reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

ciężaróweczki po in vitro

Siedzę i analizuje... Dziś zjadł od 8 rano 60, 80, 75,60 ml przy każdym karmieniu zasypia... I tak sobie myślę że może to być anemia... Dr ostrzegała że może mieć niedobory żelaza ze względu na niską masę urodzeniowa tj 2230g...
@Ewunka czy ja dobrze kojarzę że Twoja córcia miała też niedobory żelaza bo wagę urodzeniowa to nasze dzieciaki miały podobna... Jeśli nie to która z Was podawała dziecku żelazo?
Kochana to zrob mu mirfologie, mocz i posiew moczu. U mnie długo byl problem z jedzeniem i wyszla bakteria w posiewue i byliśmy w szpitalu ale moh cały czas plakak i nie chciał jeść
 
reklama
Siedzę i analizuje... Dziś zjadł od 8 rano 60, 80, 75,60 ml przy każdym karmieniu zasypia... I tak sobie myślę że może to być anemia... Dr ostrzegała że może mieć niedobory żelaza ze względu na niską masę urodzeniowa tj 2230g...
@Ewunka czy ja dobrze kojarzę że Twoja córcia miała też niedobory żelaza bo wagę urodzeniowa to nasze dzieciaki miały podobna... Jeśli nie to która z Was podawała dziecku żelazo?
Ja przez 3 miesiące podawałam actiferol w szaszetce 7mg do mm dawałam lub do wody , tak pediatra powiedziała , u nas był niedobór żelaza , robiliśmy morfologię i mocz , po 3 miesiącach znowu musieliśmy zrobić żeby zobaczyć czy poprawa byla i była
 
Siedzę i analizuje... Dziś zjadł od 8 rano 60, 80, 75,60 ml przy każdym karmieniu zasypia... I tak sobie myślę że może to być anemia... Dr ostrzegała że może mieć niedobory żelaza ze względu na niską masę urodzeniowa tj 2230g...
@Ewunka czy ja dobrze kojarzę że Twoja córcia miała też niedobory żelaza bo wagę urodzeniowa to nasze dzieciaki miały podobna... Jeśli nie to która z Was podawała dziecku żelazo?
Moja Marcys nie dostawała żelaza .
 
Dziewczyny moja dziś skończyła 7 tygodni i waży 4300, jak się urodziła to miała 3170 i lekarz straszy, że za mało przybiera (kp). 4 razy dałam jej mm z tego wszystkiego, ale wolałabym tylko kp. Od miesiąca walczymy z żółtaczką, byłyśmy w szpitalu, wszystkie badania łącznie z USG są ok. Już sama nie wiem co myśleć. A chyba od tego mm od 5 dni nie robi też kupy :(. Dajemy biogaje, Espumisan i delicol. Jak przyrastala waga u Was?
 
Dziewczyny moja dziś skończyła 7 tygodni i waży 4300, jak się urodziła to miała 3170 i lekarz straszy, że za mało przybiera (kp). 4 razy dałam jej mm z tego wszystkiego, ale wolałabym tylko kp. Od miesiąca walczymy z żółtaczką, byłyśmy w szpitalu, wszystkie badania łącznie z USG są ok. Już sama nie wiem co myśleć. A chyba od tego mm od 5 dni nie robi też kupy :(. Dajemy biogaje, Espumisan i delicol. Jak przyrastala waga u Was?
kupa na piersi może być raz na tydzień nawet pod warunkiem że dziecko nic nie boli. Przerasta moim zdaniem mało ,powinnonhyc 200 gram na tydzień chyba. Odnośnie zotlaczki to na cycu może długo schodzić. Jeśli lekarz mówi że mało przybiera to widocznie tak jest...rozumiem ze wolisz sama kp ale najważniejsze jest aby dziecko bylo najedzine, i zdrowo rosło ...życie weryfikuje nasze plany i oczekiwania jak się pojawia dziecko ;) te wszysykie specyfiki dajesz bo mała coś boli czy tak zapobiegawczo ?
 
Dziewczyny moja dziś skończyła 7 tygodni i waży 4300, jak się urodziła to miała 3170 i lekarz straszy, że za mało przybiera (kp). 4 razy dałam jej mm z tego wszystkiego, ale wolałabym tylko kp. Od miesiąca walczymy z żółtaczką, byłyśmy w szpitalu, wszystkie badania łącznie z USG są ok. Już sama nie wiem co myśleć. A chyba od tego mm od 5 dni nie robi też kupy :(. Dajemy biogaje, Espumisan i delicol. Jak przyrastala waga u Was?
Moin zdaniem nie ma tak źle z waga. Moj urodzil sie z waga 3900 a w 7 tygidniu mial szczepienie i wazyl 5 czyli mniej przybrał niz Twoja. Zbajomej corka miala przedłużająca sie zoltaczke z uwagi właśnie na karmienie piersia. Jak chcesz to podpytam cos w tym temacie jej. A mala jest radosna, chętnie je, masz duzo pokarmu? Robilas jej badanie moczu, morfologie?
 
Ostatnia edycja:
reklama
kupa na piersi może być raz na tydzień nawet pod warunkiem że dziecko nic nie boli. Przerasta moim zdaniem mało ,powinnonhyc 200 gram na tydzień chyba. Odnośnie zotlaczki to na cycu może długo schodzić. Jeśli lekarz mówi że mało przybiera to widocznie tak jest...rozumiem ze wolisz sama kp ale najważniejsze jest aby dziecko bylo najedzine, i zdrowo rosło ...życie weryfikuje nasze plany i oczekiwania jak się pojawia dziecko ;) te wszysykie specyfiki dajesz bo mała coś boli czy tak zapobiegawczo ?
Biogaje, Espumisan i delicol daję, bo lekarz sugerował przy kolkach
 
Do góry