzis idr do diabetologa choc nie udało mi się umówić i zobaczymy co powie
wg mnie masz za długa przerwę nocną, no i jak masz ketony to jesz za mało węglowodanów.
daj znać co diabetolog powiedział
 
Ostatnia edycja:
Ja się budzę, odczytuje wiadomosci z mess i jakieś inne pierdoły, jakoś po pół godzinie leżenia mierzę, czasami jeszcze po siku i umyciu rąk 🙃 ale różnie bywa, czasami od razu, jeśli nie leżę dalej. Ale ja się jakoś bardzo nie pilnuję, po prostu dbam o ilość warzyw w diecie, a słodkie rzeczy też jem, jednak często po pomiarze, żeby mieć pewność, że nie przeginam, ale rzadko kiedy muszę sobie odmówić... u mnie ważne jest, żeby przed samym snem coś zjeść, wtedy rano zawsze mam super wynik.
Przy covidzie tylko miałam tragedię.
Może później coś się zmieni, ale aktualnie jestem w 24 tc
poczytaj na tej grupie na fb dlaczego ważne jest trzymanie diety :) jak jesz słodkie i nie jesz z dietą to nie ma sensu mierzyć po 1h cukru. wybija Ci w innym czasie i szybko spada. Nie bardzo rozumiem co masz na myślisz że słodkie jesz po pomiarze? żeby na pomiarze nic wyszło? to trochę takie oszukiwanie siebie :) A czy Ty w ogóle miałaś wcześnie zdiagnozowana cukrzycę? skoro robisz pomiary itp A to dopiero 24tc?
 
Ja się budzę, odczytuje wiadomosci z mess i jakieś inne pierdoły, jakoś po pół godzinie leżenia mierzę, czasami jeszcze po siku i umyciu rąk 🙃 ale różnie bywa, czasami od razu, jeśli nie leżę dalej. Ale ja się jakoś bardzo nie pilnuję, po prostu dbam o ilość warzyw w diecie, a słodkie rzeczy też jem, jednak często po pomiarze, żeby mieć pewność, że nie przeginam, ale rzadko kiedy muszę sobie odmówić... u mnie ważne jest, żeby przed samym snem coś zjeść, wtedy rano zawsze mam super wynik.
Przy covidzie tylko miałam tragedię.
Może później coś się zmieni, ale aktualnie jestem w 24 tc
Widzę że też masz problemy z cukrzycą🙄 Ja dopiero odebrałam wynik krzywej, idę z nim do ginekologa a później pewnie diabetolog... Jestem załamana bo wynik po 2 h przekroczony🙄 Przeraża mnie to mierzenie cukru i dieta. Ale czego sie nie robi dla zdrowego Maluszka😊
 
Widzę że też masz problemy z cukrzycą🙄 Ja dopiero odebrałam wynik krzywej, idę z nim do ginekologa a później pewnie diabetolog... Jestem załamana bo wynik po 2 h przekroczony🙄 Przeraża mnie to mierzenie cukru i dieta. Ale czego sie nie robi dla zdrowego Maluszka😊
Nie taki diabel straszny, serio :) tą dietę trzymasz przecież dla zdrowia dziecka :) tak jak @Pchełka216 pisała o grupie cukrzyca ciążowa bez strachu. Polecam się tam dodać. Dzieki dziewczynom nauczyłam się bilansować posiłki i jeść różnorodnie. Nawet czasem pizzę robiłam na mące orkiszowej i owsianej ;) to tylko kilka miesięcy.
 
Widzę że też masz problemy z cukrzycą🙄 Ja dopiero odebrałam wynik krzywej, idę z nim do ginekologa a później pewnie diabetolog... Jestem załamana bo wynik po 2 h przekroczony🙄 Przeraża mnie to mierzenie cukru i dieta. Ale czego sie nie robi dla zdrowego Maluszka😊
No tak, ja miałam już io przed ciążą, więc nie oczekiwałam nawet innego wyniku 🙃
Uwierz mi, że to mierzenie cukru to najmniejszy problem. Kwestia pamiętania o tym/ ustawiania sobie budzika godzinę po posiłku, a Ty pewnie po dwóch jeszcze.
Dieta zawsze na samym początku przeraża, a potem, jak już się zaznajomisz ze wszystkim, to pikuś 🙃
Ja się bałam diety i ewentualnie kolejnych zastrzyków z insuliny (bo dopiero zeszłam czy schodziłam z proga, siniaki nadal miałam na brzuchu).
Ale tak, te problemy to nic w porównaniu z tymi przed staraniem 🙃 jakoś tak większy sens tego wszystkiego się czuje.
 
poczytaj na tej grupie na fb dlaczego ważne jest trzymanie diety :) jak jesz słodkie i nie jesz z dietą to nie ma sensu mierzyć po 1h cukru. wybija Ci w innym czasie i szybko spada. Nie bardzo rozumiem co masz na myślisz że słodkie jesz po pomiarze? żeby na pomiarze nic wyszło? to trochę takie oszukiwanie siebie :) A czy Ty w ogóle miałaś wcześnie zdiagnozowana cukrzycę? skoro robisz pomiary itp A to dopiero 24tc?
Nieeee, po to, żeby wiedzieć, czy mogę sobie w ogóle pozwolić. Wcześniej mierzyłam też dodatkowo po słodkim, ale nic nie wychodziło, więc teraz tylko po głównych posiłkach.
Inna sprawa, że jeśli sobie pozwalam, to zazwyczaj bezpośrednio przy śniadaniu a wtedy już pomiar idzie bez tego, jak to nazwałaś, oszukiwania siebie ☺️ ale fakt, po kolacji teraz jeszcze czasami wjeżdżają lody. Mówiłam lekarzowi o tym systemie i nic nie powiedział, że bez sensu...Prawdę mówiąc nie wiedziałam, że może po dłuższym czasie wybić jeszcze.
Poczytam o tym, dzięki ☺️
Tak, wcześnie. Wynik glukozy na czczo był na granicy i od razu byłam skierowana na krzywą. Przy krzywej znowu na granicy był ten pomiar na czczo.
Przed ciążą zresztą miałam też zdiagnozowaną IO, wyniki były podobne/takie same jak w ciąży.
 
Nieeee, po to, żeby wiedzieć, czy mogę sobie w ogóle pozwolić. Wcześniej mierzyłam też dodatkowo po słodkim, ale nic nie wychodziło, więc teraz tylko po głównych posiłkach.
Inna sprawa, że jeśli sobie pozwalam, to zazwyczaj bezpośrednio przy śniadaniu a wtedy już pomiar idzie bez tego, jak to nazwałaś, oszukiwania siebie ☺️ ale fakt, po kolacji teraz jeszcze czasami wjeżdżają lody. Mówiłam lekarzowi o tym systemie i nic nie powiedział, że bez sensu...Prawdę mówiąc nie wiedziałam, że może po dłuższym czasie wybić jeszcze.
Poczytam o tym, dzięki ☺️
Tak, wcześnie. Wynik glukozy na czczo był na granicy i od razu byłam skierowana na krzywą. Przy krzywej znowu na granicy był ten pomiar na czczo.
Przed ciążą zresztą miałam też zdiagnozowaną IO, wyniki były podobne/takie same jak w ciąży.
poczytaj koniecznie, bo właśnie chodzi o to że nie zlapiesz skoku cukru po zakazanych rzeczach typu lody czy słodkie do śniadania. Dlatego lepiej nie jeść te kilka mcy bo to w końcu dla zdrowia dziecka. Widzisz ja też co chwila dowiaduje się czegoś nowego - najgorsze jest to że nie dają nam wiedzy jak to dział tylko dietę i się trzymać. A umówmy się literalnie z rozpisala dieta obiady to kucharza bym musiała zatrudnić. U mnie niestety pomimo że w większości cukry są ok w pomiarach to coś jest nieuregulowane bo Mała rośnie na 88 centyl i ma powiększony brzuszek, a do tego mam sporo wód czyli typowe cukrzycowe parametry. A jak zadzwoniłam do przychodni to mnie zbyli że skoro cukry dobre to dalej mam trzymać dietę.....
 
reklama
poczytaj koniecznie, bo właśnie chodzi o to że nie zlapiesz skoku cukru po zakazanych rzeczach typu lody czy słodkie do śniadania. Dlatego lepiej nie jeść te kilka mcy bo to w końcu dla zdrowia dziecka. Widzisz ja też co chwila dowiaduje się czegoś nowego - najgorsze jest to że nie dają nam wiedzy jak to dział tylko dietę i się trzymać. A umówmy się literalnie z rozpisala dieta obiady to kucharza bym musiała zatrudnić. U mnie niestety pomimo że w większości cukry są ok w pomiarach to coś jest nieuregulowane bo Mała rośnie na 88 centyl i ma powiększony brzuszek, a do tego mam sporo wód czyli typowe cukrzycowe parametry. A jak zadzwoniłam do przychodni to mnie zbyli że skoro cukry dobre to dalej mam trzymać dietę.....
Juz czekam na akceptację przyjęcia do grupy 🙃
Na połówkowym doktorek mówił, że waga idealna, taka w sam raz, ale to może jeszcze za wcześnie na taką ocenę? Raczej przy USG III trymestru, czy kiedy?
Dzięki za wszystko ❤️
 
Do góry