reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

reklama

ciężaróweczki po in vitro

laura - dziekuje za pocieszenie. Ja tez jestem po crio, lekarz zwiekszyl mi dawke progesteronu z 4 na 6 globulek ( O Matko - 12 to b.duzo ale to pewnie z powodu 2 Szkrabow ). Poza tym nadal biore 2 razy dziennie Estrofem. Kiedy bedzie u Ciebie nastepne USG? Masz jakies objawy? Mnie zaczyna lekko mdlic i nie moge patrzec na kawe i slodycze - tak jak kiedys Kasia wrozyla.
 
reklama
Ja też miałam te nieszczęsne plamienia 3 dni. Bardzo delikatne, ale i tak się najadłam strachu. Pobiegłam wczoraj na usg i wyszło, że wszystko jest ok, więc może szyjka się troszkę skróciła (teraz ma 3cm) lub za mało się oszczędzałam. Aj te dzieci, zwariuję kiedyś przez nie...;)
 
Vane76 - ja mam kolejne USG dopiero 15 lipca (to juz bedzie 12 tydzien).
Co do mojego samopoczucia to teraz jest już ciut lepiej ale miałam dwa koszmarne tygodnie - całodzienne mdłości, bóle głowy, wymioty, bardzo duża wrażliwość na wszelkie ostre zapachy. Byłam nie do życia.
Ja też biore Estrofem raz dziennie. Biorę takie dawki progesteronu bo miałam kriotransfer bez własnej owulacji i stąd miałam niski progesteron. Trochę mnie przeraza ilość leków którą muszę codziennie brać - luteinę, duphaston i jeszcze clexane. Martwię się czy to nie będzie miało złego wpływu na dzieciaczki...no ale mam nadzieję że lekarze wiedzą co robią.
 
Ja też miałam te nieszczęsne plamienia 3 dni. Bardzo delikatne, ale i tak się najadłam strachu. Pobiegłam wczoraj na usg i wyszło, że wszystko jest ok, więc może szyjka się troszkę skróciła (teraz ma 3cm) lub za mało się oszczędzałam. Aj te dzieci, zwariuję kiedyś przez nie...;)

Kochana, zwolnij zatem troszke tempo, skracajaca sie szyjka to zawsze oznaka, ze trzeba na wolniejsze obroty przejsc. Ja wiem, ze ty aktywna jestes, ale lepiej nie pluc sobie pozniej w brode. Nie mysl prosze, ze chce Ciebie nastraszyc, bo nic z tych rzeczy, tylko po tych moich przejsciach ze szwem i tym, co napatrzylam sie w szpitalu, uwazam, ze lepiej dmuchac na zimne:-)
 
Kochane jestem nowa na tym forum, ale stara na "kto po in vitro".
Mam pytanko jak wy liczycie te tygodnie ciąży od transferu, od punkcji? Wszędzie podaję tygodnie od ostatniego okresu, ale raczej przy stymulacji nie ma on za bardzo znaczenia. To jak te tygodnie policzyć? :*
 
kwiat-lotosu - 3 dni to krotko, ja praktycznie mimo zwiekszonej dawki progesteronu ciagle mam lekkie brazowaww uplawy. Lekarz mi powiedzial, ze czasami tak sie zdarza ze, ktos plami przez pol ciazy. Do pracy chodze normalnie bo raczej u nas nie ma opcji zwolnienia, tymbardziej na tak wczesnym etapie ciazy. Laura -w poniedzialek mam nastepne USG - to juz bedzie 4te z kolei, chyba rekord pobjie...trzeba ufac lekarzowi i lykac tabletki, ktore na pewna sa pomocne.
 
Dziewczyny, zapytam jeszcze na tym wątku - czy któraś z Was leczyła się u doktora K. Łukaszuka. On przyjmuje w klinice Invicta.
I czy w ogóle możecie mi coś powiedzieć o tej klinice?
Jestem zmuszona zmienić miejsce leczenia, bo we Wrocławiu nie robią PGD a ponoć największe doświadczenie w tym temacie ma właśnie Invicta.

Będę bardzo wdzięczna za pomoc
 
Kochana, zwolnij zatem troszke tempo, skracajaca sie szyjka to zawsze oznaka, ze trzeba na wolniejsze obroty przejsc. Ja wiem, ze ty aktywna jestes, ale lepiej nie pluc sobie pozniej w brode. Nie mysl prosze, ze chce Ciebie nastraszyc, bo nic z tych rzeczy, tylko po tych moich przejsciach ze szwem i tym, co napatrzylam sie w szpitalu, uwazam, ze lepiej dmuchac na zimne:-)

Sama się trochę wystraszyłam, tym bardziej, że lekarz powiedział, że jak się powtórzy to będę musiała jechać do szpitala i tam mnie mają dokładnie przebadać i prawdopodobnie będę dostawała fenoterol, który trzeba brać do końca ciąży. Staram się ciężkiego nie robić, oprócz spacerków ok 1,5-2h dziennie to prawie cały czas jestem w domu i się byczę. Myślę, że może jak byłam nad morzem to wtedy za dużo się nachodziłam, bo wiadomo na plażę, po plaży, z plaży, na obiadek, na spacerek no i być może to było za duże obciążenie dla mojego organizmu. Ale już jestem w domu i siedzę spokojnie na doopce ;)
 
reklama
byłam nad morzem to wtedy za dużo się nachodziłam, bo wiadomo na plażę, po plaży, z plaży, na obiadek, na spacerek no i być może to było za duże obciążenie dla mojego organizmu. Ale już jestem w domu i siedzę spokojnie na doopce ;)

najwazniejsze, ze teraz siedzisz na pupce:-) 3cm, tojeszcze dobry wynik, tylko trzeba uwazac, ale jednoczesnie nie ma powodow do zmartwien. To normalne, ze im bardziej zaawansowana ciaza to i nacisk wiekszy, zwlaszcza przy dwojce:-) i szyjka moze sie skracac troszke.
 
Do góry