reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

reklama

ciężaróweczki po in vitro

Lekarz Cie nie straszy tylko uświadamia, ze to operacja i trzeba to wiedziec. Otworza powloki brzuszne i macice, to nie zabieg tylko poważna interwencja. Wystarczy, ze bedziesz miec tego świadomość, nie boj sie.
Mozesz te ostatnie tygodnie przezyc w strachu i panice albo mozesz tez sie przestawić na myslenie - spelnia się moje najwieksze marzenie, zaraz nasz cud będzie z nami, a porod to ostatnia prosta.
A potem bedziesz juz Ty i dziecko. Bedziesz dla niej najwazniejsza i bedzie Cie pptrzebowac jak powietrza, bo tylko Twoj zapach i bicie serca będzie dawac jej poczucie bezpieczeństwa w pierwszych tygodniach.
Mysl o tym pozytywnie, piekne chwile przed Wami, trudne, ale cudowne. Odsun strach, czekaj na nagrode za lata walki [emoji4]
Wzruszylam sie ;) Ty to potrafisz tez albo pieknie napisac albo niezle opierd....lic ;) Ale o co chodzi z tym ryzykiem? Ze nie beda mogli zatomwac krwawienia czy ze grozi mi najgorsze :o Ja juz sie pytalam lekarza tez jaka jest umieralnosc to sie zakrztusil tylko i nic nie odpowiedzial ;( wiecej juz nie mam smialosci sie go wypytywac. Dzisiaj jade do niego z jajkami wielkanocnymi zrobionymi przez moja tesciwa - ona robi to w decupage - wysle wam zdjecie ;)
 
reklama
O widzisz.Ja na poczatku ciazy chudlam bo jesc nue moglam teraz zre wszystko co napotkam na drodze.Na szczescie idzie tylko w brzuch ktory mimo to nie jest kolosem jeszcze.
Ja to sie boje tych badan jutrzejszych.Mialam slabe wyniki i nie wiem czy sie poprawily.Ja w moczu mam leukocyty-500.Mialam tez bialko ale ostatnio juz byli ok.No i ta moja anemia😪
Ja sie dusze jak leze na boku,z reszta Miska wtedy sie denerwuje i sie ciska,wiec tylko lezenie na plecach daje sen.
Trraz denerwuje sie bo nie mamy jeszcze komody.Orientowalam sie i na ta co chcemy-oczywiscie wymiary to podstawa tezeba czeksc nawet 10tyg.!😱***** ja urodze i nie bede miala wypranych,uprasowanych i poskladantch ubranek.JPRDL!!!
😂😂😂😂😂😂😂😂😂😂 no ja tez sie tym stersowalam i w sumie od komody zaczelam zanim kupilam jakies ubranka ;) Za to przy jej skladaniu musialam wykazac sie duza dawka cierpliwosci bo jak juz kiedys pisalam Łukasz jak zaczal skladac a mam dwie to chcial dzwonic do fabryki i magazynow ikea ze jak moga wydawac towar bez czesci - tylko jemu oczywiscie czegos brakowalo - a finalnie jak zlozyl to jakies listewki zostaly ;) Takze ciesz sie ze masz taki skarb w domu ;)
 
Ja bym sie takim recznikiem nie wytarla bo jak tylko o nim pomysle to zeby mnie bola-chodzi o ten material🥴😬
U mnie jest ograniczenie bagażu w szpitalu więc jak tylko mogę miejsce oszczędzić w walizce to jest na wagę złota i plus bo nie będzie mokry bardzo jak będę chciała się wytrzeć a już mnie uświadomiło kilka osób, że po porodzie to 7poty są 😂
 
Wzruszylam sie ;) Ty to potrafisz tez albo pieknie napisac albo niezle opierd....lic ;) Ale o co chodzi z tym ryzykiem? Ze nie beda mogli zatomwac krwawienia czy ze grozi mi najgorsze :o Ja juz sie pytalam lekarza tez jaka jest umieralnosc to sie zakrztusil tylko i nic nie odpowiedzial ;( wiecej juz nie mam smialosci sie go wypytywac. Dzisiaj jade do niego z jajkami wielkanocnymi zrobionymi przez moja tesciwa - ona robi to w decupage - wysle wam zdjecie ;)
Musisz na to troche inaczej spojrzec,wyrywanie zeba rowniez niesie za soba ryzyko,mozesz byc uczulona na znieczulenie,mogą ci uszkodzic nerwy,moze sie paprac I tak przy wszystkim.Sa ludzie,ktorzy bardzo chetnie ciagaja lekarzy po sadach,bo nie byli o tym poinformowani.Dlatego zostajesz o tym poinformowana ,czesto pisemnie.
Z cc jest podobnie,chociaz to inny kaliber operacji.Ale znowu jest ten sam temat,ze nie wiadomo jak zareagujesz np na znieczulenie.Lekarz musi cie uprzedzic i o komplikacjach i o tym co beda robic.Nikt nie chce cie straszyc i nie bierz tego osobiscie do siebie.Rozne rzeczy sie zdarzaja,planowane cc przewaznie przebiega zgodnie z planem i twoje tez takie pewno bedzie.
 
Nie mam i nie mialam. Od początku u nas lozeczko bylo do spania. Projektor kupilismy dopiero starszej.

Mam:
Maxi Cosi Pebble z baza isofix
Bujaczek Kinderkraft 5w1
Laktator Avent elektryczny uzywany 3 dni Wozek Cybex Balios S (gondola + spacerowka) - chcialabym jeszcze ze 2 miesiace pouzywac
Ppdgrzewacz do butelek Jane
Monitor oddechu Babysense 5

Pewnie z drobniejszych rzeczy znalazloby sie duzo wiecej. Wszytsko jest albo prawie nieuzywane jak laktator czy ppdgrzewacz, albo w naprawde bardzo dobrym stanie.

Jakby co to dajcie znac.

Ja właśnie jeszcze nie mam ani laktatora ani monitora oddechu.. ☹️ Tylko szkoda że nie mieszkasz w UK, pewnie to będzie dużo kosztować taka przesylka... 😕
 
O widzisz.Ja na poczatku ciazy chudlam bo jesc nue moglam teraz zre wszystko co napotkam na drodze.Na szczescie idzie tylko w brzuch ktory mimo to nie jest kolosem jeszcze.
Ja to sie boje tych badan jutrzejszych.Mialam slabe wyniki i nie wiem czy sie poprawily.Ja w moczu mam leukocyty-500.Mialam tez bialko ale ostatnio juz byli ok.No i ta moja anemia[emoji25]
Ja sie dusze jak leze na boku,z reszta Miska wtedy sie denerwuje i sie ciska,wiec tylko lezenie na plecach daje sen.
Trraz denerwuje sie bo nie mamy jeszcze komody.Orientowalam sie i na ta co chcemy-oczywiscie wymiary to podstawa tezeba czeksc nawet 10tyg.![emoji33]***** ja urodze i nie bede miala wypranych,uprasowanych i poskladantch ubranek.JPRDL!!!
Kup w ikea.[emoji16]
 
reklama
Do góry