reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

ciężaróweczki po in vitro

reklama
Dziewczyny właśnie przyszły mi wyniki III badań prenatalnych, Przypomnę, byłam w 28+6 i odszyfrowałam skróty w internecie. Martwi mnie wskaźnik FL... wynika że Mała ma za krótkie nóżki.... czy to jakaś wada? Ja nie jestem za wysoka.. ale czy tylko chodzi o to że Mała będzie niska czy to ma jakieś konsekwencje poważne rozwojowe? A i może wiecie co znaczą i jak rozumieć te %? Poniżej wyniki:

BPD = 73 mm(Hadlock,84) 29 + 2
HC = 270 mm(Hadlock,84) 29 + 3
AC = 253 mm(Hadlock,84) 29 + 3,
FL = 53 mm(Hadlock,84) 28 + 1, (Jeanty,84) 28 + 2;
FL/BPD = 72.6 %, FL/HC = 19.63 %, FL/AC = 20.95 %, HC/AC = 106.72 %,

Co oznaczają % nie wiem. Ale jeśli chodzi o pozostałe parametry nie masz się czym martwić. Poszczególne części ciała dziecka różnią się wiekiem (praktycznie na każdym etapie). U Ciebie jest to nieduża roznica i to jest zupełnie normalne.
 
Dziewczyny czy macie dla dzieci hustawki (nie bujaczki) jak tak to jakie polecacie i od kiedy mozna w to dziecko wsadzac?
 
Dziewczyny właśnie przyszły mi wyniki III badań prenatalnych, Przypomnę, byłam w 28+6 i odszyfrowałam skróty w internecie. Martwi mnie wskaźnik FL... wynika że Mała ma za krótkie nóżki.... czy to jakaś wada? Ja nie jestem za wysoka.. ale czy tylko chodzi o to że Mała będzie niska czy to ma jakieś konsekwencje poważne rozwojowe? A i może wiecie co znaczą i jak rozumieć te %? Poniżej wyniki:

BPD = 73 mm(Hadlock,84) 29 + 2
HC = 270 mm(Hadlock,84) 29 + 3
AC = 253 mm(Hadlock,84) 29 + 3,
FL = 53 mm(Hadlock,84) 28 + 1, (Jeanty,84) 28 + 2;
FL/BPD = 72.6 %, FL/HC = 19.63 %, FL/AC = 20.95 %, HC/AC = 106.72 %,
Żaden moj lekarz nigdy nie patrzył na te wskaźniki. Jak zapytałam kiedyś bo miał duzy brzuszek to mi odpowiedział ze pewnie świeżo nawiedzony jest i tyle. Nie stresuj się i nie denerwuj. To napewno nie ma większego znaczenia.
 
Dziewczyny w czwartek jest pogrzeb babci mojego przyjaciela. Moja rodzina wpadła przerażenie bo nie powinnam iść bo przesady i zabobony. A co Wy sądzicie?
 
Iść do domu i leżeć, dobrze by było wytrwać jeszcze troszkę ale na tą chwilę nie ma zagrożenia dla dziewczynek i gdyby skurcze nasiliły się i były regularne to brać torby i od razu przyjeżdżać. Trochę się tym stresuje. Wolałaby aby to było zaplanowane :-)
Ja niby też miałam planowane CC a 2tyg wcześniej urodziłam [emoji16] tak to jest z tym planowaniem czegokolwiek
 
reklama
Dziewczyny w czwartek jest pogrzeb babci mojego przyjaciela. Moja rodzina wpadła przerażenie bo nie powinnam iść bo przesady i zabobony. A co Wy sądzicie?

Ja też słyszałam ten przesąd...
Ale podobno bardziej chodzi tu o to, że pogrzeb bliskiej osoby to czasami bardzo duży stres, emocje, płacz, itp.i to może negatywnie wpłynąć na samopoczucie ciężarnej.
 
Do góry