reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

reklama

ciężaróweczki po in vitro

Dziękuję, jednak u mnie kolejne ryzyko jakoś od 18tc, nie wydolność szyjki.
Nie ma dnia abym o tym nie myślała co mnie czeka, przed in vitro rozmawiałam z lekarzem w Polsce że w moim przypadku założenie szwu profilaktycznie, okazuje się że już się tego raczej nie robi... Zostaje na luteinie cały czas, jutro mam konsultacje w szpitalu w Bristol z konsultantem w tej sprawie i dowiem się co mi zaproponują... Naprawdę nie chciałabym przechodzić tego co w poprzedniej ciąży z synem
Jedni lekarze wciąż zakładają szwy na szyjkę. Podobnie z krążkami. Inni uważają że to nie ma sensu. Nawet na jednym oddziale na którym rezydowałam byli zwolennicy i przeciwnicy.
 
reklama
Jedni lekarze wciąż zakładają szwy na szyjkę. Podobnie z krążkami. Inni uważają że to nie ma sensu. Nawet na jednym oddziale na którym rezydowałam byli zwolennicy i przeciwnicy.
Wiem o tym tylko ze ja jestem juz w Anglii wiec to co w Polsce juz mnie mało dotyczy. Wcześniej planowalam ze zaloza mi szew profilaktycznie miedzy 12 a 16tc myslalam ze pojade na zalozenie jednka konsultowalam to z 2 lekarzami, jeden ktory przyjmowal mi porod I pracuje teraz w Swissmed gdzie mogliby prywatnie zabieg zrobic I obaj powiedzieli ze profilaktycznie nie, tylko monitorowac często I jak zacznie sie skracac wtedy. Czyli znow ryzyko ze na ostatnia chwile
 
Wiem o tym tylko ze ja jestem juz w Anglii wiec to co w Polsce juz mnie mało dotyczy. Wcześniej planowalam ze zaloza mi szew profilaktycznie miedzy 12 a 16tc myslalam ze pojade na zalozenie jednka konsultowalam to z 2 lekarzami, jeden ktory przyjmowal mi porod I pracuje teraz w Swissmed gdzie mogliby prywatnie zabieg zrobic I obaj powiedzieli ze profilaktycznie nie, tylko monitorowac często I jak zacznie sie skracac wtedy. Czyli znow ryzyko ze na ostatnia chwile
Zatem zaczekaj chwilę, zobaczysz co zaproponują, jak często badania itd.
 
@annemarie @nieagatka @motylek24 dziekuje ze tak pieknie i sczegółowo opisalyscie mi cesarke ;) Odpisuje dopiero teraz bo mialam intensywny weekend. Ale czytam i powtarzam sobie co jakis czas wasze posty i troche mi lepiej. Mam jeszcze pytanie: czy zaraz po cesarce lezy sie plasko przez kilka godzin i nie mozna ruszyc? Czy na bok moge sie odwrocic? Bratowa mi opowiadala ze u niej jak zaczela znieczulenie schodzic to strasznie jej sie nogi trzsly ale to tak ze maz nie potrafil jej ich utrzymac. Troche sie denerwuje bo mam problemy z droznascia tego nosa zawsze jedna dziurka jest zapchana w zaleznosci od tego na ktorym boku leze ;) Niby taki blahy problem a jednak ;) Nie mam jeszcze albo nie wiem ze mam zadnych skurczy a porod coraz blizej. Moze to dobrze bo mnie ominą ;) ??? Nie znam tez bolu kregoslupa, biodra mi tylko dokuczaja jak za dlugo leze/spie na jednym z bokow. W poniedzialek bede miala KTG - to bedzie 38 tydzien :o myslicie ze juz wtedy moze mnie wyslac do szpitala?
 
@annemarie @nieagatka @motylek24 dziekuje ze tak pieknie i sczegółowo opisalyscie mi cesarke ;) Odpisuje dopiero teraz bo mialam intensywny weekend. Ale czytam i powtarzam sobie co jakis czas wasze posty i troche mi lepiej. Mam jeszcze pytanie: czy zaraz po cesarce lezy sie plasko przez kilka godzin i nie mozna ruszyc? Czy na bok moge sie odwrocic? Bratowa mi opowiadala ze u niej jak zaczela znieczulenie schodzic to strasznie jej sie nogi trzsly ale to tak ze maz nie potrafil jej ich utrzymac. Troche sie denerwuje bo mam problemy z droznascia tego nosa zawsze jedna dziurka jest zapchana w zaleznosci od tego na ktorym boku leze ;) Niby taki blahy problem a jednak ;) Nie mam jeszcze albo nie wiem ze mam zadnych skurczy a porod coraz blizej. Moze to dobrze bo mnie ominą ;) ??? Nie znam tez bolu kregoslupa, biodra mi tylko dokuczaja jak za dlugo leze/spie na jednym z bokow. W poniedzialek bede miala KTG - to bedzie 38 tydzien :o myslicie ze juz wtedy moze mnie wyslac do szpitala?
Przekręcenie na bok to najgorszy koszmar po CC, boli przynajmniej mnie. Sto razy lepiej leżeć na płasko, najwyżej trochę poduszkę wyżej . Może weź sobie wodę morską czy co tam aktualnie używasz. Zaraz po CC też raczej leżałam na płasko, głowę normalnie unosiłam, nie ma zakazu. CC miałam o 8 a pionizowanie około 13, także jak tylko dasz radę możesz chodzić , leżeć jak tylko sobie życzysz.
 
@annemarie @nieagatka @motylek24 dziekuje ze tak pieknie i sczegółowo opisalyscie mi cesarke ;) Odpisuje dopiero teraz bo mialam intensywny weekend. Ale czytam i powtarzam sobie co jakis czas wasze posty i troche mi lepiej. Mam jeszcze pytanie: czy zaraz po cesarce lezy sie plasko przez kilka godzin i nie mozna ruszyc? Czy na bok moge sie odwrocic? Bratowa mi opowiadala ze u niej jak zaczela znieczulenie schodzic to strasznie jej sie nogi trzsly ale to tak ze maz nie potrafil jej ich utrzymac. Troche sie denerwuje bo mam problemy z droznascia tego nosa zawsze jedna dziurka jest zapchana w zaleznosci od tego na ktorym boku leze ;) Niby taki blahy problem a jednak ;) Nie mam jeszcze albo nie wiem ze mam zadnych skurczy a porod coraz blizej. Moze to dobrze bo mnie ominą ;) ??? Nie znam tez bolu kregoslupa, biodra mi tylko dokuczaja jak za dlugo leze/spie na jednym z bokow. W poniedzialek bede miala KTG - to bedzie 38 tydzien :o myslicie ze juz wtedy moze mnie wyslac do szpitala?
Mysle,ze na pewno juz ci ustali koncowy termin,badz powie" widzimy sie jutro😊
Ja po cc lezalam najpierw na sali po operacyjnej,moze z godzine ,pod glowa mialam normalna poduszke.Potem na sali mialam wyro, ktore sobie sama sterowalam.Plackiem lezec nie musialam,natomiast przekrecenie sie na boki bylo dosyc upierdliwe,ale mozliwe.
Wszystko zalezy od tego jak sie bedziesz czula.
O lezeniu krzyzem ,nie slyszalam.
 
Mysle,ze na pewno juz ci ustali koncowy termin,badz powie" widzimy sie jutro😊
Ja po cc lezalam najpierw na sali po operacyjnej,moze z godzine ,pod glowa mialam normalna poduszke.Potem na sali mialam wyro, ktore sobie sama sterowalam.Plackiem lezec nie musialam,natomiast przekrecenie sie na boki bylo dosyc upierdliwe,ale mozliwe.
Wszystko zalezy od tego jak sie bedziesz czula.
O lezeniu krzyzem ,nie slyszalam.
😂 😂 😂 😂 😂 😂 😂 😂 😂 😂 😂 😂 😂 😂 😂 😂 lezenie krzyzem 😂😂😂😂😂😂😂😂
o jezuuusie nazarenski 😂😂😂😂😂 ale sie usmialam:-D tak sobie siebie od razu wyobrazilam 😂😂😂 cos czuje ze ja im tam niezle naodwalam :o:o:o i znowu bede musiala wszystkich przepraszac. Trudno - taki juz los oszoloma i panikary ;) Jakos trzeba dzwigac ten krzyz ;)
 
Ostatnia edycja:
@annemarie @nieagatka @motylek24 dziekuje ze tak pieknie i sczegółowo opisalyscie mi cesarke ;) Odpisuje dopiero teraz bo mialam intensywny weekend. Ale czytam i powtarzam sobie co jakis czas wasze posty i troche mi lepiej. Mam jeszcze pytanie: czy zaraz po cesarce lezy sie plasko przez kilka godzin i nie mozna ruszyc? Czy na bok moge sie odwrocic? Bratowa mi opowiadala ze u niej jak zaczela znieczulenie schodzic to strasznie jej sie nogi trzsly ale to tak ze maz nie potrafil jej ich utrzymac. Troche sie denerwuje bo mam problemy z droznascia tego nosa zawsze jedna dziurka jest zapchana w zaleznosci od tego na ktorym boku leze ;) Niby taki blahy problem a jednak ;) Nie mam jeszcze albo nie wiem ze mam zadnych skurczy a porod coraz blizej. Moze to dobrze bo mnie ominą ;) ??? Nie znam tez bolu kregoslupa, biodra mi tylko dokuczaja jak za dlugo leze/spie na jednym z bokow. W poniedzialek bede miala KTG - to bedzie 38 tydzien :o myslicie ze juz wtedy moze mnie wyslac do szpitala?
U nas od razu mozesz miec lozko w pozycji półsiedzącej, nikt nikomu nie kaze lezec na plasko. Ale wiem, ze w PL bywaja takie cuda.
Ja po południu po cc juz karmilam mala lezac na boku, nie bylo bosko wygodnie, ale da sie przezyc.
Dlaczego mieliby wyslac Cie do szpitala?
Idziesz na ktg zobaczyc czy sa jakies skurcze. Nie liczy sie sila tylko ich powtarzalność. Jesli bylyby regularne to znaczy, ze cos zaczyna die dziac. Kiedy ustalasz z lekarzem date cc?
 
No wlasnie chodzi mi o to ze wtedy juz ma mi chyba wyznaczyc date CC. Jak o tym mysle to niby sie ciesze ale jednak wszystko w brzuchu wywraca sie do gory nogami ;) Jakos nie sadze zeby KTG cos wykazalo bo ja naprawde narazie nie czuje zadnych skurczy ;) W 38 tygodniu PLUS to juz chyba ciaza donoszona co nie?
 
reklama
😂 😂 😂 😂 😂 😂 😂 😂 😂 😂 😂 😂 😂 😂 😂 😂 lezenie krzyzem 😂😂😂😂😂😂😂😂
o jezuuusie nazarenski 😂😂😂😂😂 ale sie usmialam:-D tak sobie siebie od razu wyobrazilam 😂😂😂 cos czuje ze ja im tam niezle naodwalam :o:o:o i znowu bede musiala wszystkich przepraszac. Trudno - taki juz los oszoloma i panikary ;) Jakos trzeba dzwigac ten krzyz ;)
Bazylia,ja cos czuje ze u ciebie to bedzie ino myk i bedzie po cc.Bez dramy i horroru😅😅😅
 
Do góry