reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

reklama

ciężaróweczki po in vitro

reklama
ja do porodu też chyba będę musiała kupić, bo w żadną swoją nie wejdę :-(. Trochę szkoda kasy na jeden raz na koszulę.

Liskka, ja mam siatkowe majty jednorazowe i wielorazowe i też kupiłam takie babcine większe bawełniane. Zobaczę jakie będą potrzebne.
 
Liskka, ja do przodu miałam starą koszulę bo wiadomo jak dziecko kładą na brzuch to się pobrudzi ale moja koszula się odprala i śladu nie ma na niej ;)
Odnośnie szpitalnych ubrań to zależy od szpitala...
Majty jednorazowe są fajne z firmy seni takie dawali u mnie w szpitalu lub baby ono miałam kupione i to takie same jak seni są i mimo że wyglądały jak worek to były "wygodne" o ile można tak to nazwać ;)
Jeśli chodzi o podkłady to mi pasowały firmy canpol takie wyprofilowane ;)
Ogólnie to u mnie dawali w szpitalu i majty i podkłady i podkłady na łóżko więc wypas ;)
 
czyli do porodu trzeba miec swoja? Rozumiem że wtedy jest ona do kosza, a co póżniej z tą którą zakłada się po porodzie? Ja chyba kupie bawełniane najzwyklejsze majtki i najwyżej wyrzucę, te z dziurami jakoś nie przemawiają do mnie, one w ogóle trzymaja podpaskę dobrze?

ed. magda_7891, o dzięki za info.
 
Ostatnia edycja:
Aaaa i co do koszul to wiadomo że każdej coś innego pasuje ale u mnie nie sprawdziły się koszule co mają ten dekolt kopertowy bo ciężko było karmić. Najlepsze koszule jak dla mnie to te rozpinane na guziki ;)
 
Liskka, kup sobie jednorazowe 1 opakowanie, to będziesz miała wybór. Tylko rozmiar trzeba odpowiedni kupić. Ja wzięłam M, takie jak zawsze noszę, ale czy będą pasować, to zobaczymy. Dlatego wolałam mieć też bawełniane jakby te siatkowe mnie denerwowały.
Pewnie lepiej mieć swoją do porodu, a nie liczyć na to że szpital da swoją. Po porodzie po prysznicu zakładasz swoją i problem z głowy. A na poród lepiej mieć taką którą nie będzie żal wyrzucić.

A to jeszcze podkłady na łóżko trzeba kupić :confused2:. Nie wiem czy u mnie w szpitalu dają. Dowiem się pewnie przed porodem, bo zamierzam iść na zwiady i pogadać z położnymi i może zdecyduję się na obejrzenie porodówki.
 
Liskka, jeśli twój szpital nie daje swoich koszul to musisz mieć. To czy do kosza koszula będzie to nie powiedziane może akurat nie będzie mocno brudna i da się wyprać. Bawełniane majty próbowałam ale było niewygodnie. Te siatkowe niby są bardziej przesiewane, a wogóle to zalecają leżeć bez ;) i wietrzyć.
 
Ja mam szkołę rodzenia zupełnie za free. Za nic nie płacę a jeszcze dostajemy jakieś próbki kosmetyków, skarpeteczki dla dzieci, książeczki i takie tam :-) Jest to prowadzone w ramach opieki położnej a ona rozlicza się z NFZ jako za nauczanie przedporodowe czy coś takiego. Co do zajęć praktycznych to u mnie tak dziwnie jest, bo są zajęcia z elementami joga, aerobic itd i tu obowiązuje strój sportowy. Druga część to część teoretyczna ale tu też mamy ćwiczenia oddechowe, pozycje do rodzenia więc też lepiej zakładać coś wygodniejszego. Co do butów - to w sumie wszystko robimy w skarpetkach lub w zmiennym obuwiu - jak kto woli :-)
Dziś mieliśmy tylko wykłady, a po nich taki ciekawy filmik - jak uspokoić dziecko, jak opatulić: https://www.youtube.com/watch?v=lUOjNHhEyY4 - niestety nie znalazłam z lektorem (możecie śmiało oglądać od 14 minuty)

Jeszcze nic sobie nie zamówiłam do szpitala :zawstydzona/y: mam tylko koszulę do porodu
Magda te kopertowe koszule do karmienia odradzała mi koleżanka a już też byłam napalona ;-)

Joasia dzięki za namiary na pościel :)
 
Ostatnia edycja:
Ja też tych na kopertę nie lubię, będę szukać na guziki. A widziałam u nas w sklepach też takie, na napy ale rozpinane pod biustem .
Zobacz załącznik 669915

Anulla28, pewnie kupię te siatkowe też, może ona mają jakieś zadanie specjalne o którym jeszcze nie wiem ;)

magda, wiem ze w publicznych dają wszystko, ale nie wiem jak w naszym. Ale do samego porodu chyba tak, skoro nawet u gina zawsze dają ubranko jednorazowe.

smerfeta, ile masz zajęć?
 
reklama
Liskka zajęć teoretycznych mam 10 zajęć po 2 godziny (poniedziałki), a ćwiczenia to 10 zajęć - 1 godz każda (wtorki). Dodatkowo mamy kilka zajęć płatnych dla chętnych - np chustonoszenie (10 zł od pary) czy pierwsza pomoc (50 zł od pary).
 
Do góry